Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Centrumgaz

Uczestnik
 • Posty

  112
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Centrumgaz last won the day on września 23 2013

Centrumgaz had the most liked content!

Reputacja

10 Neutralny

O Centrumgaz

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

6 626 wyświetleń profilu
 1. Już dostałeś odpowiedź Po co powielasz pytania.
 2. Formalności do załatwienia w urzędzie - złożenie dokumentacji /projekty instalacji/ - odebranie pozwolenia na budowę w przypadku wykonania instalacji wewnętrznej, - zgłoszenie rozpoczęcia budowy w PINB w przypadku wykonania instalacji wewnętrznej i pobranie dodatkowego dziennika budowy. Razem wizyt trzy = 30 min + czas dojazdu. Jeśli wykonywana jest tylko instalacja zewnętrzna wystarczy jedna wizyta. Efekt końcowy. Koszty ogrzewania i ciepłej wody 2,5 - 3 razy niższe.
 3. Trafiłeś. Koszt to ok. 10 000 zł. Zmienia tyle, że płacisz 2 - 3 x mniej za eksploatację, co sprowadza się do zwrotu inwestycji w 2 - 4 lata. Oczywiście w porównaniu z dzierżawą zbiornika.
 4. Przy dzierżawie zbiornika na propan trudno mówić o ekonomii.
 5. Opis zalet/wad naziemny czy podziemny w poście #3. W innych postach chwalisz się posiadaniem zbiornika w dzierżawie. W tym przypadku trudno mówić o opłacalności, chyba że masz na myśli niższe koszty za dzierżawę zbiornika i ewentualnie niższą cenę dostarczanego propanu. Wynika to z niższych kosztów poniesionych przez dostawcę zbiornika naziemnego w porównaniu do zbiornika podziemnego.
 6. Generalnie - dzierżawa zbiornika nie jest dobrym rozwiązaniem. Propan przynajmniej 2x droższy niż na wolnym rynku, a dochodzą jeszcze opłaty miesięczne/kwartalne za samą dzierżawę zbiornika. Własny zbiornik nie wiąże z jednym dostawcą stosującym dyktat cenowy /umowa/. I na marginesie. Przy obecnych cenach propanu na wolnym rynku, ogrzewanie propanem jest o ok. 20 - 25% tańsze niż gazem ziemnym
 7. Przy telemetrii cena propanu ustalana jest raz na w roku i w tym czasie jest stała. Jeśli sam zamawiasz propan i płacisz po dostawie, cenę ustala indywidualnie Gaspol. Generalnie. Przy dzierżawie zbiornika cena dostarczanego propanu ma niewiele wspólnego z ceną na wolnym rynku. Z reguły jest 2 - 3 razy wyższa i do tego dochodzą opłaty za dzierżawę. Rozwiązaniem dla obniżenia kosztów jest inwestycja we własną instalację zbiornikową. Przy obecnych cenach propanu na wolnym rynku, koszty ogrzewania, porównując do gazu ziemnego, są niższe o kilka- kilkanaście procent.
 8. Może jakaś kopia faktury. Chętnie zmienię zdanie. Byle nie z pierwszego roku po instalacji. Ja znam taką konkurencji na G. ze stycznia br. 12 zł/m3 = ponad 4 zł/litr + 120 zł za dzierżawę miesięcznie.
 9. A co niby mieli zniszczyć? Sadzisz , że cysterna 36 000 litrów na ciągniku siodłowym podjeżdża 3 m od zbiornika po kostce, klombach, rabatkach? Propan do użytkownikow instalacji domowych dostarczany jest cysternami 16 000 litrów, tankowanie odbywa się z drogi wężem o długości do 60 m.
 10. Coś mi się tutaj nie zgadza. Przy zbiorniku dzierżawionym opłata za zbiornik to minimum 70 zł/m-c za dzierżawę i telemetrię. Z deklarowanych kosztów 280 zł na propan zostaje 210 zl. Koszt propanu do takiego zbiornika /w dzierżawie/ to min. 9,5 zł/m3. Z prostego przeliczenia wychodzi 22 m3 propanu na miesiąc. 1 m3 propanu = 26 kWh. Miesięcznie Monika i Łukasz zużywają 22 m3 x 26 kWh = 572 kWh, rocznie ok. 6 800 kWh na CO i CWU. Odejmijmy od ogólnego zapotrzebowania CWU /3 osoby x 500 kWh/ 6 800 kWh - 1 500 kWh = 5 300 kWh. Roczne jednostkowe zapotrzebowanie wychodzi 37 kWh/m2. W opisywanym domu
 11. Propan kupowany latem ma ceny zbliżone do gazu ziemnego. W tym roku /jeszcze 2-3 tygodnie temu/ nawet o 20% niższe. Powyższe dot. woj. mazowieckiego i łódzkiego i własnego zbiornika. Przy zbiorniku dzierżawionym musisz się liczyć z cenami 2x wyższymi. Jak się kształtują ceny propanu na wybrzeżu musiałbyś popytać lokalnie. Gaz czy propan uwalniają Cię od bycia palaczem we własnym domu.
 12. Nie . Gościu nie zalogowany i wpisał co wpisał. Widocznie do zadowolenia to mu wystarczy. O kosztach nie wspomniał. Niestety.
 13. Ile płacisz za m3 lub litr propanu i ile wynosi opłata miesieczna/kwartalna za dzierżawę zbiornika?
 14. Gaz ziemny jest lzejszy od powietrza. Też wybucha, gdyż domorosłych naprawiaczy, poprawiaczy, racjonalizatorów nie brakuje. Niestety. Też jest nawaniany.
 15. Wymień zbiornik na własny i kupuj propan na wolnym rynku. Nie dość, że o połowe taniej niż w G., to taniej niż gaz ziemny. Za wymianę zbiornika powinieneś zapłacić mniej niż za posiągnięcie 30 m instalacji gazu ziemnego.
×
×
 • Utwórz nowe...