Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
A.M.D

Szczelina miedzy durobetonem a progiem czym wypełnić?

Recommended Posts

Witam, w budynku przechowalni owoców mam problem, mianowicie ma szczelinę miedzy posadzka durobetonową a progiem oraz durobeton przy progu obniżył się a 1-2 mm a co za tym idzie wykrusza się powstało to prawdopodobnie podczas wielokrotnego przejazdu wózkiem widłowym z pakowni do komory mam pytanie co z tym zrobić czym wypełnić żeby ta szczelina się nie powiększała a durobeton nie zapadał się może są jakie środki np. żywiczne lub jakieś utwardzacze?
Przesyła zdjęcia szczeliny.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Szczeliny dylatacyjnej nie można wypełniać "na sztywno", a jedynie materiałem elastycznym. W tym przypadku chodzi o wyrównanie powierzchni podłoga/próg i przy transporcie ciężkim sprzętem problem rozwiąże ułożenie płyty z blachy w miejscu przejazdu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jako słowo wstępu do dyskusji,  powiem, że izolacja balkonu jest bagatelizowna, a okazuje się, że połączenie balkon/ściana bez odpowiedniej izolacji termicznej to doskonały mostek cieplny. Na ten temat już laboraty napisano i są nawet specjalistyczne firmy, które oparły swoje istnienie na zapobieganiu tego rodzaju zjawiskom. https://budujemydom.pl/irbj/porady/91283-mostki-cieplne-w-balkonach-i-ich-wplyw-na-izolacyjnosc-zewnetrznej-przegrody-budynku    
    • Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady Wiele jest napisane na temat tarasów, ale szukam porady, jak zabudować, zaizolować balkon. Chciałem użyć do izolacji balkonu płyty PIR ze spadkiem 45 na 30 mm. Na to membrana EPDM, legary i deskę kompozytową. Czy to dobre myślenie, czy coś jeszcze przeoczyłem. Proszę o instrukcje krok po kroku.
    • Gość ];-[)
      na dachch nie jest niebespieczny bo jest w zwarciu... jak sie rusza eternit i lamie plyty pylki lataja gdzie chca... a najbardziej niebespieczny jest w kanalizcji wodnej główne róry doprowadzajace wode tez byly robione z azbestu tam wlkna odrywaja sie bezustanie przy polykaniu w posilkach niby ok bo do rzołdka leci nie do pluc hmmm ale.... wystarczy ze kilka osob zrobi pranie i wystarczy wywiesic szmatki na balknie zeby sie podsuszyly i leci tych mikropylkow w fabryce azbestu... w jakich latach montowano doprowadzenie wody do waszych osiedli???   ....ale jak wy i wasi sasiedzi wywiesice pranie pylkow lata tyle co w fabryce eternitu.. w jakich latach mieliscie zamontowane doprowadzenie wody???
    • Z mojego doświadczenia algorytm działania  w danej sytuacji powinien być następujący:   1. Profesjonalny pomiar wilgotności z pełną analizą całego budynku pod względem zawilgocenia 2. Dobranie odpowiedniego sprzętu do wszystkich pomieszczeń ( osuszaczy o różniej wydajności) - należy mieć szczelne zamknięty dom ( można użyć folii w tym celu ) 3. Suszenie od 7 do 14 dni w zależności od stanu budynku 4. Ozonowanie pomieszczeń - aby pozbyć się bakterii i drobnoustrojów i zapobiec powstania grzybu i pleśni na ścianach  5. Zabezpieczenie ścian i malowanie  
    • Najpierw trzeba zlokalizować przyczynę pojawiania się wilgoci - brak wentylacji, posadzka, stare zalanie. Potem zlikwidować przyczynę i osuszyć pomieszczenie. W starym budownictwie to może nie być proste, ale warto się postarać. Po osuszeniu pomieszczenia zrobić ozonowanie, aby pozbyć się wszystkich drobnoustrojów i grzybów osadzonych w ścianach. Po tym już remont z zabezpieczeniem ścian przed pleśnią i grzybem.  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...