Skocz do zawartości

Skosy na poddaszu


Recommended Posts

Kiedyś uczestniczyłam w budowie poddasza z gotowych płyt gazobetonowych Hebel ( skosy + strop poddasza). Założenie było takie, że ułożymy płyty i potem całość zatynkujemy, żeby nie pakować płyt G-K. Zamiar był całkiem słuszny ale okazało się, że ułożenie przy pomocy dźwigu ciężkich bądź co bądź elementów nie jest takie proste. Wszelkie błędy się kumulują i w efekcie " nierówności " pomiędzy poszczególnymi panelami miały nawet po 3 cm różnicy wzgledem siebie. Wyrównywanie ich tynkiem :? , wykonawcy nie rokowali najlepiej, skończyło się na płytach G-K. Szkoda, dom miał być monolitem technologicznym ... ale nie końca wyszło.


-----------------------------
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Budujemy dom w tym roku. Kąt nachylenia dachu wynosi 45 stopni. Chcieli byśmy z mężem zrobić skosy na poddaszu użytkowym cementowo - wapienne a nie z płyt gipsowo - kartonowych. Czy to jest możliwe. icon_biggrin.gif Czy ktoś już tak robił. Bardzo proszę o pomoc i fachową poradę. icon_redface.gif


Ktoś już tu na forum pytał o coś takiego - zamierzał tak zrobić - tylko że po co ? Ludzie - przecież to nie ma sensu. Dlaczego tak boicie się płyt G-K? Lekka konstrukcja i bezpieczna - równa powierzchnia - po co sobie utrudniać życie? takie zmiany w projekcie może zrobić tylko osoba z odpowiednimi uprawnieniami.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Budujemy dom w tym roku. Kąt nachylenia dachu wynosi 45 stopni. Chcieli byśmy z mężem zrobić skosy na poddaszu użytkowym cementowo - wapienne a nie z płyt gipsowo - kartonowych. Czy to jest możliwe. :D Czy ktoś już tak robił. Bardzo proszę o pomoc i fachową poradę. :oops:


stosujac płyty G-K mozesz nadac swojemu poddaszu ksztalty ograniczone tylko twoja inwencja nie tylko kąty proste np w narozach, zalezy wszystko od ksztaltu szkieletu z profili. proste szybkie i trwale. sprawdzony sposob
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...