Skocz do zawartości

Ocieplenie sufitu z karton gipsu


Recommended Posts

Dobry wieczór!

Sytuacja wygląda następująco:
karton gipsowy sufit przytwierdzony jest do desek ## na wkręty. I to w zasadzie było wszystko przez rok. Zimą niestety ciepłe powietrze zbyt szybko uciekało w górę dlatego położyłem na to watę szklaną i przykryłem całość cienką płytą. Para wodna z pomieszczenia uciekająca do góry skraplała się na płycie i kapała na watę -> karton gips co doprowadziło do powstania zacieków i pleśni w ekstremalnych przypadkach od środka pomieszczenia.

Chciałbym to wszystko teraz poprawić, póki jeszcze ciepło jest. Jak położyć watę, folię paroprzepuszczalną czy inne materiały aby wilgoć nie wchodziła na karton gips a sufit był ocieplony?

Przepraszam jeśli za dużo oczywistych rzeczy napisałem ale wolałem napisać tak aby każdy zrozumiał.

Pozdrawiam i czekam na pomoc,

Michał
Link do komentarza
Jak się robi byle jak to się robi dwa razy.
Najprostszy sposób to zerwać wszystko i położyć tak jak ma być. A jak ma być to znajdziesz tu na forum kilka tematów omawiający ocieplenie poddasza i itp.
I to nie szybko uciekające powietrze narobiło bałaganu tylko przede wszystkim brak szczeliny wentylacyjnej.
Link do komentarza
Zakładając, ze strop jest pod nieużytkowym poddaszem:
  • zerwij płyty od wierchu
  • zrób przewiew na strychu (otwory w ścianach l dachu)
  • jak wełna wyschnie zamiast płyt połóż folię paroprzepuszczalną ewentualnie przykrytą ażurowym deskowaniem
  • płyty g-k lepiej zdjąć i ułożyć pod nimi folie paroizolacyjna. Można zaryzykować też zamocowanie jej do płyt g-k i pokryć drugą warstwą
Link do komentarza
Witam,
Mam pytanie o formę ocieplenia i płyty k/g.
Pomieszczenia nad którymi jest poddasze sa bardzo niskie 240m
Mamy w planach dac wełne pomiędzy krokwie od dołu i dodatkowo warstwę wełny na podłogę poddasza.
Pytanie czy wystarczy warstwa folii paroizolacyjnej na deskach poddasza, czy trzeba dać ja tez od dołu?
Czy k/g na suficie nie za mocno obniży pomieszczenie?

Może znacie jakiś inny sposób ocieplenia i zastępstwo podwieszanego sufitu z k/g?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Mam pytanie o formę ocieplenia i płyty k/g.
Pomieszczenia nad którymi jest poddasze sa bardzo niskie 240m
Mamy w planach dac wełne pomiędzy krokwie od dołu i dodatkowo warstwę wełny na podłogę poddasza.
Pytanie czy wystarczy warstwa folii paroizolacyjnej na deskach poddasza, czy trzeba dać ja tez od dołu?
Czy k/g na suficie nie za mocno obniży pomieszczenie?

Może znacie jakiś inny sposób ocieplenia i zastępstwo podwieszanego sufitu z k/g?


Płyty kg chcesz przykręcić do krokwi czy będziesz robił stelaż?
Dając wełnę wzdłuż krokwi powinieneś dać jeszcze w poprzek tak aby wyeliminować mostki. Z braku czy raczej z ograniczonego miejsca w poprzek krokwi możesz dać wełnę choćby 5 cm, wciśniesz ja spokojnie miedzy stelaż i potem na to folia. Na podłodze ie dawałbym foli, zapewne położysz jakieś płyty aby zrobić posadzkę pod przyszłe wykończenie podłogi.
Link do komentarza
Cytat

myslę o przykręceniu do krokwi, bo kostrukacja stelażu jeszcze obnizy sufit.
Odnośnie podłogi na poddaszu to myśle o legarach i miedzy nimi wełna.
To wystarczy?


