Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
walker

Pyt.o długość okapu

Recommended Posts

PILNE!!!
Jak daleko może wychodzić dach poza obrys ścian domu, jeśli budynek będzie zlokalizowany z jednej strony 1,5m od granicy?? Wiem że przy odległościach ścian 3 lub 4m granicy,nie może wystawać więcej niż 80cm. A jak jest w mojej sytuacji??Nie mogę jakoś znaleźć przepisu. Pytam bo w projekcie dom miał 1m dł.okapu i został przez projektanta skrócony do 30cm, w Starostwie chcą żeby go jeszcze skrócić a właściwie zlikwidować!
Dodam że sąsiednia działka jest niezabudowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Redakcjo,jak jest według Was?


Okapy i gzymsy mogą zmniejszać odległość od granicy działki nie więcej niż o 0,5 m niezależnie, czy dotyczy to domów budowanych w odległości 4 m, 3 m czy 1,5 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Okapy i gzymsy mogą zmniejszać odległość od granicy działki nie więcej niż o 0,5 m niezależnie, czy dotyczy to domów budowanych w odległości 4 m, 3 m czy 1,5 m.


W 2004r w warunkach technicznych określono że okapy nie mogą zmniejszać odległości do granicy więcej niż o 80cm. Czy była później jakaś zmiana?(pytam bo napisaliście że o 50cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście w nowelizacji rozporządzenia o warunkach technicznych budynków okapy mogą wystawać o 0,8 m, a nie jak w pierwotnej wersji rozporządzenia o 0,5 m. Jednak z tekstu nowelizacji nie wynika na ile mogą one wystawać przy odległości budynku od granicy działki 1,5 m. Trudno więc dziwić się z bezradności urzędników, gdy prawodawca nie uwzględnił takiej możliwości (w poprzednim wersji było 0,5 m) Interpretacja tego przepisu może więc być różna - albo 0,8m jak dla odległości 3m i 4 m. lub w ogóle brak okapu co z kolei kłóci się ze zdrowym rozsądkiem, gdyż gzie wtedy umieścić rynny - wystają przynajmniej na 15 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jakaś ekipa do remontu mieszkania? https://zleca.pl/zlecenie/remont-mieszkania-krakow-1573477895
  • 1. "zbyt masywny" - wrażenie subiektywne. "Wrażenie zwalistości" dla kogoś innego będzie  "wrażeniem solidności, związania z podłożem, organiczności" . 2. Kolumny - kto powiedział że mają być wg jakiegoś wzorca. Architekt swoje wymyślił i tyle. Nie słyszałem o obowiązku - nawet estetycznym - trzymania się wzorca - poza konserwacją. 3. Garaż zaburza proporcje ? Najwyżej brama, bo z zewnątrznie widać, co tam jest - można się jedynie domyślić. A proporcja to rzecz subiektywna. Jednemu pasi, innemu nie. Nie do udowodnienia przy braku konkretnego stylu, a nawet wtedy rzadko. 4. Może chodziło o taki kontrast - kontrast jako środek artystyczny    Ja cię szanuję Elfir, jak wiesz - ale wszystkie twoje uwagi powinny się zaczynać: "Jak dla mnie", albo "mój smak mówi mi, że"... Bo to wszystko miesci się w granicach gustu i smaku osobistego, nie zadekretowanego niczym pewnym.  I dlatego nie mogą one być traktowane jako konkretny zarzut udokumentowany sprzecznością z prawem lub nawet ogólnie przyjetymi zasadami, tylko jako opis twego osobistego wrażenia. Co wcale nie osłabia wartości twej opinii - ale pozostaje tylko twą opinią. Zaokrąglę - opinią opartą o twój smak i gust  ja bym oczywiście brał go pod uwagę, ale pewnie nie mam identycznego
  • Zrób tak jak przewiduje projekt. Po pierwsze, zmieniając miejsce musisz zrobić nowy projekt, po drugie  masz krótsza drogę do rozprowadzenie wody gdy umieścisz licznik w kotłowni. Nie widzę sensownego uzasadnienia zmiany punktu wpuszczenia wody do domu.
  • Twoje ogródki są przeładowane różnej maści kruszywem i krzaki są zbytnio podsypywane korą ....jesteś architektem zieleni ...nie umiesz nic innego wymyślić?? Szkoły poszły na marne ...odstawiasz lipę ....ale to tylko moje zdanie... Więcej czepiać się Ciebie nie będę ...
  • Jeszcze Wam nie zbrzydło to krytykowanie??????!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ileż można klepać jedno i to samo?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...