Skocz do zawartości

Deska na ścianie.


Recommended Posts

Napisano
Budynek gospodarczy ma kilka rodzajów ścian, kilka pomieszczeń oraz piwnicę. Z małej klitki, był sukcesywnie dobudowywany. Tynki miejscami kilka centymetrów, miejscami kilka milimetrów. Zamierzam odeskować od środka. Jak przygotować ścianę?
Ściana dwuwarstwowa. Zbudowana z żużlowego pustaka, od środka cegła czerwona pełna. Zamierzam ocieplić 5 - 6cm styropianem z zewnątrz. W środku zrobić stelaże pionowe i odeskować poziomo. Czy pod deski dać styropian, np 2cm? Folię, czy niczego nie stosować? W przyszłości zamierzam budynek ogrzewać.
Niestety część ścian jest budowana w innej technologii, tzn cegła silikatowa - dwie warstwy, jest więc cieńsza o cegłę. Czy w taki wypadku jest sens ocieplać również od środka, aby wyrównać grubość?
Do inne ściany jest przybudowany garaż sąsiada. Nieużywany, bez okien. Nie ocieplę więc od zewnątrz. Czy błędem będzie ocieplenie od środka?
Napisano (edytowany)
Poruszałem kiedyś kwestię ocieplenia od wewnątrz w swoich postach. Wniosek wyszedł taki że jeśli ocieplać to tylko od zewnątrz, a od wewnątrz jedynie gdy nie ma innej opcji czyli jak np. w twoim przypadku ściana garażu. I jeśli już to tylko tak żeby miało to sens - multipor, szczelnie wełna, osobiście styropian od wewnątrz mnie nie przekonuje. A od zewnątrz 5-6? hm, a nie lepiej odrazu 10? Co do deski, stelaż z listew i decha tyle filozofii. Z ciekawości, myślisz o eleganckiej desce jak na elewacje czy poprostu zwykła ewentualnie heblowana deska? Edytowano przez huhra (zobacz historię edycji)
Napisano
Pewnie, że ocieplać tylko z zewnątrz. Ale czasami inaczej się nie da. O multipor coś czytałem. W sumie nie mam tej ściany aż tyle, żeby nie kupić tego multipora. Lecz z drugiej strony to tylko kilka metrów kwadratowych byłoby wyłożone styropianem od środka...
10cm na pewno lepiej, ale to jednak koszty inne, a ściany sporo... (PS. mam limit od żony na wydawanie pieniędzy na mój 100m2 budynek garażowo - składowo - majsterkowiczowy icon_smile.gif)

Co do deski - stelaż co pół metra, deska heblowana, frezowana (żeby nie było dziur jakby się chciało jej rozeschnąć) szerokość 10cm, długość jeden metr. Mam już gotową i grzecznie czeka na zamontowanie. Raczej wkręty, lub gwoździe skręcane.

Tynk - właśnie zdjąłem stary, bo płatami odchodził miejscami. Ściana wcześniej przemarzała więc obleciało co swoje. Resztę ręcznie napierdzielałem.
Deski mam za darmoszkę, sam robiłem, mam dobrą melinę icon_smile.gif Więc nie taniej ;) Czy lepiej? Kwestia gustu icon_smile.gif
Sufit nad garażem mam częściowo z lanego stropu, drugie pół z z widocznymi balami, deskowany. Nad nim jeszcze strych...
Popierdzielone trochę, ale jak pisałem - przybudówka przybudówki i w bok i w górę icon_smile.gif
Gość Strawman
Napisano
Cytat

Co do deski - stelaż co pół metra, deska heblowana, frezowana (żeby nie było dziur jakby się chciało jej rozeschnąć) szerokość 10cm, długość jeden metr. Mam już gotową i grzecznie czeka na zamontowanie. Raczej wkręty, lub gwoździe skręcane.


Zamiast pióro-wpustu radzę zastosować na elewacji obce pióro, albo po prostu deskę na zakład.
Napisano
Cytat

Zamiast pióro-wpustu radzę zastosować na elewacji obce pióro, albo po prostu deskę na zakład.



