Skocz do zawartości

Jaki ekogroszek?


Recommended Posts

Hej. Zakładam nowy temat ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tym jaki ekogroszek wybrać gdy się już kupiło kociołek na ekogroszki. Jaki ekogroszek wybrać? Ile wilgoci powinien mieć. Jaka jest dopuszczalna ilość popiołu i siarki oraz jak dobrać wartość opałową i spiekalność. Słyszałam że te parametry są ważne. icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja proponuję wkleić do wyszukiwarki następującą frazę:

Największym problemem jest to, że ludzie nie wiedzą, jaką mają uzyskać moc na palniku - to jest główny temat. Bo to, że powstaje żużel to jedna sprawa, natomiast problemem jest to, że użytkownicy nie wiedzą, jak mają ustawić moc na palniku. Niektórzy sądzą, że jak kocioł ma jakąś tam określoną moc, to palnik musi na owej pełnej mocy zawsze pracować. A to nieprawda! Lepiej jest, jeśli palnik pracuje tylko na części swojej mocy. Kocioł najlepszą sprawność ma przy sprawnościach rzędu 70 - 80 procent.


Myślę, że znajdziesz odpowiednią stronę, a w niej sporo fajnych informacji. W każdym razie mnie ta wymiana informacji rozjaśniła nieco problem icon_smile.gif Edytowano przez Poltergeist (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Poczytałam, rozjaśniło to moją wiedzę na temat ustawień pieca. Ok ustawię kociołek na 80% tak by nie wykorzystywać jego pełnej mocy. Nadal pozostaje pytanie jaki wybrać ekogroszek? Powinien być "Warto zainwestować w dobry węgiel, tylko trzeba wiedzieć, który jest dobry. Przeważnie użytkownicy uznają, że decyduje wyłącznie liczba kalorii (wartość opałowa paliwa). Im więcej tym lepiej! To jest oczywiście ważne, ale ważniejsze jest, żeby węgiel miał niską spiekalność. Bo, po co komu wysokokaloryczny węgiel, który będzie się spiekał przy niskich temperaturach palnika? Może się zdarzyć, że przy 28 MJ kocioł „nie wyciągnie” nawet połowy mocy. Dlaczego? Bo połowa się nie spali i można ten węgiel traktować, jak węgiel o niskiej kaloryczności. Lepiej, jeśli węgiel ma niższą kaloryczność, ale wyższą odporność na spiekanie. Summa summarum mniej go spalimy. "

Zatem nadal jestem na etapie szukania dobrego ekogroszku. Mam nadzieję że coś znajdę. icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
jestem zadowolona . dostawa przyszła w południe 17-tego . W sumie mały poślizg. Do palenia zabrałam się w piątek i palę tym ekogroszkiem dalej. Przez caly weekend dogladałam pieca i obserwowałam. Muszę pochwalić. nie miałam problemu z rozpaleniem. potem pali się już elegancko. kamieni nie zauważyłam. popiołu zostaje niewiele. zapakowany dobrze. na początku miałam ciut spieków ale parametry pieca szybko dostosowałam tak by osiągnąć odpowiednią temperaturę i spieki zniknęły ( w sobotę się udało parametry zmieniałam 2 razy).
Zdecydowałam się jednak na mocniejszy ekogroszek na 28 MJ. i dobrze zrobiłam. bo na poczatku chciałam zamówić ciut słabszy 27MJ.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Pytanie mam takie: Piec w trybie podtrzymania wygasa i dlaczego???

Nigdy tak nie miałem (dwa lata palę), Ekogroszek według sprzedawcy podobno super - człowiek nie ma powodu by mnie zachęcać do zakupu akurat u niego. Fakt, że jak się pali to elegancko ale jak piec osiąga temperaturę i zaczyna te swoje przestoje to już zjechałem do 7 minut i też nie daje rady.
Co może być nie tak? Czy węgiel do bani czy może szukać innych przyczyn?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Musiała od razu pęknąć czy się po prostu ugięła albo powstały jakieś mocne naciski punktowe? Ściany piwnicy stoją na grubej papie, najgrubsza jaka była, nie pamiętam ile mm ale wydaje mi się że to też mogło mieć wpływ. W żadnej że ścian nie ma słupa żelbetonowego. Zanim stawiałem ściany to szukałem po forach i wszyscy doradzali takie słupy właśnie żeby unikać rys na ścianach. Rys jest więcej na ścianach piwnicy, poniżej pokazane. Praktycznie na każdym łączeniu wewnętrznych ścian nosnych i narożnikach.    A ponadto tu gdzie zaznaczono na żółto to są raczej na pewno naciski/reakcje pionowe bo jest to narożne okno tarasowe bez słupa i w tym miejscu pewne dochodzi do dużych nacisków na ściany piwnicy.     
    • Ława musiała pęknąć w miejscu pęknięcia tych bloczków betonowych, proszę poszukać na ścianach innych rys w tym pomieszczeniu z wykuszem.
    • To jest myśl, zupełnie nie brałem pod uwagę
    • to może zmień kraj, próbowałeś?
    • To wszystko do skucia do betonu, popełniłem kiedyś taką  „aranżację”.     Tynk był częściowo odparzony. To loggia, a nie balkon.   Po skuciu poszedł grunt. Następnie taką obróbkę wklejałem na skraju płyty, z którą się pan morduje, od spodu,  na silikon i kolki.   Potem styropianem 5-centymetrowym ociepliłem cały sufit i ściany loggi, wklejając go na klej i kolki do styropianu, na to przyszła siatka, klej a na koniec tynk silikonowy zewnętrzny. Wyszło tak, że tylko ten wygięty kancik wystawał poniżej sufitu.   Proszę dopytać w tej  spółdzielni czy nie planują dociepleń w tym budynku w przyszłym roku albo niech partycypują w kosztach termomodernizacji, ścian i sufitu loggii.    Ma pan podzielniki na grzejnikach?      Co by tam nie nakładał to i tak się odparzy z czasem.    Płyta zimą jest podgrzewana od strony mieszkania, to mostek termiczny, czyli w mrozy „się poci” więc  to daremny trud, natura pana zamorduje.   Tylko styropian wchodzi w grę i na nim jakiś tynk w kolorze dostosowanym do  potrzeb lub uzgodniony ze spółdzielnią.     
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...