Skocz do zawartości

Borówkowice 2 L-6539 KB Projekt


Recommended Posts

Długo przymierzałem się do innego projektu ze studia KB Projekt, wreszcie zdecydowałem się na Borówkowice 2 i go zamówiłem. Czy ktoś z Was budował taki dom? Robiliście jakieś zmiany, ulepszenia?
http://www.kbprojekt.pl/1508/borowkowice-2
1. W projekcie ściany z są 2W ceramika 24 + styropian 20. Zastanawiam się czy zmieniać na bk czy zostawić ceramikę.
2. W projekcie oba balkony są.... drewniane. Totalny bezsens moim zdaniem, miał ktoś z Was doświadczenie z budową, gdzie balkon był drewniany?
3. W posadzce jest styropian na papie, a gdzieś tu na forum czytałem, żeby nie łączyć tych materiałów. Czyli papa out?
Link do komentarza
Co do ścian to w bk jest bardziej łatwym w obróbce niż ceramika. Co niektórzy fachowcy liczą sobie mniej za murowanie w bk niż w ceramice.
Co do pytania o balkony. To bezsens jest twoim zdaniem posiadania balkonów czy to, że balkony są wykonane z drewna? Ja bym zaproponował aby zamiast tych balkonów zrobił sobie porządny zadaszony taras, na pewno będziesz z niego częściej korzystał aniżeli z balkonów.
Możesz spokojnie dać papę, tylko poczytaj dokładnie w jaki sposób aby nie żarło się to ze styro.

Cytat

A czym będziesz grzał? Bo jak gaz/prąd to zamiast kotłowni powiększ łazienkę na dole, a jak wungiel/pellet to wyjście z kotłowni da dwór dorób bo przełażenie przez dom z węglem/popiołem to syf murowany.


icon_biggrin.gif
Miałem o to samo dopytać.Bo jeżeli chce wstawić kocioł na paliwo stałe to z kotłowni doradzam obowiązków zrobić drzwi na zewnątrz po to aby nie wnosić opału przez dom icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Czyli drzwi bym robił z kotłowni aby można było wyjść na zewnątrz.
Co do balkonów to każdy ma swój gust. Ja bym doradził tak jak już wcześniej pisałem, zrób porządny, zadaszony taras, więcej będziesz z niego korzystał niż a balkonów. A balkony drewniane aby pozbyć się mostka cieplnego w prosty i w łatwy sposób.
Link do komentarza
Nad drzwiami się mocno zastanawiałem i raczej je dam, by spokojnie sobie drewno wnosić do domu. Zadaszony taras za to raczej mi nie będzie potrzebny, bo balkony spełnią rolę użytkową dla wieszania pościeli na barierkach i wystawiania prania, a obok domu będzie duża altana, więc ona spełni rolę towarzysko-rekreacyjną icon_smile.gif
Aha i jeszcze pytanie odnośnie tego bk, bo im więcej artykułów w gazetach i na portalach czytam, tym mniej wiem. Jak wygląda sprawa z punktu zdrowotnego? Żeby nie okazało się po np. 20 latach, że bk tak jak np. teraz eternit jest niezdrowy i o ile eternit na dachu można wymienić, o tyle ścian już nie zmienię.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nad drzwiami się mocno zastanawiałem i raczej je dam, by spokojnie sobie drewno wnosić do domu. Zadaszony taras za to raczej mi nie będzie potrzebny, bo balkony spełnią rolę użytkową dla wieszania pościeli na barierkach i wystawiania prania, a obok domu będzie duża altana, więc ona spełni rolę towarzysko-rekreacyjną icon_smile.gif
Aha i jeszcze pytanie odnośnie tego bk, bo im więcej artykułów w gazetach i na portalach czytam, tym mniej wiem. Jak wygląda sprawa z punktu zdrowotnego? Żeby nie okazało się po np. 20 latach, że bk tak jak np. teraz eternit jest niezdrowy i o ile eternit na dachu można wymienić, o tyle ścian już nie zmienię.


Z balkonami i tarasami to bywa tak, że każdy ma swoje zdanie icon_biggrin.gif Tylko, że na taras wychodzi się bezpośrednio z domu i w razie niedogodnych warunków atmosferycznych szybko można się schować, a altany to już tak chop nie jest.
Z bk to nie ma obaw tak jak z eternitem, jest to materiał który obym nie skłamał wszedł na rynek chyba równocześnie z eternitem na rynek a po drugie sam skład bk nie zawiera nic szkodliwego dla zdrowia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...