Nieprecyzyjnie opisałem. Deska ma wyfrezowany zakład właśnie.
Czy skręcane gwoździe (paletówki) będą dużo gorsze od wkrętów?

Co z tym styropianem? Na jednej ścianie od wewnątrz da się jakoś przełknąć? Czy będzie się lała woda?

5-6cm styropian ujdzie, czy jednak dosępić do 10cm?

Z tym ogrzewaniem to może być różnie, nawet nieregularnie, wiadomo - weekendy, urlopy... (Piec żeliwny, kaloryfery również, a zamiast wody - płyn do chłodnic, więc strachu nie mam).
Gość Strawman
Napisano (edytowany)
Cytat

Nieprecyzyjnie opisałem. Deska ma wyfrezowany zakład właśnie.
Czy skręcane gwoździe (paletówki) będą dużo gorsze od wkrętów?


Wkręty tu byłyby najlepsze... O gwoździach zapomnij. Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Co z tym styropianem? Na jednej ścianie od wewnątrz da się jakoś przełknąć? Czy będzie się lała woda?

5-6cm styropian ujdzie, czy jednak dosępić do 10cm?

Z tym ogrzewaniem to może być różnie, nawet nieregularnie,



Styropian od wewnątrz nie jest dobra opcją. Słyszałem opinie że w ten sposób tworzy się efekt lodówki.
Napisano
Ja dołączę do tematu bo poszukuje metody na precyzyjne doklejanie mikro elementów z drewna na ścianę. Jak najlepiej to zrobić by nie zniszczyć ściany?
Napisano
Cytat

Ja dołączę do tematu bo poszukuje metody na precyzyjne doklejanie mikro elementów z drewna na ścianę. Jak najlepiej to zrobić by nie zniszczyć ściany?



:scratching: taśma dwustronna cool.gif
Napisano
Przykleję styropian od środka, dam na to pustak i będzie ok?
Jednak taniej mnie to wyjdzie, bo styropian mam, pustak lub cegła też jest.

A oto deska na ścianie:

DSC01446.jpg



Wkręty jeszcze nie wszystkie dałem. Co 60cm po 2 sztuki. Później przykryję poziomymi deskami, które będą łączyły się z belkami na suficie deskowanym.

Deska - olcha. Surowa. Przykręcałem surowe, nie wypaczają się, tylko wszystko ładnie twardnieje.
Napisano
Cytat

Też tak próbowałam, jednak jakoś słabo mi idzie z estetyką.




A pistolet na klej ? Precyzyjnie wszystko złączysz/Pamiętam, że co jakiś czas są takie w lidlu, ale pełno tego też jest na allegro. Wszystko zależy w sumie od tego co chcesz robić dokładnie i czy zależy Tobie na tym żeby takie cacko mieć na długo

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Szlifować czy nie szlifować? To pytanie pojawia się regularnie u właścicieli drewnianych podłóg, którzy planują ich odświeżenie olejem. Prawda jest taka: wszystko zależy od stanu powierzchni.  Kiedy szlifowanie jest konieczne? Gdy warstwa starego wykończenia (np. lakier) całkowicie zamknęła pory drewna. Gdy podłoga ma głębokie zarysowania, przebarwienia lub ślady po wodzie. Gdy chcemy zmienić kolor wykończenia na zupełnie inny.  Kiedy można sobie darować szlifowanie? Gdy podłoga była wcześniej olejowana Osmo i po prostu wymaga odświeżenia. Gdy powierzchnia nie ma poważnych uszkodzeń, tylko straciła blask. W takim przypadku wystarczy dobrze umyć podłogę preparatem Osmo 8019 ( środek do intensywnego mycia ) i nanieść cienką warstwę Osmo Wosk Twardy Olejny lub Osmo Środek do regeneracji.  Wskazówka eksperta: Zawsze warto zrobić próbę w mało widocznym miejscu – czasem wystarczy minimalna interwencja, by drewno znowu wyglądało świetnie! Masz pytania? A może szukasz konkretnego produktu do swojej podłogi? Pisz śmiało w komentarzach, chętnie pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie!
    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...