Skocz do zawartości

Posadzki żywiczne - cena, wykonanie


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 22.03.2017 o 20:38, demo napisał:

Uważam że 9600 za 30 m2 to zdzierstwo i kompletny absurd. Za taką cenę to mam najlepsze włoskie kafle które wytrzymają wieczność i nie muszę się z nimi obchodzić jak z jajkiem.

Po pierwsze z żywicą jest tak że nie da rady jej wykonać w 1 dzień przeważnie jest to 3-4 dni w zależności od systemu. Dlatego też przez te 3 dni trzeba dojechać do klienta i ludzi opłacić, bo do żywicy trzeba przynajmniej 3 ogarniętych panów.

Po drugie systemów żywicznych jest bardzo dużo i rozbieżność cenowa miedzy nimi też jest bardzo dużo ( jak z płytkami masz płytki za 15zł/m2 i masz płytki za 200zł/m2) najtańsze systemy żywiczne dostaniesz za mniej więcej 50 zł/m2, a najdroższe za nawet 300-400PLN/m2. Tylko taka zwykła malowanka z żywicy epoksydowej nadaje się do garażu a nie do pomieszczeń wewnętrznych. Jeśli jest to np. na zewnątrz to musisz już sięgnąć po żywicę z wyższej półki niż żywica epoksydowa np. poliuretanowa ( epoksyd jest mało elastyczny i nie jest odporny na UV) i już jest drożej. Jednym słowem jeśli jest coś tanie to nie może być dobre i trwałe.

Link do komentarza
37 minut temu, D.Ruda VisBud Projekt napisał:

Po pierwsze z żywicą jest tak że nie da rady jej wykonać w 1 dzień przeważnie jest to 3-4 dni w zależności od systemu. Dlatego też przez te 3 dni trzeba dojechać do klienta i ludzi opłacić, 

Kafli też nikt nie położy w 1 dzień. Natomiast żywice wylewane można wykonać w kilka godzin, praca super przyjemna na stojąco bez schylania.

Tak jak tu:

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Piękne

za coś takiego warto dać 9000 :)

 

ale proponuje zwrócić uwagę na dwie rzeczy w tym podesłanym filmiku.

Po pierwsze to była któraś już wizyta panów na tej posadce bo widać że podłoże było zagruntowane przynajmniej 24 godziny wcześniej.

Po drugie proponowany system chodź bardzo ładny to niestety nie jest bez wad!

Żywice gładkie się rysują!!!

Po to na posadzkach czy to w garażach czy to w hali produkcyjnej przesypują piaskiem kwarcowym żeby tych rys nie było widać, a na gładkiej posadce wszystko widać!!!

Pozdrawiam ;)

Edytowano przez D.Ruda VisBud Projekt (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
11 godzin temu, D.Ruda VisBud Projekt napisał:

Żywice gładkie się rysują!!!

Tak więc drogie i nie bez wad.

11 godzin temu, D.Ruda VisBud Projekt napisał:

Po pierwsze to była któraś już wizyta panów na tej posadce bo widać że podłoże było zagruntowane przynajmniej 24 godziny wcześniej.

To dokładnie tak samo jak pod kafle - trzeba zagruntować.:icon_biggrin:

Miałem ochotę zrobić kuchnię w tej technice, ale po podliczeniu kosztów zdecydowałem że będą kafle 120x60x0,5 cm.  Żywica jest jednak za droga i nie lubię pałętających się po chałupie fachowców po których i tak wszystko trzeba poprawiać, a kafle kładę sam.

Żywicę to w zasadzie rozważałem tylko z powodu tego że miałem bardzo małą wysokość po zerwaniu starych kafli żeby dorównać do istniejącej podłogi w innym pomieszczeniu. Ale po znalezieniu dużych kafli o grubości 5 mm, szybko porzuciłem ten pomysł.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Nie

Dnia 19.04.2017 o 09:52, demo napisał:

To dokładnie tak samo jak pod kafle - trzeba zagruntować.:icon_biggrin:

 

nie wiem czy z tym gruntem to żart był ale pod żywice idzie żywiczny grunt i to nie to samo co  pod wspomniane kafelki :)

Powiem Ci tak że mnie osobiście kafelki denerwują z jednego powodu! mianowicie fugi! Dwa lata temu wprowadziłem się do nowo wybudowanego domu i regularnie co miesiąc maksymalnie dwa jadę z kerscherem i czyszczę te fugi. Utrzymać w czystości fugi to jest dramat!

Nie mówię że żywica  to jest do wszystkiego super! Bo tak nie jest! Tak jak wspomniałem gładkie systemy potrafią się zarysować i nic z tym nie da rady zrobić! Ale w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia gdzie nie ma przesuwania mebli nie widzę lepszego rozwiązania! Sam mam ochotę zrobić u siebie taki system na wysoki połyski ( w łazience i w kuchni w jadalni już na to się nie zdecyduję) . Ale na razie czekam żeby te pyłki które mam położone, chodź trochę się zużyły. 

