Skocz do zawartości

Jaka jest trwałość drewnianych konstrukcji prefabrykowanych?


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
Gość pawpap
domy szkieletowe prefabrykowane mają TYLKO tą zaletę że szybko można zamieszkać i nie potrzeba tak dużo energii do ogrzania jak beton czy kamień, i TYLKO tą; drewno musi być bardzo dobrej jakości, drewno nie wybacza błędów w konstrukcji poza tym dobre domy szkielet są droższe od tradycji ....szkielet w stanach tak ale nie u nas
Link do komentarza
Gość lebero
O jakości amerykańskich drewniaków można się przekonać na kanale Domo w serialu Cudotwórcy itp.
Co do ogrzewania też wątpliwe bo szkieletowe drewniaki nie akumulują ciepła.
Trwałość góra 30 lat, bo drewno jednak się utlenia i koroduje, a na dodatek robaki i wilgoć. Jak nie robaki to formaldehyd, który truje w płytach sklejkach i innych nowoczesnych wynalazkach.
A tak naprawdę w jakiej by technologii nie budować po 30 latach remont jest konieczny. A to tynki się wykruszą ,a to rynna przecieka, a to taras podcieka, a to nowoczesne piece gazowe wytrzymują tylko 10 lat, okna się posypią i te drewniane i te z pcv itd itd
No i moda się zmienia, a panie serca muszą podążać za modą to łazienkę i kuchnię trzeba zwalić.
A komputer jak dostanie wilgoci to też pada.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Strawman
Cytat

obecna technika wykonywania domów ma się do tej sprzed wieków tak, jak komputer do liczydła.


O, to, to - nie widziałem liczydła, które się zawiesza - chyba, że na ścianie icon_mrgreen.gif

A wracając do współczesnych domów szkieletowych i technologii szkieletowej niegdysiejszej - zdarzało mi się już przebudowywać prawie nową, współczesną konstrukcję szkieletową i zastępować ją tradycyjnym, pełnowymiarowym szkieletem. Nie to, że była źle zrobiona - była nawet starannie wykonana, płytkami kolczastymi połączona, zaimpregnowana. Przyczyną wymiany była za mała wytrzymałość konstrukcji, co nie dziwi przy grubości elementu konstrukcyjnego 4-5cm. Ktoś po prostu przyjął wytrzymałość ze specyfikacji technicznej i się rozczarował. Zgoda, że w specyficznych warunkach (Skandynawia), ale fakt jest faktem.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
A dlaczego szkielet w stanach a nie u nas? pawpap..... a co to u nas są jakieś ekstremalne warunki pogodowe i klimatyczne że się nie sprawdzi czy co? mrozy po -30 stopni i upały po 45 czy wiatry huraganowe po 130km/h. Ludzie zaczynają dopiero patrzeć na oczy że nie ma co domu na 100 lat budować. Dla dzieci i wnuków stawiać? One i tak:
1)nie chcą mieszkać z rodzicami tylko na swoim
2) będą mieszkać tam gdzie im wygodniej i prace mają
Sam po sobie wiem i jestem szczęśliwym posiadaczem szkieletowca a co się z nim za 50 lat stanie...co mnie to obchodzi i tak pewnie nie dożyje. Zawsze można wynająć wczasowiczom czy cuś.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jednak jest, bo nie ma innego powodu. Ja mam w łazience futrynę papierową. Tak jak wszystkie inne w mieszkaniu. I mam ok. Ale u mnie prysznic jest prysznicem, a nie sauną. Dzieci próbowały mi robić parówkę przy okazji mycia się, ale zapowiedziałem, że obciążę kosztami (dorosłe są) i się skończyło. Kontroluj wilgotność w łazience higrometrem.  
    • Jak będziesz robił remont, to kup PRAWDZIWE DRZWI i PRAWDZIWĄ OŚCIEŻNICĘ, to znaczy drewniane i dobrze zaimpregnowane... Te, aktualnie zainstalowane są z płyt MDF - tak skrzydło drzwiowe, jak i ościeżnica... Czasem te z MDF służą dłużej, jak się miejsca przecięcia płyty dobrze nasyci jakimś impregnatem i - przy ościeżnicy dodatkowo zabezpieczy DOBRZE POŁOŻONYM (na odtłuszczonych powierzchniach) silikonem... W Twojej łazience widać, które elementy były docinane i nie zabezpieczone - skracane pionowe elementy ościeżnicy i nacięcie wentylacyjne w skrzydle... MDF pije wodę i z posadzki i z powietrza jak gąbka       A tak nawiasem mówiąc, to Twój prysznic nie jest typu walk-in, tylko z płytkim brodzikiem...   Tu masz prawdziwy walk-in z odpływem liniowym:
    • Komentarz dodany przez M.L.: Witam, Zamówiłem w extraDach - Szczecin blachę na rąbek, blacha przyszła w kolorze innym niż zamówiłem…. Nikt nie poczuwa się do winy, sprawa trwa już prawie dwa miesiące, ciągle jestem zbywany, że nie ma odpowiedzi od producenta. Blachę zakupiłem od firmy extraDach (Szczecin) nie od producenta a mi każą czekać na jego odpowiedź. Blacha leży u mnie na budowie, extraDach umywa ręce, bo przecież zapłaciłem i blacha jest moja, a gdy pytam kiedy rozpatrzą moją reklamacje dostaje odpowiedź że producent sobie może odpowiedzieć kiedy chce.... Pomyłki sie zdarzają ja to rozumiem , lecz od extradachu dostałem odpowiedź odmowną bo blacha ma na oznaczeniu kolor prawidłowy! Blacha porównana z próbnikiem producenta, kolor pasuje do 7024 a nie 7016 jak zamawiałem, ale przecież blacha ma nadruk z kodem 7016, nikt nie patrzy na to jaki kolor ma blacha lecz jakie ma oznaczenie z tyłu! Próbniki w tym przypadku nie istnieją!! Budowa stoi, koszty rosną, dach niszczeje… Sprawa skończy się prawdopodobnie w sądzie. NIE POLECAM!!!!
    • Mamy prysznic typu walk-in tuż obok drzwi i po 1.5 roku od strony prysznica spuchła ościeżnica i podcięcie na drzwiach (jak na zdjęciach). Będę robić remont i zastanawiam się, jak tego uniknąć w przyszłości? Z czego wynika ten problem? Pod ościeżnicą jest silikon, a od podłogi do podcięcia jest na tyle daleko, że z podłogi nie złapie wilgoci. Nigdy nie zalaliśmy podłogi, podczas kąpieli zawsze kładziemy dywanik kąpielowy, żeby zebrał całą wodę, nie myjemy mopem na mokro. Deszczownica i słuchawka są w odległości 1.5 m od ściany i choćbym się starał to zawsze parę kropel pryśnie w tamte okolice, ale nie sądziłem, że od tego może tak spuchnąć. Włączamy wentylację mechaniczną i drzwi przez prawie cały czas są otwarte, więc nie powinno być zbyt wilgotno od pary.
    • Jeśli rurka jest zamurowana, otulina jest zbędna... Ta otulina zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na tej rurce, jeśli biegnie gdzieś tuż pod powierzchnią ściany lub na zewnątrz,,. można zamurować i w otulinie... Na ciepłej wodzie otulina pozwala na mniejsze straty ciepła i wydaje się potrzebniejsza...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...