Skocz do zawartości

czy ktoś wie co to za słupki ????


ika84

Recommended Posts

Napisano
witam czy ktoś mi może powiedzieć coś na tematy tych słupków, mam 2 takie w odległości jakieś 12 metrów od siebie co one oznaczają i czy mają jakiś wpływ na budowę małego domku letniskowego ???

DSC01446.jpg

Napisano
Cytat

witam czy ktoś mi może powiedzieć coś na tematy tych słupków, mam 2 takie w odległości jakieś 12 metrów od siebie co one oznaczają i czy mają jakiś wpływ na budowę małego domku letniskowego ???


A na sąsiednich działkach nie ma tych słupków?
Jest to być może oznaczenie jakiegoś szlaku albo słupek hektometrowy, świadczy o tym numeracja widniejąca na tym słupku.
Napisano
na sąsiednich działkach też są dwa takie same......czy mają one jakies wpływ na budowę ??? chodzi o jakies odległości ???
Napisano
Cytat

na sąsiednich działkach też są dwa takie same......czy mają one jakies wpływ na budowę ??? chodzi o jakies odległości ???




czy ktoś wie czy trzeba zachowac jakies odległości przy budowie od tych słupków???
Napisano
Cytat

na sąsiednich działkach też są dwa takie same......czy mają one jakies wpływ na budowę ??? chodzi o jakies odległości ???


Oznaczają jakąś trasę, bo cyfry na pewno na sąsiednich słupkach są inne. W jakiej jest to okolicy, być może to pomoże na doprecyzowanie od czego te słupki.

Cytat

czy ktoś wie czy trzeba zachowac jakies odległości przy budowie od tych słupków???


A masz mapkę swojej działki do celów projektowych? tam powinno być naniesione co to i od czego to.
Napisano (edytowany)
to raczej jest napewno gaz...tylko czy są jakies odległości jakie trzeba zachowac od nich??? a jak tak to jakie

czy jak są dwa słupki to znaczy że są 2 gazociągi??? czy wyznaczają one strefę jakąś??

tak to mniej wiecej wyglda...znaczy się w tych miejscach są te słupki

DSC01446.jpg

Edytowano przez ika84 (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI
z dnia 30 lipca 2001 r.

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać sieci gazowe.



§ 9. 1. Gazociągi powinny być układane w ziemi lub nad ziemią, z uwzględnieniem wymagań określonych w odrębnych przepisach.
2. Dla gazociągów układanych w ziemi i nad ziemią powinny być wyznaczone, na okres eksploatacji gazociągu, strefy kontrolowane, których linia środkowa pokrywa się z osią gazociągu.
3. W strefach kontrolowanych operator sieci gazowej powinien kontrolować wszelkie działania, które mogłyby spowodować uszkodzenie gazociągu.
4. W strefach kontrolowanych nie należy wznosić budynków, urządzać stałych składów i magazynów, sadzić drzew oraz nie powinna być podejmowana żadna działalność mogąca zagrozić trwałości gazociągu podczas jego eksploatacji. Dopuszcza się, za zgodą operatora sieci gazowej, urządzanie parkingów nad gazociągiem.
5. Jeżeli w planach uzbrojenia podziemnego nie przewidziano, dla gazociągów układanych w pasach drogowych na terenach miejskich i wiejskich, stref kontrolowanych o szerokości określonej w ust. 6, należy je ustalić w projekcie budowlanym gazociągu.
6. Szerokość stref kontrolowanych, których linia środkowa pokrywa się z osią gazociągu, powinna wynosić:
1) dla gazociągów podwyższonego średniego ciśnienia i gazociągów wysokiego ciśnienia, o średnicy nominalnej oznaczonej symbolem "DN":
a) do DN 150 włącznie - 4 m,
b) powyżej DN 150 do DN 300 włącznie - 6 m,
c) powyżej DN 300 do DN 500 włącznie - 8 m,
d) powyżej DN 500 - 12 m,
2) dla gazociągów niskiego i średniego ciśnienia - 1 m.

Napisano
Cytat

okej tylko z tego rozporządzenia nic nie wiem ...chodzi o te odległości jakie ja mam zachować


Chyba chodzi o punkt 6. Ale musisz się dowiedzieć co to za gazociąg.
Napisano
Cytat

czyli z tego słupka nie wiele wiadomo jaka odległośc ma być ??


Słupek tylko informuje, że pod nim przebiega gazociąg, a odległość to musisz dopytać w zakładzie gazowniczym jaki to gazociąg wg tego co Ci stokrotka.35 wkleiła - punkt 6.
Napisano
Raczej nic nie wskazuje na to, że to do oznaczenia gazociągu.

Wygląda to jak pikietaż jakiegoś szlaku "drogowego".

