Skocz do zawartości

esta

Uczestnik
  • Posty

    34
  • Dołączył

  • Ostatnio

esta's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. a co to znaczy: "przy temperaturze obliczeniowej pompa ciepła będzie posiadała wyliczoną moc grzewczą" ? nie znam się na tym kompletnie.
  2. Witam ponownie A co myślicie o pompie ciepła z "wtryskiem pary" co powoduje, że nawet przy temperaturze -15 stopni dalej ma taką samą moc jak przy +7 stopniach ? Prawda czy ściema
  3. Zasobnik mam za 3tys (Galmet 250 maxi) a montaż 2,8 tys. reszta to jakieś zawory i materiały instalacyjne. A bufor mam wpisany jako opcję ... nie podliczony- teraz to zobaczyłam ! 3 fazy są niby bezpieczniejsze, bo jak jedna faza padnie to mam jeszcze dwie. Ale nie wiem czy to prawda bo się na tym nie znam. Dom będzie na wsi i przerwy w dostawie prądu będą się zdarzać.
  4. Mam też ofertę na Fujitsu 10 kW za 34 tys. z montażem, ale ta firma zamontowała dopiero dwie takie pompy i trochę się obawiam braku doświadczenia. Bufor muszę mieć dla bezpieczeństwa, bo pompa będzie połączona z kominkiem z płaszczem wodnym. Nie odwódź mnie od kominka, bo jestem kobietą ... nie masz szans Samą pompę T-CAP mam wycenioną na 21.600,00 (3 fazy), to tragedii nie ma.
  5. Mitsu to pompa 12 kW a Panas 9 kW. Obie oferty mam w granicach 32-33 tys.zł. z montażem, zasobnikiem c.w.u. i buforem, z tym, że przy panasie oba "zbiorniki" są mniejsze. Trochę to dziwne ... Z tego co piszesz to Panas jest tańszy, a u mnie wychodzi drożej (biorąc pod uwagę parametry). Do tego Mitsu ma gwarancję 5 lat a Panas 3 lata.
  6. Obciążenie cieplne to 10,43 kW Cena Mitsubisi i Panasonica T-CAP jest podobna, dlatego pytam która lepsza. Natomiast sprzedawca stwierdził, że Samsung to bardziej marketing niż prawda jeżeli chodzi o COP
  7. Witam, Którą powietrzną pompę ciepła wybrać Mitsubishi Power Inverter czy Panasonic Aquarea T-CAP ? Macie jakieś doświadczenia z montażem, serwisem i użytkowaniem tych pomp ? Pozdrawiam, Edyta
  8. ja też w ten sam dzień dostałam odpowiedź. Wycena z montażem i materiałami do montażu - prawie 32tys. -Pompa ciepła / hydrobox PANASONIC AQUAREA WH-UX09FE8 / WH-SXC09F9E8 sprężarka INWERTER, moc grzewcza Q=9,0 kW COP=4,84 (A7/W35), grzałka dodatkowa 3x3=9 kW , zasilanie 400V, grzewczo-chłodzący -Zasobnik CWU (emaliowany) GALMET 250 MAXI + czujnik temp., grzałka 3 kW z zewnętrznym termostatem (nie sterowana z hydroboxu), 220V, poj. 263 L , 1 wężownica pow. wymiany 3,0 m2 /ogrzewana pompą ciepła/. Ocielony pianką / płaszcz skay/.*
  9. Dzięki. Nie mogę odszukać wykonawcy dla Panasonica w moich okolicach (Świdnica, dolnośląskie). Możesz pomóc ?
  10. Faktycznie wyliczenia mogą być błędne, bo po zrobieniu projektu zmieniliśmy materiał na ściany i grubość ocieplenia na podłodze. Podłogówkę planujemy "wodną", a te 25 tys. to kwota przeznaczona na kocioł lub pompę ciepła wraz z zasobnikiem i automatyką pogodową. W domu będą mieszkać dwie osoby. Można samemu obliczyć takie zapotrzebowanie na moc kotła/ pompy ? Jest na to jakiś nieskomplikowany wzór ? Dodam jeszcze, że okna i drzwi mają być energooszczędne (współczynnik od 0,96 do 0,76 na całe okno).
  11. Witam, Jesteśmy na etapie wyboru ogrzewania do domu (bez piwnicy). Ogrzewanie powinno być bezobsługowe, ekonomiczne i służyć do c.o. i cwu. Nie mamy dostępu do gazu. Myślimy o powietrznej pompie ciepła lub ogrzewaniu elektrycznym... Budżet max. 25.000 Dane z projektu: - pow.użytkowa 148m2 - pow.całkowita 190 m2 (bez garażu) - kubatura: 970m3 - mur: Ytong24 - ocieplenie: podłoga - styropian 20cm, ściany - styropian 20cm, dach - wełna30 cm - ogrzewanie podłogowe na parterze i na piętrze - kominek do palenia okazjonalnego. Obliczenia z projektu: - całkowite zapotrzebowanie ciepła przy temperaturze -20: Qc=12,74 kW; Qk=14,01 kW Czy możecie coś doradzić ?
  12. Dziękuję za rady. Nie chcę wyburzać jednocześnie ścian i wymieniać dachu. Nieruchomość składa się z kilku części z osobnymi dachami itd. Obecnie zajmuję się częścią, w której ściany zostaną tylko odnowione a dach wymieniony.
  13. A czy takie nawiercanie nie osłabi ściany ? Cała nieruchomość składa się 200m kwadratowych pomieszczeń gospodarczych + ok. 80 m część mieszkalna na gruncie 47 arów. cena 150tys. nie co konkretnie znaczy "parametry"
  14. O taką pomoc mi chodziło Dziękuję Na razie leczenie na własną rękę polega na zbiciu odchodzącego tynku i wietrzeniu pomieszczenia. Nie wiemy czy po zbiciu tynku mamy "skrobać" cegły do momentu kiedy przestaną się kruszyć/sypać, czy zostawić je aż wyschną ? Na wiosnę wezwiemy fachowców, ale teraz chcemy maksymalnie w swoim zakresie zrobić "co się da". Co do komentarzy to chodziło mi o Panią "solange63"
×
×
  • Utwórz nowe...