markowsky0007 Napisano 23 grudnia 2013 #1 Napisano 23 grudnia 2013 Witam,zamierzam zamontować zbiornik na gaz. Wiem to: http://www.baltykgaz.pl/baza-wiedzy/typy-zbiornikow . Chce zbiornik podziemny. Ale słyszałam, że ten może wypłukać woda, ale naziemny zajmuje miejsce zburzy mi estetykę. Interesuje mnie również kwestia bezpieczeństwa itp. Proszę o pomoc i rady.
Centrumgaz Napisano 23 grudnia 2013 #2 Napisano 23 grudnia 2013 Zbiornik jest przymocowany do postumentu betonowego. Wypchniecia zbiornika podziemnego zdarzały się podczas powodzi gdy zbiornik był pusty.Jaki masz poziom wód gruntowych?Nie jest znany przypadek wybuchu zbiornika czy to naziemnego, czy podziemnego.Jeżeli chcesz mieć koszty CO i CWU porównywalne z gazem ziemnym rozważ zakup zbiornika na własność i propan kupuj na wolnym rynku - tam gdzie taniej.Propan dostarczany przez firmy dzierżawiące zbiorniki jest od 50 - 100% droższy od propanu na wolnym rynku + opłaty za dzierżawę.Zakup zbiornika na własność z reguły zwraca się po 2 - 4 lat. W razie podłączenia do gazu ziemnego zbiornik można sprzedać odzyskując część kosztów.
Kociol Napisano 21 lutego 2014 #3 Napisano 21 lutego 2014 Zgadzam się z powyższa opinią,zakup samego zbiornika na gaz zwraca się mniej więcej po upływie 4 lat,jeszcze oczywiście zależy na jaki się zdecydujesz,jednak podaj wiecej szczegółów jak chociażby poziom wód gruntowych.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się