Zamów mapę sytuacyjno-wysokościową - tam będzie konkretna odpowiedź czy jest to oznaczenie jakiegoś rurociągu.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

witam czy ktoś mi może powiedzieć coś na tematy tych słupków, mam 2 takie w odległości jakieś 12 metrów od siebie co one oznaczają i czy mają jakiś wpływ na budowę małego domku letniskowego ???




wyjaśniło się w końcu co ta za słupki?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • u mnie gaz wygrywa - rachunki dużo niższe niż przy indukcji, a gotuję sporo. mam dużą płytę solgaz optimex 4+2 i bardzo sobie chwalę. wygląda nowocześnie, gotuje się na szkle, więc łatwo się czyści, a dzięki technologii bezpłomieniowej gaz zużywa się dużo mniej niż w tradycyjnych palnikach.
    • Bedzie 12-14 cm perlitu wsypane w podloge. Rurki nie beda zalane jastrychem. Plan jest polozyc na  legarach plyty włóknowo-cementowe lub włóknowo-gipsowej dla usztywnienia i  wzmocnienie podloza, nastepnie plyty farmacel 25 lub dfe *jak na zdjeciu* wloknowo-gipsowe powrotne na calej powierzchni zeby weszko mi rurek w spirale co 10 cm. potem hydroizolacja i terakota. jest maly grzejniczek ok 60x60 jedno plytowy. woda do niego trafia goraca, niewiem pewnie ze 60 st.    Bedzie tam brodzik kompozutowy schedpol ktory raczej bedzie izolowal cieplo z podlogowki.    niestety elektryczna mata potrzebuje pradu ktory tani nie jest
    • Dzień dobry, Robię generalny remont na poddaszu 22 letniego domu parterowego o powierzchni poddasza 140mkw po podłodze, dachu wielospadowym ze słupami i dachówką betonową na 390mkw. W związku z tym usunąłem wylewkę i styropian i chce upewnic sie ze nie bede musial kuć nowej. Generalnie mimo braku dykatacji na takiej powierzchni strop wygląda dobrze poza jednym fragmentem jak na zdjęciu. Wydaje mi się, że to jakoś wzmacniano przed pierwszą wylewką? Co to jest? Widzę że i tak pęknięcie poszło i zrobiło się takie U. Czy tam coś trzeba dodatkowo wzmacniać? Niby stoi 20 lat dom, ale będzie podłogówka i 2 cm wyżej wylewki i nowe ścianki GK, meble, płytki zamiast paneli, więc trochę wagi dojdzie. Ponadto zauważyłem że ktoś beztrosko sobie wykuł wzmocnienie stropu i tak zostawił. Teraz mam szanse to jakoś wzmocnić bo prętów nie przeciął a naprężenia tam będą ściskające. Czym to uzupełnić? Gotowa masa naprawcza wymieszana z kamieniami? To jest aż 5cm głębokie. Nie sypie się, trzeba gruntować? Poza tym w narożnikach domu widzę pęknięcia po przekątnej. Chyba mniej niebezpieczne, ale czy na pewno? Szkoda, że nie pomyśleli o dylatacji!
    • Od dołu folia paroizolacyjna bezpośrednio pod płyty g-k, chociaż jeżeli zaraz nad nimi jest OSB to i tak para wodna zbytnio przez nią nie przejdzie. Bardziej mnie zastanawia całość od góry, bo skuteczność wentylacji przestrzeni z wełną będzie bardzo słaba, gdy zostawimy 2 cm poziomej szczeliny pomiędzy wełną i płytą OSB, płyty też rozsuniemy po 2 m. Bezpieczniej byłoby od góry ułożyć deski i pomiędzy nimi zrobić odstępy po 2 cm. Płyty to jest jednak duża ciągłą powierzchnia. 
    • Po pierwsze, skoro to podłoga na legarach to jak wygląda sprawa z konstrukcją i izolacją tej podłogi? Ile tam jest lub będzie izolacji? Czy rurki mają być zalane w warstwie jastrychu? Po drugie, skoro w tej łazience jest dość chłodno to czym jest teraz ogrzewana? Jakimś grzejnikiem? Na ile gorąca woda do niego trafia? Wtedy będzie można ocenić jaką ma moc. Po trzecie, mam nadzieję, że podłogówka ma tu uzupełniać ogrzewanie grzejnikiem, nie je całkowicie zastąpić? Bo prawdopodobnie w takiej słabo izolowanej łazience nie będzie w stanie tego zrobić. Ta łazienka jest mała, powierzchni z podłogówką będzie tam więc ok. 1,5 m2. Nawet naprawdę mocno grzejąca podłoga (jak na podłogówkę) nie odda więc do pomieszczenia więcej jak ok. 200-300 W mocy. To mało, jako jedyne źródło ciepła się nie sprawdzi. Przy okazji, dlaczego nie zaplanowano ogrzewania pod prysznicem? Po czwarte, nie wiem czy warto w takiej łazience męczyć się z robieniem wodnej podłogówki. Efekt ciepłej podłogi z powodzeniem zapewniłaby tam elektryczna mata pod płytkami. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...