Skocz do zawartości

Jak powinno się układać kamień dekoracyjny?


Pomocnik

Recommended Posts

Napisano
Mam podobny kamień ze zdjęcia, sam go zamontowałem, jestem z siebie dumny. Impregnację polecam każdemu.
  • 3 lata temu...
  • 1 rok temu...
Napisano
Czy na ścianie działowej moge bez obaw położyć kamień naturalny kwarc??czy nie obciąży to zbyt sciany.?Ścianą jest z cegły.
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Jeśli ścianka jest działowa i zbudowana z cegły to ma już swój ciężar, dokładanie kamienia naturalnego może znacznie obciążyć strop. Proszę poradzić się architekta, który uwzględni wszystkie czynniki i da zielone światło lub odradzi murowanie. Dekoracja ściany powinna pasować do aranżacji pokoju, gdyby dodał Pan zdjęcia wnętrza to może moglibyśmy podpowiedzieć jakieś inne ciekawe pomysły, poza kamieniem?
 

17.jpg

17a.jpg

  • 1 rok temu...
Gość Renata
Napisano
Czy na ścianie z pustaka bez tynku mogę bezpośrednio kłaść kamień?czy niezbędne jest wytynkowanie ściany?
Gość Damian
Napisano
Czy kamień ozdobny układać bezpośrednio od podłogi ?(panele podłogowe) czy od listwy przypodłogowej
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Położyliśmy na ścianie kamień w kolorze grafitowym. Po położeniu około 2/3 ściany widzę ze kolor nie jest jednolity, widoczne jest to ze jedne płytki sa jaśniejsze jedne ciemniejsze. Nie wyglada to dobrze, ale nie uśmiecha mi się zrywanie, co najlepiej teraz z tym zrobić? Może pomalować na jakiś ciemniejszy grafit? Proszę o podpowiedz.
Napisano

Tylko akrylowa farba będzie dobra?To jest jakaś specjalna do kamienia dekoracyjnego?Duzo małych kosteczek, uskoków, myślisz ze będzie to dobrze wyglądać jak pomaluje?

  • 3 lata temu...
Napisano

Układanie kamienia dekoracyjnego wymaga precyzji i staranności, aby uzyskać estetyczny i trwały efekt. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, równe rozłożenie kleju oraz dokładne dopasowanie kamieni, aby uzyskać jednolitą powierzchnię. Warto również zadbać o fugowanie i impregnację, co zapewni długotrwały wygląd i ochronę przed wilgocią oraz zabrudzeniami.

Napisano
8 minut temu, kreatywnaaranzacja napisał:

Układanie kamienia dekoracyjnego wymaga precyzji i staranności, aby uzyskać estetyczny i trwały efekt. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, równe rozłożenie kleju oraz dokładne dopasowanie kamieni, aby uzyskać jednolitą powierzchnię. Warto również zadbać o fugowanie i impregnację, co zapewni długotrwały wygląd i ochronę przed wilgocią oraz zabrudzeniami.

 

Jak i czym to zrobić? Poproszę trochę szczegółów.

Napisano
Dnia 15.09.2024 o 12:46, retrofood napisał:

 

Jak i czym to zrobić? Poproszę trochę szczegółów.

 

Do układania kamienia dekoracyjnego przydatne będą następujące narzędzia:

  1. Młotek gumowy – do delikatnego ustawiania kamieni bez ich uszkodzenia.
  2. Poziomica – aby upewnić się, że kamienie są ułożone równo.
  3. Paca zębata – do nakładania kleju lub zaprawy na powierzchnię.
  4. Szpachelka – do precyzyjnego nakładania zaprawy i fugowania.
  5. Kielnia – do mieszania i nakładania zaprawy.
  6. Przecinarka do kamienia lub piła tarczowa – do docinania kamieni na odpowiednie rozmiary.
  7. Szczotka do fug – do wygładzania fugi i czyszczenia spoin.
  8. Gąbka i wiadro z wodą – do czyszczenia kamienia po nałożeniu zaprawy.

Dodatkowo, przydatne mogą być rękawice ochronne, aby chronić ręce, oraz okulary ochronne podczas cięcia kamienia.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
    • Prowadzisz firmę i chcesz spać spokojnie, wiedząc że wszystko jest zgodne z przepisami? Zostaw BHP profesjonalistom! Oferujemy pełną obsługę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy: ✅ Szkolenia BHP wstępne, okresowe i stanowiskowe – online lub stacjonarnie ✅ Ocena ryzyka zawodowego – dopasowana do realiów Twojej branży ✅ Dokumentacja powypadkowa – szybko, sprawnie i zgodnie z wymaganiami ✅ Stała obsługa BHP – wsparcie, kontrole, audyty i przypomnienia ✅ Instrukcje BHP, IBWR, analiza wypadków, konsultacje – wszystko, czego potrzebujesz Obsługujemy firmy z różnych branż – budowlanych, usługowych, produkcyjnych i biurowych. Działamy głównie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim, ale oferujemy także usługi zdalne. Nie czekaj na kontrolę PIP – działaj z wyprzedzeniem! 📞 Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Bezpieczeństwo Twoich pracowników to inwestycja, która się opłaca! https://piotrdoradca.pl/uslugi-bhp-szczecin-kompleksowa-obsluga-firm/
    • My już nie na bieżąco, prędzej mogę podać ceny sprzed 10 lat.
    • Zostało złożone zapytanie o polać dachu nad garażem, czy takie pismo rozwiązuje sprawę i starostwo jej nie podważy przy prubie uzyskania pozwolenia na budowę? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...