Skocz do zawartości

malowanie


Recommended Posts

Napisano
Witam. Mam problem z przebiciem farby, dokładniej; pomalowałęm sypialnie farbą lateksową na kolor pomarańczowy. Przez długi czas tak byłą. Wczoraj zdecydowałem się przemalować ściany, w tym celu zakupiłem emulsje akrylową firmy malifarb optiline koloru śnieżno białęgo oraz pigment koloru żółtego. Wymieszałem pigment z ową farbą co dało mi kolor kremowy, którym zaczołem malowanie. Mimo położenia 4 warst farby w odstepie czasu zalecanym przez sprzedawce, robią się nadal przbicia jednak tylko miejscowe jakbym kład pierszą warstwe czy ktoś może mi pomóc? Z góry wielkie podziękowania.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
jeśli nałożone są już 4 warstwy to pozostaje już tylko nałożyć ewentualnie kolejną. ściana była gruntowana przed malowaniem?
Gość stach
Napisano
Ciekawe, czy dałeś tej farbie czas na DOKŁADNE i CAŁKOWITE wyschnięcie, czy malowałeś mokre na mokre icon_rolleyes.gif
Gość gawel
Napisano
ciężko coś powiedzieć ale ja właśnie będę malował salon, pokój na gorze, garderobę , kuchnie i spiżarnie i niektóre sufity generalnie boje się o kucnie i pokoik na górze bo tam jest oczojebny pomarańcz jak to doprowadzić do kultury icon_rolleyes.gif
Gość mhtyl
Napisano
Pomarańcz jest to dość upierdliwa farba, i może nie tyle chodzi o rodzaj farby co o kolor. Kiedyś ,kiedyś były farby kredowe i przy pomalowaniu pomarańczem albo buraczkowo-wiśniowym kolorem ściany wyglądały super,super się malowało bo kryła praktycznie za pierwszym razem ale jak przyszło przemalować na inny kolor za kilka lat to szlag by trafił ,zdzierałem całą farbę aż do tynku,bo przebijała niemiłosiernie.
A u autora tego tematu to najlepiej jakby wszystko do tynku zdarł i od nowa pomalował ,bo co z tego ze zamaluje ten kolor za 5-tym cz 6-tym razem jak potem farba może zacząć mu się łuszczyć.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
  Cytat

Witam. Mam problem z przebiciem farby, dokładniej; pomalowałęm sypialnie farbą lateksową na kolor pomarańczowy. Przez długi czas tak byłą. Wczoraj zdecydowałem się przemalować ściany, w tym celu zakupiłem emulsje akrylową firmy malifarb optiline koloru śnieżno białęgo oraz pigment koloru żółtego. Wymieszałem pigment z ową farbą co dało mi kolor kremowy, którym zaczołem malowanie. Mimo położenia 4 warst farby w odstepie czasu zalecanym przez sprzedawce, robią się nadal przbicia jednak tylko miejscowe jakbym kład pierszą warstwe czy ktoś może mi pomóc? Z góry wielkie podziękowania.

Rozwiń  


Proponuję pokryć powierzchnię przed malowaniem dobrej jakości farbą podkładową np. lateksową emulsją podkładową do wnętrz Śnieżka Grunt. Pozwoli to na wyrównanie chłonności podłoża i zwiększenie wydajności farby nawierzchniowej. Zabieg ten najlepiej wykonać najpierw na niewielkim fragmencie ściany. Tak przygotowane podłoże może Pan pomalować. Jeśli efekt końcowy będzie satysfakcjonujący, to należy w ten sposób pokryć całą ścianę. W przypadku dalszych problemów z kryciem farby, proponuję aplikację na podłoże pomalowane podkładem farby Śnieżka Barwy Natury http://www.barwy-natury.com.pl/ lub Śnieżka Satynowa http://www.sniezkasatynowa.pl/

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...