Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

micheasz

Uczestnik
 • Posty

  75
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

micheasz last won the day on września 9 2016

micheasz had the most liked content!

Reputacja

13 Neutralny

O micheasz

 • Ranga
  Początkujący

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  92
 1. Mój dach na budynku gospodarczym (mansardowy) ma spadek około 5 stopni. Pół metra na 6,5m długości. Druga część ma spadek około 45 stopni. Czy przy takich spadkach można pokryć blachą trapezową? Obecnie jest papa na pełnym deskowaniu, ale nie odpowiada mi to ze względów estetycznych.
 2. na "świeżą działalność" żaden bank normalny bank nie udzieli kredytu, za duże ryzyko a skoro duże ryzyko, to duże opłaty (jeśli już ktoś się zgodzi)
 3. cały dach wysmarować masą? teraz muszę poczekać na pogodę, bo zimno i pada...
 4. Składasz po prostu wniosek o kredyt hipoteczny na budowę domu. Nie wszystkie banki biorą pod uwagę wartość działki do wartości całego zabezpieczenia docelowego (wybudowany i oddany do użytkowania dom), dlatego warto na to zwrócić wagę. Im większy wkład własny (wartość działki, suma poniesionych kosztów w kosztorysie budowlanym oraz środków własnych do poniesienia) tym oferta może się zmieniać na korzyść kredytobiorcy. Pamiętaj również o tym, że masz ograniczony czas na wybudowanie domu. Bank nie będzie czekał aż za 10 lat wybudujesz dom, bo ryzyko jest większe.
 5. Jeżeli będzie prawomocne pozwolenie na budowę - przedmiotem zabezpieczenia będzie docelowa nieruchomość - dom. Jej wartość będzie wyliczona na podstawie kosztorysu budowy. Raiffeisen akurat nie ma najlepszych warunków. Warto zastanowić się nad innym bankiem.
 6. Jeszcze bardziej uściślę, żeby dla czytelników forum było jasne. Nie lubię słowa - "zmusza". Chcesz - bierz, nie chcesz - nie bierz. Tyle w temacie. Nie przepadam za przekonywaniem kogoś, że jak wchodzę do wody, to będę miał mokre nogi. Tak jak pisałem - pracuję w tym biznesie dość sporo. Nie raz tak było, że po przedstawieniu oferty banku B bankowi A, bank A dostosował swoją do oferty banku B. Nie piszę, że to reguła, że tak jest zawsze, ale wiele zależy - od banku, od doradcy, dyrektora oddziału. Oddziały też mają swoje plany sprzedażowe i zrobią czasem wiele, żeby zatrzymać klienta. W 9 przypadkach bank odeśle do innego, w 10 zmieni swoją. Bank nie jest instytucją charytatywną, ale też w czasach konkurencji można o swoje walczyć. Trzeba mieć argumenty w postaci odpowiednich wpływów, dobrego BIKu itd. Najgorzej jak przyjdzie do mnie koleś i mówi: "panie, ale ja mam dom wart milion i ziemi na dwa miliony, a chcę tylko 100tys." Bank chce kasę, nie ziemię i nie dom. Bank chce zarabiać i robi to. Rzecz w tym, żeby nie dać się wydymać i na wszystko zgadzać. Tak jak pisałem już wyżej - jestem doradcą finansowym, więc trochę się na tym znam. "I pisanie że jak pokaże się w banku lepszą ofertę z innego banku to dostanie się kredyt na takich samych warunkach w tym banku bo to bzdura. Bank to nie hurtownia budowlana gdzie można potargować się o ceny i rabaty." - Twój przypadek to nie reguła. Nie będę dalej ciągnął wątku. Jeżeli ktoś z Was ma konkretne pytania - piszcie!
 7. mam około 100m2 dachu na budynku gospodarczym, więc koszty będą dość słuszne...
