Skocz do zawartości

Reduktor Ciśnienia


Gość mhtyl

Recommended Posts

Mam krótkie pytanie, czy zastosowując reduktor ciśnienia w domowej instalacji spowoduje on mniejsze zużycie wody?
Mam dość duże ciśnienie w domu, od hydroforni oddalony jestem niecałe 50 m a zużycie mam duże, wg mojej małżonki o wiele za duże icon_biggrin.gif Za trzy miesiące zużycie wody wynosi 30-35 m3 przy dwóch osobach dorosłych + dwójka dzieci.
Link do komentarza
Zbyt wysokie ciśnienie w instalacji zwiększa zużycie bieżącej wody może nawet niszczyć sprzęt (uszczelki) powodując jego nieprawidłowe działanie, albo niekontrolowane wycieki wody.

Spróbuj przydławić ciśnienie przykręcając je na zaworze głównym, na razie powinno wystarczyć, a Ty zobaczysz czy się nie poprawiło.
Link do komentarza
Według mnie nie.
I tak armaturą końcowo regulujesz ile się leje.
Ale znam takich co uważają że to przynosi oszczędności.
Efekt... spłuczka się napełnia... długo się napełnia icon_biggrin.gif
Inna sprawa to obciążenie instalacji (uszczelki).


PS.
Powiedz żonie że SM liczą ryczałtem 9m3/osobę miesięcznie, to od razu zrozumie że nie ma u Was tragedii icon_biggrin.gif Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Według mnie nie.
I tak armaturą końcowo regulujesz ile się leje.
Ale znam takich co uważają że to przynosi oszczędności.
Efekt... spłuczka się napełnia... długo się napełnia icon_biggrin.gif
Inna sprawa to obciążenie instalacji (uszczelki).


PS.
Powiedz żonie że SM liczą ryczałtem 9m3/osobę miesięcznie, to od razu zrozumie że nie ma u Was tragedii icon_biggrin.gif


Tylko, że szwagierka ma taką sama ilość osób a zużywa prawie o połowę wody mniej. Co prawda mieszka kilka kilometrów od ujęcia wody ale czy to ma jakiś wpływ.

Pamiętam jak kiedyś był ryczałt a potem założyliśmy licznik (jeszcze w domu rodzinnym w latach 90) to rachunki za wodę były prawie o połowę mniejsze, a wody użytkowało się tak jak i przed założeniem licznika, więc na ryczałt uważam, że się przepłaca (ale może nie we wszystkich przypadkach)

U mnie nie ciśnienia aby baterie rozrywało, tylko tak jak to mówią szukam dziury w całym icon_biggrin.gif
Znajomy mi kiedyś opowiadał, że u niego zaczęły przeciekać baterię , a że już miały swój wiek myślał, że trza je wymienić na nowe. I jakimś trafem dowiedział się ,że przyczyną może być zbyt wysokie ciśnienie. Zgłosił to u siebie do swoich wodociągów gminnych. Przyjechali i stwierdzili, że ciśnienie jest znacznie za wysokie, założyli reduktor ciśnienia na swój koszt i problemy z przeciekającymi bateriami znikły.

Cytat

Spróbuj przydławić ciśnienie przykręcając je na zaworze głównym, na razie powinno wystarczyć, a Ty zobaczysz czy się nie poprawiło.


Spróbuję, ale to raczej tylko zmniejszy przepływ wody, a ciśnienie będzie dalej takie samo.
Link do komentarza
Kolega z dwójką dzieci twierdzi że po zabudowaniu reduktora oszczędza 8 m na okres rozliczeniowy.
To będzie tym bardziej prawdziwe im mniejsze są dzieciaki i bez opamiętania odkręcają na na cały gwizdek krany. Redukcja ciśnienia zapewne dość znacznie ograniczy zużycie wody w takim przypadku.
Najlepszym ogranicznikiem jest chyba jednak edukacja i samodyscyplina, czy jakoś tak.
Ale reduktor ciśnienia powinieneś i tak mieć z wielu powodów, bo w sieci czasami pojawia się ciśnienie powyżej 5 atm, a to już jest zagrożenie. Mnie dwa razy zalało piwnicę. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A z sąsiadami rozmawiałeś?   Dotychczas nie było problemów z faktem, że te ich okna wychodziły niemalże na Twoje podwórko - przynajmniej nic o tym nie wspominasz... Jak zaznaczyłeś - nie masz zamiaru stawiania parkanu, a OGRODZENIE  z siatki - przeciw intruzom... Sąsiedzi, o ile "nie drzesz z nimi kotów", nie powinni protestować... Zostanie bardzo mało przestrzeni na posadzenie kwiatków pod ich oknami, czy chociażby wykoszenie chwastów, albo przejście...   Nie bardzo wiem, co na ten temat mówią przepisy przeciwpożarowe... Tu chyba mogą być problemy formalne...
    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...