 

1.jpg

Link do komentarza
4 godziny temu, D.Ruda VisBud Projekt napisał:

! Ale w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia gdzie nie ma przesuwania mebli nie widzę lepszego rozwiązania! Sam mam ochotę zrobić u siebie taki system na wysoki połyski ( w łazience i w kuchni w jadalni już na to się nie zdecyduję) .

 

To może jednak zastanów się czy w tej łazience w końcu się zdecydujesz czy też nie.:D

4 godziny temu, D.Ruda VisBud Projekt napisał:

Nie

nie wiem czy z tym gruntem to żart był ale pod żywice idzie żywiczny grunt i to nie to samo co  pod wspomniane kafelki :)

 

Pod żywicę idzie żywiczny grunt, a w innym temacie piszesz że żywica do żywicy się nie przyklei, hy.

 

 

 

Link do komentarza

W kuchni i łazience jestem jak najbardziej zdecydowany! Czekam jedynie na jakiekolwiek ślady użytkowania!

Co do przyczepności żywicy: Dlatego albo się przesypuje piaskiem kwarcowym i piasek jest łącznikiem miedzy dwiema warstwami, albo drugą warstwę nakłada się ( w zależności od temperatury i wilgoci powietrza) po upływie 2-6 godzin ale nie dłuższym niż 24h. Chcąc tak zrobić żywica ma być związania ale jeszcze lepka. Tutaj wykonawca musie mieć dużo wyczucia do żywicy dlatego ja prawie zawsze dla bezpieczeństwa polecam przesypanie piaskiem kwarcowym.

Pozdrawiam

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 21.04.2017 o 14:35, D.Ruda VisBud Projekt napisał:

 

Co do przyczepności żywicy: Dlatego albo się przesypuje piaskiem kwarcowym i piasek jest łącznikiem miedzy dwiema warstwami, albo drugą warstwę nakłada się ( w zależności od temperatury i wilgoci powietrza) po upływie 2-6 godzin ale nie dłuższym niż 24h.

Mapelastic który też jest na bazie żywicy kleję do wszystkiego - do siebie samego też .

Jak potrzebuję położyć kafle na kafle sięgam po grunt żywiczny który przesypuję kwarcem tylko po to by potem móc użyć standardowego kleju do kafli bo do gładkiej żywicy się nie przyklei

Może te wasze żywice są inne i się na nich nie znam , ale te z którymi się spotkałem nie kleją się do wody i zdaje się niechętnie z bitumami współpracują - cała reszta im ganz egal

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Kamil: tak, cena kosmiczna. A argument "to proszę zrobić samemu", to na poziomie 3-latka. Jak do lekarza idziesz na USG brzucha i byś zapłacił 10 tysięcy to też byś przyjął argumentację "to zrób sobie sam USG"? Biorąc pod uwagę powierzchnię, to nawet licząc 6 dni roboczych cena jest kosmiczna. Z całym szacunkiem dla fachowców wykończeniowców, ale stawka 1000 zł za dzień jest z kosmosu. Tym bardziej, że robienie takiej posadzki to nie jest 6 x 8 godzin a ilość dni wynika z czasu potrzebnego na m in wyschnięcie warstwy.
Link do komentarza

Myślę sobie tak, że może ta cena brać się ze szkodliwości dla zdrowia przy wylewaniu tego świństwa. Bo jakoś nie widziałem żeby pracowali w aparatach izolujących. Te chłopaki po 10 letnim wylewaniu i wdychaniu oparów tych żywic, mają prawdopodobnie zapewnione inwalidztwo, więc muszą szybko się dorobić by potem wieść jakieś tam dostatnie życie i ewentualnie tylko dorabiać za stróża.

 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Do gościa Kamil cena kosmiczna ? pewnie że kosmiczna idź do lekarza. Żaden problem mogę to zrobić sam a cwaniakom do widzenia to tak samo jak ze spawaczami bo gazy i opary że szkodliwe ale nikt nie stoi z batem pod przymusem ! Pozdrawiam.
Link do komentarza
Gość Ashley
Moi drodzy. Zaden normalny pracownik kladacy te podloge nie bedzie biegal i wdychal tego swinstwa. To sie powinno ukladac w masce a nie pieprzyc ze szkodliwe... Wiec cena robocizny jest wciaz z dupy ze tak powiem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość floorteam
dla tych co mowia ze cena kosmiczna prosze zainteresowac sie ile trzeba dac za same tarcze diamentowe zeby szlifowac beton ile kosztuje sprzet i ci co robia samemu bez doswiadczenia to pozdrawiam i szkoda kasy
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Modern-floor
Witam. Wykonuje te warstwy powłok żywicznych już od ponad 10 lat. Przede wszystkim od 2002 roku jest zakaz sprzedaży żywic szkodliwych. Wiec tylko jeśli ktoś ma alergie na kontakt ze skórą to powinien uważać. Jest to fajny system lecz nie do końca trwały. Wiem to z autopsji, mimo to sam mam takie wykończenia u siebie. Pozdrawiam. Koszt wykonania 1m2 wiąże się w granicach dobrego gresu około 200 zł m2 wraz z robocizną. Pozdrawiam wszystkich Januszy tej sztuki :)
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Komentarz dodany przez Maciek Ostrowski Quartzline Polska:
Dzisiejsze żywice sa absolutnie bezpieczne po utwardzeniu. Nawet w szpitalach wykorzystuje się je i są stałym już elementem wykończenia wnętrz. Jeżeli są jakieś reakcje alergiczne u kogoś, to tylko (!) na etapie aplikacji, a pracownicy, którzy to wykonują, wiedzą o takowych i nie biorą udziału w aplikacji takiej a takiej zywicy. Znajomy wykonawca ma alergię na żywice epoksydową danej firmy, ale na inny epoksyd juz nie. To są reakcje indywidualne! I proszę... nie mąćcie ludziom w głowach. Po utwardzeniu nie wystepują żadne reakcje. Te technologie są bezpieczne. I warto zastanowić sie nad jakością materiału a nie tylko nad ceną, byle taniej! :-)
Link do komentarza
2 godziny temu, Zdaniem Czytelnika napisał:

