Skocz do zawartości

Jaka jest trwałość drewnianych konstrukcji prefabrykowanych?


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
Gość pawpap
domy szkieletowe prefabrykowane mają TYLKO tą zaletę że szybko można zamieszkać i nie potrzeba tak dużo energii do ogrzania jak beton czy kamień, i TYLKO tą; drewno musi być bardzo dobrej jakości, drewno nie wybacza błędów w konstrukcji poza tym dobre domy szkielet są droższe od tradycji ....szkielet w stanach tak ale nie u nas
Link do komentarza
Gość lebero
O jakości amerykańskich drewniaków można się przekonać na kanale Domo w serialu Cudotwórcy itp.
Co do ogrzewania też wątpliwe bo szkieletowe drewniaki nie akumulują ciepła.
Trwałość góra 30 lat, bo drewno jednak się utlenia i koroduje, a na dodatek robaki i wilgoć. Jak nie robaki to formaldehyd, który truje w płytach sklejkach i innych nowoczesnych wynalazkach.
A tak naprawdę w jakiej by technologii nie budować po 30 latach remont jest konieczny. A to tynki się wykruszą ,a to rynna przecieka, a to taras podcieka, a to nowoczesne piece gazowe wytrzymują tylko 10 lat, okna się posypią i te drewniane i te z pcv itd itd
No i moda się zmienia, a panie serca muszą podążać za modą to łazienkę i kuchnię trzeba zwalić.
A komputer jak dostanie wilgoci to też pada.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Strawman
Cytat

obecna technika wykonywania domów ma się do tej sprzed wieków tak, jak komputer do liczydła.


O, to, to - nie widziałem liczydła, które się zawiesza - chyba, że na ścianie icon_mrgreen.gif

A wracając do współczesnych domów szkieletowych i technologii szkieletowej niegdysiejszej - zdarzało mi się już przebudowywać prawie nową, współczesną konstrukcję szkieletową i zastępować ją tradycyjnym, pełnowymiarowym szkieletem. Nie to, że była źle zrobiona - była nawet starannie wykonana, płytkami kolczastymi połączona, zaimpregnowana. Przyczyną wymiany była za mała wytrzymałość konstrukcji, co nie dziwi przy grubości elementu konstrukcyjnego 4-5cm. Ktoś po prostu przyjął wytrzymałość ze specyfikacji technicznej i się rozczarował. Zgoda, że w specyficznych warunkach (Skandynawia), ale fakt jest faktem.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
A dlaczego szkielet w stanach a nie u nas? pawpap..... a co to u nas są jakieś ekstremalne warunki pogodowe i klimatyczne że się nie sprawdzi czy co? mrozy po -30 stopni i upały po 45 czy wiatry huraganowe po 130km/h. Ludzie zaczynają dopiero patrzeć na oczy że nie ma co domu na 100 lat budować. Dla dzieci i wnuków stawiać? One i tak:
1)nie chcą mieszkać z rodzicami tylko na swoim
2) będą mieszkać tam gdzie im wygodniej i prace mają
Sam po sobie wiem i jestem szczęśliwym posiadaczem szkieletowca a co się z nim za 50 lat stanie...co mnie to obchodzi i tak pewnie nie dożyje. Zawsze można wynająć wczasowiczom czy cuś.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...