Jak przykręcisz do krokwi to będzie najprawdopodobniej pękać.
Stelaż obniży Ci o jakieś 8 cm wraz z płytą, ale za to będziesz miał zrobione poprawnie.
Podłoga tak może być, będziesz dawał na te legary jakieś deski czy płyty?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • dodatkowo: - wszystkie normy akustyczne danych materiałów są badane tylko na materiałach pełnych bez żadnych bruzd i dodatkowo w warunkach laboratoryjnych (sam producent potwierdził że nie robi się badań na materiale który został już naruszony).  
    • kroki jakie wykonałem: - jak masz możliwość wejścia do sąsiadów i wykonania fotek łazienki to byłoby przydatne ale nie konieczne - zgłosiłem sprawę do dewelopera jako reklamacje - deweloper przekazał sprawę zarządcy - ustalane było czy była zgoda na takie przeróbki - była wizja lokalna zarządcy (wiadomo że potwierdziło się że rury są w ścianie) - zarządca po wizji nakazał sąsiadce przywrócić ściany do stanu pierwotnego (sąsiadów zlali temat) - zgłosiłem zgłosiłem sprawę do Nadzoru budowlanego przez Epuap - nadzór wykonał wizje lokalną u sąsiadki oczywiście potwierdziło się wkucie - wykonałem na własną rękę jeszcze ekspertyzę/orzeczenie techniczne  ściany które wykazało że masa ściany jest za mała(rzeczoznawca budowlany) - był sprawdzane projekty czy ktoś czasem nie zezwolił na zmianę usytuowania rur itd. - Nadzór przesłuchiwał również budowlańca który wykonywał prace remontowe u sąsiadów. z tego co wiem w PINB'ach takich spraw zaczyna przybywać właściwie są zalewani tego typu sprawami. u nas ludzie dopiero zaczynają dochodzić swoich praw jeśli chodzi o sprawy akustyki we własnych mieszkaniach, mój brat który jest inżynierem budownictwa w Niemczech mówi że tam akustyka to bardzo poważny temat i nie wmawia się lodżia takich głupot jak to że mogli sobie wybudować dom, Ogólnie na forach u nas opisując takie sprawy możemy napotkać tylko i wyłącznie hejt. powołałem się na: - Co do zasady w obiektach wielorodzinnych obowiązuje zakaz pogarszania akustyki już po wybudowaniu budynku mieszkalnego. - instrukcji użytkowania lokalu(w regulaminie mamy wpisane że jest zakaz wkuwania) oraz na: rt. 5.pkt 1 Ustawy Prawo Budowlane a w szczególności rozdział IX Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie i stanowią wadę trwałą w tej części obiektu. Zgodnie z § 323. 1 W.T . Budynek i urządzenia z nim związane powinny być zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby poziom hałasu, na który będą narażeni użytkownicy lub ludzie znajdujący się w ich sąsiedztwie, nie stanowił zagrożenia dla ich zdrowia, a także umożliwiał im pracę, odpoczynek i sen w zadowalających warunkach. PS:staram się aktualizować temat na forach aby pomóc innym jak sobie z tym radzić. mogę powiedzieć tylko tyle że na pewno nie odpuszczę nawet jakby to miało trwać jeszcze 5 lat
    • Witam  wszystkich chciałbym się poradzić gdyż robię dla dziecka pokój  w starym pomieszczeniu przylegającym do domu  i będę dostawial ściankę porothermu 10  przy starej ścianie zewnętrznej.   Z hasioka ogólnie całość jest z zewnątrz ocieplona styropianem ,pytanie moje brzmi czy murujc nowa ścianę jest konieczność dania dodatkowej izolacji między ścianami jakąś wełną 50 czy nie trzeba?
    • Co to za działanie, jak od początku listopada ciemno, głucho i ponuro.
    • Napisaliśmy obszerny artykuł o działaniu instalacji fotowoltaicznej w zimie + wykres wydajności instalacji przez cały rok. Zapraszamy do lektury: https://evolive.pl/fotowoltaika-zima/   Poniżej wykres dla instalacji 6,3kW:
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...