Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
bajbaga

Wyjaśnienie do zamkniętego tematu

Recommended Posts

W związki z zamknięciem tematu https://forum.budujemydom.pl/-czy-sciana-fu...html&st=100 sprostuję tu, wypowiedź:

Cytat

CYTAT(jotesz @ 25.07.2013, 23:55 ) *

Osobiście zwisa mi, kto jest za co odpowiedzialny, architekt, projektant, czy konstruktor. Zanoszę projekt typowy do pracowni ARCHITEKTONICZNEJ, gdzie mówię, jakich zmian sobie życzę. Więc architekt zleca konstruktorowi opracować nowe ławy fundamentowe i zmienić konstrukcję dachu, w nawiązaniu do zmienionych przez projektanta, szerokości i rodzaju przegród zewnętrznych. Zapewne sam architekt robi tylko notatki z rozmowy ze mną i przekazuje je podwładnym, ale cała adaptacja jest podpisana przez architekta, a konstruktor i projektant widnieją jedynie w metryczkach przekrojów i kopiach uprawnień. .......

...........skoro podoba mi się projekt typowy, wystarczy go dostosować do własnych potrzeb, co wykonuje pracownia architektoniczna, nie tylko zagospodarowanie terenu.Uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej - uprawniają do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektem budowlanym w zakresie sporządzania projektu architektoniczno-budowlanego w odniesieniu do architektury obiektu lub, kierowania robotami budowlanymi w odniesieniu do architektury obiektu.

Uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej uprawniają do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektem budowlanym w zakresie sporządzania projektu architektoniczno-budowlanego w odniesieniu do konstrukcji obiektu lub kierowania robotami budowlanymi w tym także w odniesieniu do architektury obiektu.


Oczywiście pomijając niuanse wynikające z ograniczonego zakresu, ale nasze wymagania (budowa "kurników) spełnia.

A skutek tego jest taki, że projekt architektoniczo-budowlany może w całości wykonać projektant, natomiast architekt musi się "prosić" o "podbicie" projektu przez projektanta - chyba, że ma sam (dodatkowe) uprawnienia do projektowania.

Dla porządku dodać należy, że architekt to bardziej "sztuka" niż inżynieria i jego uprawnienia budowlane są (raczej) zdefiniowane, natomiast uprawnienia projektanta są takie jak na otrzymanej decyzji i mogą być różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Na pewno, a także czytanie ze zrozumieniem, czy też naprawdę z podstawową znajomością materiałów!


A suchy beton to jeszcze coś innego... zalamka.jpg


Z równym skutkiem może pytać o chudego Ryśka...

Chudy beton na podkład podłogi na gruncie (mokry) dostaniesz w betoniarni - B10, B15 w zależności od tego co masz w projekcie.
Jeśli ekipa nie ma wibrołaty, to można takową wypożyczyć - koszt znikomy, a będziesz miał pewność, że praca pójdzie sprawnie.


Jeszcze za chwile będzie drugi temat zamknięty bo ekspert nad ekspertami się w nim wypowiada a tam gdzie On to krew się leje icon_lol.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...