Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ania Kamii

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Ania Kamii

 1. i na co zdecydowaliscie sie ? dzisiaj już styczeń . mrozik za oknem. w domku powinno być ciepło. a ja nadal pale tym samym opałem. no może dwoma bo power i power max z sambudrolu. Oba są mocne i dobrze się palą. (miałam ci dac namiar i zapomnialam-sorki ) .
 2. polecam sprawdzić szczelność okien. Używając wilgotnej dłoni. Przykładając wilgotną dłoń wzdłuż uszczelek okna nie powinniśmy czuć chłodu. Jeśli go czujemy oznacza to ze gumy są nieszczelne, należy wyregulować okno bądź wymienić gumy. Może okazać się również okno nadaje się do wymiany.
 3. Ciekawe czy trafiłam na ta samą Panią? Nigdy nie byłam przekonana do kredytu w obcej walucie. Ona mi potwierdziła ze nie warto. A... CZAS pokazał ze ludzie przejechali się na EURO- i FRANKO- kredytach. A j aspkojnie śpię na ZŁOTO- kredycie ;)
 4. jestem zadowolona . dostawa przyszła w południe 17-tego . W sumie mały poślizg. Do palenia zabrałam się w piątek i palę tym ekogroszkiem dalej. Przez caly weekend dogladałam pieca i obserwowałam. Muszę pochwalić. nie miałam problemu z rozpaleniem. potem pali się już elegancko. kamieni nie zauważyłam. popiołu zostaje niewiele. zapakowany dobrze. na początku miałam ciut spieków ale parametry pieca szybko dostosowałam tak by osiągnąć odpowiednią temperaturę i spieki zniknęły ( w sobotę się udało parametry zmieniałam 2 razy). Zdecydowałam się jednak na mocniejszy ekogroszek na 28 MJ. i dobrze zrob
 5. jestem zadowolona . dostawa przyszła w południe 17-tego . W sumie mały poślizg. Do palenia zabrałam się w piątek i palę tym ekogroszkiem dalej. Przez caly weekend dogladałam pieca i obserwowałam. Muszę pochwalić. nie miałam problemu z rozpaleniem. potem pali się już elegancko. kamieni nie zauważyłam. popiołu zostaje niewiele. zapakowany dobrze. na początku miałam ciut spieków ale parametry pieca szybko dostosowałam tak by osiągnąć odpowiednią temperaturę i spieki zniknęły ( w sobotę się udało parametry zmieniałam 2 razy).
 6. No nie wiem.. O ekogroszkach z marketu nie słyszałam dobrych opinii. Zazwyczaj mają kamienie i inne dziadostwo. Zresztą raz próbowałam i kamienie były a eko wilgotny. Sama szukam czegoś mocnego. Zamówiłam ekogroszek przez internet. Dostawa jutro rano. Jak go przepale to dam Ci (lukasz83) znać na co trafiłam.
 7. Znalazłam tak myślę dobry ekogroszek. Zamówiłam przez internet. Czekam na dostawę.
 8. Poczytałam, rozjaśniło to moją wiedzę na temat ustawień pieca. Ok ustawię kociołek na 80% tak by nie wykorzystywać jego pełnej mocy. Nadal pozostaje pytanie jaki wybrać ekogroszek? Powinien być "Warto zainwestować w dobry węgiel, tylko trzeba wiedzieć, który jest dobry. Przeważnie użytkownicy uznają, że decyduje wyłącznie liczba kalorii (wartość opałowa paliwa). Im więcej tym lepiej! To jest oczywiście ważne, ale ważniejsze jest, żeby węgiel miał niską spiekalność. Bo, po co komu wysokokaloryczny węgiel, który będzie się spiekał przy niskich temperaturach palnika? Może się zdarzyć, że
 9. Hej. Zakładam nowy temat ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tym jaki ekogroszek wybrać gdy się już kupiło kociołek na ekogroszki. Jaki ekogroszek wybrać? Ile wilgoci powinien mieć. Jaka jest dopuszczalna ilość popiołu i siarki oraz jak dobrać wartość opałową i spiekalność. Słyszałam że te parametry są ważne.
×
×
 • Utwórz nowe...