 8. Kolego, siedzę w tym biznesie od wielu lat i znam go do kuchni... Jeżeli na przykład w banku ABC chcesz skorzystać z promocji pod tytułem "noworoczna wyprzedaż najlepszego superkredytu" to musisz wziąć superkartę, założyć superkonto z deklaracją wpływu minimum 10tys miesięcznie, ubezpieczenie od utraty pracy, na życie, nieruchomości itd. Jeśli nie spełnisz jednego z warunków w ciągu trwania kredytu, marża wzrośnie z 1,0pp do 3,0pp. Ale możesz również w banku ABC nie korzystać z żadnej promocji i wziąć kredyt z marżą 2,0pp bez karty, bez ubezpieczeń itd. Nie wmawiaj mi proszę, że klient jest do czegoś zmuszany, bo nie jest. Jest co najwyżej nieświadomy lub źle poinformowany. To nie kredytobiorca dyktuje warunki? No z tym akurat różnie bywa. Czasem wystarczy przedstawić promesę z innego banku, by wynegocjować lepsze warunki. Wyrosłem już z przekonywania, że jestem najlepszym doradcą lub że pracuję w najlepszej firmie doradczej a inni są bleee. To nie o to w tym wszystkim chodzi. Wiele razy spotykałem się z niekompetencją doradcy w banku z 20 letnim doświadczeniem, który nawet nie zna dobrze oferty własnego banku, wiele razy spotykałem się z doradcami finansowymi, którzy nie potrafili obliczyć zdolności kredytowej. Nie znam ofert wszystkich banków dokładnie, bo nawet nie muszę - zmieniają się co miesiąc a czasem częściej. Ale wiem co klient może, co powinien, a czego lepiej żeby nie brał. A jeśli ktoś natrętnie dzwoni - wystarczy przekazać, że wycofuję się zgodę na przetwarzanie danych osobowych i mają obowiązek przestać truć tyłek. Kiedyś pracowałem w korporacji i wiem, że niestety doradcy byli zmuszani do spamowania. Teraz pracuję na własnej działalności i niczego nie muszę. Tylko mogę. I to wystarcza Nie traktuj tego wpisu jako pouczanie, ale jako pewne podsumowanie.
 9. Czyli na przykład przesmarować nierówności dysperbitem, a po wyschnięciu kłaść papę termozgrzewalną?
 10. A czy ktoś kazał Ci korzystać z oferty "promocyjnej"?? Nie wiem w jakim banku brałeś kredyt i kiedy, ale nie ma obowiązku korzystania z ofert dodatkowych przy kredycie hipotecznym. Bank nie może nawet narzucić ubezpieczenia. Wszystko działa raczej na zasadzie - chcesz niższą marżę? Weź kartę kredytową. Chcesz kolejną obniżkę, weź ubezpieczenie na życie, od utraty pracy itd. Od tego jesteśmy my - doradcy finansowi, żeby pokazać różnice i dobrać ofertę, negocjować w imieniu klienta. Doradca doradcy nierówny, sprzedawca w banku również. Czasami warto wziąć kartę kredytową z możliwością zamknięcia po roku bez konsekwencji, w zamian za obniżkę marży. A czasami nie warto - wszystko zależy od konkretnego klienta.
 11. Ja na przykład pracuję w Siedlcach i Warszawie (oraz okolice) jako doradca finansowy. Nic w banku nie jest przymusowe - ani karty, ani ubezpieczenia. Są wymagane przy pewnych ofertach "promocyjnych". Czasami w banku bezpośrednio "doradca" namówi i na ubezpieczenie i powie, że prowizja też jest wymagana. Dlatego warto sprawdzić jeśli nie u doradcy z zewnątrz, to w różnych oddziałach tego samego banku Nie wszystko da się zamknąć w Pekao SA i PKO BP, więc trzeba porównywać i pytać o wszystkie koszty w całym okresie kredytowania. Teraz mamy niskie stopy procentowe, zdolność jest większa, ale za kilka lat może być problem u osób, który zdolność wyliczono na styk. Oprocentowanie przy kredycie to nie wszystko...
 12. Witam, czy opłaca się kupować papy termozgrzewalne w supermarkecie? W Bricomarche jest papa termozgrzewalna technonicol V60 S42H Eco, grubość 4,2mm. Cena jest niska, bo 5,09zł za m2. Mój budynek gospodarczy jest na pełnym deskowaniu, leży na nim zwykła papa tekturowa jarocin, ale oczywiście przecieka. I brałem też pod uwagę położenie drugiej tektury na niej...
 13. Kiedy? I co w związku z tym? A Getin dawał nawet 0,69pp marży. A rzecz w tym, że oba banki są dość znane ze zdzierania na produktach okołobankowych
 14. Witam! Jak przygotować studnię żelbetową do obmurowania kamieniem? Czy wystarczy obmurować zwykłą zaprawą cementowo wapienną, czy najpierw przygotować krąg - zagruntować? Wysmarować np. klejem do murowania cienkowarstwowego? Studnię chcę obłożyć łupanym kamieniem polnym - płaskim, o grubości maksymalnie około 10cm.
×
×
 • Utwórz nowe...