Skocz do zawartości

Czym ogrodzić działkę budowlaną?


Recommended Posts

Kupiliśmy z mężem działkę i teraz wypadałoby ją ogrodzić przed rozpoczęciem budowy domu. Ale nie za bardzo wiemy, czym... Najlepsza chyba byłaby siatka, bo najszybsza i najtańsza. Jak uważacie? Czy inna forma ogrodzenia jest wydajniejsza?
Link do komentarza
myślę, że też dobra i napewno trwalsze jest ogrodzenie panelowe, cenowo troszkę droższe ale efekt napewno jest lepszy. Później możesz wykorzystać ogrodzenie panelowe np do otoczenia calego domu a z frontu dać jakieś ogrodzenie kute. Siatka ma to do siebie, że jest cieniutka i krucha, wystarczy że ktoś ją zachaczy nawet i może ci się wypleść cała i nie jest póżniej takie przyjemne jej składanie, w panelowym jest coś takiego że wymieniasz panele, choć nie widziałem żeby nawet uszkodzony panel nie chronił działki w taki sam sposób.
Trwalszy sposób to panele ogrodzeniowe. Możesz też zakupić oryginalne panele firmy DIRICKX, choć tam cena jest nie na polskie warunki, posiadamy tańsze i napewno o takich samych paramentrach

Panele do kupienia również w naszej firmie, w marcu dla każdego jakiś RABAT.
Link do komentarza
Przejrzałam ofery i te panele to ciekawy pomysł. Jeszcze to obgadamy z mężem.
Jeśli chodzi o siatki, to myśleliśmy o takich nie plecionych, tylko zgrzewanych z Betafenca. Łatwiej się montują i wygladają na mocniejsze. Nie ukrywam, że trochę nam się spieszy i szukamy szybkiego rozwiązania, które starczy na parę lat. Np najpierw ogrodzić działkę siatką, a po jakimś czasie zmienić na ogrodzenia panelowe.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

My mamy siatkę, a do tego żywopłot. Całe ogrodzenie wyglada naprawdę dobrze, zielono i barwnie, jest elementem dekorującym dom, a jednocześnie dobrze chroniącym.


Na zielony element dobrze chroniący dom, ostrokrzew albo inna zimozielona, kolczasta roślina :wink:


Link do komentarza
Nasza firma zajmuję się dystrybucją paneli firmy DAWID jak i DIRICKX.
Nie wiem czy akurat system montażu jest łatwiejszy w droższej firmie BETAFENCE
Jakość paneli napewno jest taka sama jak i nie gorsza a montaż w zależności od modelu jest jeszcze prostszy.
W panelach BETAFENCE proszę wziąść też pod uwagę że wszystkie nierówności terenu trzeba jakoś zlikwidować i właśnie w tych panelach wszystko trzeba robić na bardzo słabe i aluminiowe spinki. Wystarczy mocne szarpnięcie i panel zostaje w rękach. Nasze panele montuje się na słupku i właśnie na nim ustala się uskoki więc napewno system jest dużo trwalszy niż tak szeroko rozreklamowany system BETAFENCE..

Ceny mb ogrodzenia zaczynają się od 39,20 ( w to wchodzi słupek oraz panel)

Dodatkowo można wykorzystać prefabrykowane deski betonowe jak i łączniki, dzięki którym w szybki i atrakcyjny sposób wzbogacimy nasze ogrodzenie przy domu.

Oferujemy atrakcyjne rabaty. Chętnych zapraszam na stronę internetową jak i o wysyłanie zapytań na maila: biuro@jan-pol.pl
Link do komentarza
Emil, rozumiem, że jesteś zadowolony z rozwiązania? icon_smile.gif Że jeszcze zapytam, ile czasu zajęło wam postawienie całości?
U nas na szczęście koszt robocizny odpada, plusy posiadania dużej rodziny na wsi icon_wink.gif
Chyba my też przód zrobimy inny (panelowy? icon_smile.gif, a boki z siatki. Mimo wszystko informacje o Betafence z różnych źródeł mnie przekonują na tyle, że zdecydowaliśmy się na tą siatkę. Szczególnie, że będzie jeszcze prawdopodobnie żywopłot. Ale z przodem pomyślimy.
Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jak kupiłem działkę 3 lata temu, wokoło były łąki. Zrobiłem słupki + siatka w ocynku foliowana na zielono jakimś plastikiem (podobno mniej "chodliwa" bo po zwinięciu widać, że nie jest nowa, siatka nie z marketu ponieważ tamta ma b. słabą wytrzymałość - cienkie druty) + wysoka podmurówka z betonu (nie miałem prądu, zamawiałem betoniarkę). Siatka zatopiona w betonie. Sąsiedzi wybrali tańsze rozwiązanie bez podmurówki i zające im (lub inne zwierzaki) poogryzały drzewka na działce (przeszły pod siatką). Teraz mam drogę i teren wokół działki znacznie się podniósł a b. wysoka podmorówka zrobiła się tylko wysoką (jak zrobią jeszcze chodnik i wyleją asfalt teren jeszcze się podniesie). Oczywiście klinkierowa podmórówka itd jest znacznie ładniejsza ale dopóki nie ma zagospodarowanej przestrzeni wokół domu może okazać się, (po wybudowaniu drogi, podniesieniu poziomu działek przez sąsiadów) że podmurówka jest na złej wysokości.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Faktycznie ze zwierzętami jest spory problem, warto zrobić adekwatną barierę, żeby nie przelazły i nie powyjadały plonów.
Siatke mamy pantanet protect, ogrodzenie stoi, od frontu mamy drewniane sztachetki zrobione ze zwykłego drewna, ale wyglądają trochę "dziko", jak nieobrobione icon_smile.gif Przynajmniej tyle z głowy icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • U mnie też taki w piwnicy na krzywej podłodze stoi, ale wypoziomowane od wagi i też już parę lat jest ok. Też miałem problem z tymi blaszko-języczkami, ale o dziwo się trzyma kupy, ale nie pomyślałem żeby je zagiąć. Choć 120kg to raczej bałbym się tam położyć. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam trzy takie regały i bardzo je sobie chwalę. Owszem, przy składaniu pierwszego popełniłem błąd, wierząc bezkrytycznie w instrukcje sprzedawcy i nie zaginałem "języczków" wsuwanych w wycięcia kątowników, no i regał mi się rozsypał już pod koniec montowania. Ale gdy wszystkie zagiąłem (łatwe to nie jest, ale da się). regał jest lekki i nie do zdarcia. Nośność jednej półki to 125 kg, więc w warunkach domowych spokojnie wystarcza do niemal wszystkiego. Nawet w garażu.   Regałów niczym nie mocuję do ścian. Nie ma potrzeby. Oczywiście, jeśli stoją na wyrównanym i pewnym podłożu.  Da się je kupić w cenie poniżej 80,00 PLN, więc uważam, że naprawdę warto.   PS. To się nie chwieje, zapewniam!
    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...