Te technologie są bezpieczne. I warto zastanowić sie nad jakością materiału a nie tylko nad ceną, byle taniej! :-)

Ja mam złe doświadczenia z tymi żywicami, a konkretnie z żywicą poliuretanową.

Nie wiem jakie są od różnych innych firm, ale radzę nikomu nie stosować od firmy TechniArt, bo to świństwo jeszcze rok po aplikacji śmierdzi, a do tego jest za bardzo elestyczna i łatwo ją zedrzeć z podłogi.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja bym to nawet skrócił i napisał "W magazyn energii warto zainwestować, żeby zwiększyć  autokonsumpcję".  Bo naczelną ideą energetyki rozproszonej, w postaci m.in. fotowoltaiki  czy energetyki wiatrowej jest właśnie zużywanie energii w miejscu jej wytwarzania. I wtedy to się opłaca bez względu na sposoby rozliczeń z energetyką zawodową.   Próby zarabiania na sprzedaży wytworzonej energii będą zawsze nieopłacalne, gdyż wymaga to przesyłu, który kosztuje i ktoś musi za niego zapłacić. 
    • Nie DO sąsiada, tylko wzdłuż granicy działki sąsiedniej (od"zachodu" działki) i odpływu w stronę rzeki...
    • Obejrzałem te krzywki z linku z Alliexpressu i na tymczasem pozycja nr 6 wystarczyłaby... Dwa takie elementy wkręcone w miejscu zaworków ( pewnie z pomocą przedłużek) tak, aby z rozetami, osłaniającymi otwory w glazurze, znalazły jak najbliżej ściany - załatwiłby sprawę... Jedynie czas transportu jest dość długi Na Allegro jest coś podobnego, o większym rozstawie osi otworów, sporo droższego, ale dostępnego prawie na już...   Te krzywki nieźle wyglądają i mogłyby być dobre...
    • W magazyn energii warto zainwestować wtedy gdy nie jesteśmy w net-meteringu,  a w net-billingu (obowiązywać zaczął po 1 kwietnia 2022 roku), żeby zwiększyć  autokonsumpcję.   Dzięki magazynowi  energii nadwyżki, zamiast być sprzedane po bardzo niekorzystnym kursie a może to być nawet 5 groszy za 1 kWh, (energia wprowadzona do sieci jest przeliczana  po cenie rynkowej, a od lipca 2024 r. będzie ustalana co godzinę i może być nawet ujemna), zostaną wykorzystane w godzinach kiedy nie ma już nasłonecznienia i fotowoltaika nie produkuje prądu, wtedy trzeba odkupować prąd znacznie drożej.   Pół biedy jak sprzedając 1 kWh, możemy za tą kwotę  odkupić przynajmniej połowę kWh, ale  jak wyjdzie, że odkupimy 1/10 kWh, albo oddamy w godzinach południowych kWh za darmo.   Cena sprzedaży energii do sieci (RCEm) - net-billing były ustalane miesięcznie   Dla energii.    Skorygowana [zł / MWh]                               Skorygowana [zł / kWh] kwietnia 2024.                            253,69.                                                       0,2537 marca    2024.                             249,12                                                         0,2491 lutego    2024.                             324,25                                                        0,3243   Teraz będą ustalane godzinowo, więc w okresach dużego nasłonecznienia oraz silnego wiatru będą skupowane za grosze albo nawet operator wyłączy zdalnie falownik w twoim mieszkaniu, jak będą ujemne.   Magazyn energii nie powinien być też zbyt duży, albo drogi,  stopa zwrotu powinna wynosić maksymalne  do 5 lat, magazyny energii  wytrzymują w dobrej kondycji do 10 lat, potem trzeba wymieniać. 
    • Co Ty .... ja muszę mieć wszystko zaplanowane na taki wyjazd  Gdybym jechała na weekend, to mogłabym pójść na spontan może nieco bardziej ... ale ja tam tydzień prawie będę, więc wolę, żeby mnie nic nie zaskoczyło  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...