Skocz do zawartości

Podwieszany problemy z szafą


Recommended Posts

Witam

Mam mały kłopot jakiś czas temu kupiliśmy z żoną szafę do przedpokoju, chcemy zamontować drzwi przesuwane w miejscu starych frontów. Problem polega na tym że chcemy zrobić podwieszany sufit i stąd moje pytanie, czy sufit pod wieścić także nad szafa której do sufitu brakuje 11cm? czy pozostawić tam pustą przestrzeń i zakończyć sufit w taki sposób by można było zamontować szyny prowadzące drzwi?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość stach
W jakim celu obniżasz sufit - jest nierówny i go prostujesz czy chcesz ozdobić przedpokój bajeranckim sufitem ze światełkami? Od tego zależy o ile możesz czy musisz ten sufit obniżyć.

Szynę górną drzwi przesuwanych rozważasz umocować na suficie nad szafą? A może przymocować do wierzchu szafy wystającą na ok 10 cm deskę, do niej przymocować tą szynę, dolną wprost do podłogi (albo deski leżącej na podłodze przed szafą)...

Przydałoby się jakieś zdjęcie przedpokoju, szafy bo tak to możemy tylko gdybać, no chyba że ktoś ma zdolności jasnowidzenia, czy może teleportacji i zrobi wizję lokalną

Co do rury gazowej - zgodnie z przepisami nie możesz, ale jeśli zrobisz parę wywietrzników, zabezpieczonych kratkami wentylacyjnymi, to może kominiarze sprawdzający sprawność wentylacji to "łykną" - najczęściej polecają demontaż takiej obudowy...
Link do komentarza
Chce obniżyć sufit z kilku powodów, mianowicie zakrycie szpecącej przedpokój rury gazowej, zakrycie drobnych pęknięć (szkody górnicze) zrobienie "światełek" i zamontowanie drzwi przesuwanych do szafy

Jeśli chodzi o mocowanie szyny to myślałem żeby obniżyć sufit do 11cm żeby zachodził odrobinę na szczyt szafy i przymocowanie jej do płyty, rura wystaje na lekko ponad 10 cm wiec uważałem ze to rozwiązanie będzie najlepsze:)
Link do komentarza
Odstępstwo - ale w bruzdach (Rozporządzenie w sprawie WT .....)

§ 165.

Cytat

2. Przewody instalacji gazowych w piwnicach i suterenach należy prowadzić na powierzchni ścian lub pod stropem, natomiast na pozostałych kondygnacjach nadziemnych dopuszcza się prowadzenie ich także w bruzdach osłoniętych nieuszczelnionymi ekranami lub wypełnionych – po uprzednim wykonaniu próby szczelności instalacji – łatwo usuwalną masą tynkarską, niepowodującą korozji przewodów. Wypełnianie bruzd, w których są prowadzone przewody z rur miedzianych, jest zabronione.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...