Skocz do zawartości

Dom w cenie mieszkania


Recommended Posts

No fajne to mieszkanie musiało być skoro sprzedali za jakieś 800 000 PLN. Mając 1 mln PLN to wybór mieszkań jest duży i w zasadzie dowolnej lokalizacji kazdego miasta w Polsce. Tytuł bardzo mylący, oj bardzo.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • U mnie nie ma takich duzych okien, wiec mala szansa, by w jakies trafila. Jesli juz, to chyba bylo to jakies drzewo, bo znalazlam ja w zadrzewionej czesci dzialki.     Wcale sie nie ciesze, i w ogole mi sie ona nie podoba. Bylo tak, i tak mialo zostac:                   intruz    Mialo byc igliwie i ladna, zielona trawa, tymczasem ta kostrzewa opanowala prawie cala dzialke. Nie cierpie tych kepek. Kiedys na targu ktos ja sprzedwal, po 6 zl z groszami sadzonka. Zaproponowalam, zeby przyjechal do mnie i sobie ukopal, za darmo, ile tylko chce. Czysty zysk... To mi powiedzial: pani, ja swoich nie moge sie pozbyc . Nic to, na wiosne bede je systematycznie wyrywac i sadzic na drodze dojazdowej. Moze chociaz tam sie przyda.      
    • Witam,   rozprowadzam instalację elektryczną w mieszkaniu. Moim założeniem było poprowadzenie instalacji w rurach elektroinstalacyjnych RLM, aby w przyszłości można byłoby: wymienić przewód, dołożyć, dołożyć jakieś elementy smart home. Mieszanie jest w kamienicy ze stropem drewnianym, o ile prowadzenie w ścianach murowanych(póki co większość rlm 32mm) w salonie z lewej strony nie przysporzyło mi większych kłopotów, może oprócz przejścia przy kominie. To jak zbliżyłem się do środka mieszkania\prawa strona salonu, gdzie mam już ścianę działowo 6cm bez tynku już tak. Postanowiłem poprowadzić instalację w strefie gdzie nie będzie ona widoczna, więc po namyślę wybrałem rogi pomieszczeń(zdjęcie: rury_w_rogu_przy_dzialowce_6cm.jpg)...teraz z perspektywy czasu i może trochę większej wiedzy nie jestem pewny czy dokonałem prawidłowych wyborów. Te rury nie są bezhalogenowe, rury będą w strefie sufitu podwieszanego w którym planuje ocieplenie(wełna). Przeczytałem, że nie należy kłaść przewodów w ociepleniu, u mnie będzie trochę inna sytuacja gdyż te przewody będę miał w rurkach, żeby dodatkowo ograniczyć grzanie przewodów wymyśliłem, że w rogach gdzie mam póki co rury z przewodami odsunę wełnę o jakieś 10-15cm i zrobię takie komory. Tak myślę, że ten problem byłby rozwiązany. Inna moja zagwozdka to ten strop drewniany w którym mam póki co dziury, przy końcu chce go zabezpieczyć płytami g-k ogniowymi...no ale nie daje mi to spokoju czy to wszystko to dobre/wystarczające rozwiązania. Teraz może z perspektywy czasu poprowadziłbym w tej ściance działowej może większą liczbę rur ale np.: rlm 16mm ale poniżej sufitu podwieszanego w tej strefie 30cm. Co o tym myślicie? Inny problem to przejście koło pionu wod-kan(zdjęcie: piony_wod_kan.jpg), intuicja i zdrowy rozsądek mówi jak najdalej, przepisy chyba 60cm od źródła wody...Zrobiłem to z dala od tego pionu ale myślę, że nadal źle bo w obecnej sytuacji dość grube kabel z indukcji będzie nad wełną(zdjęcie: przewod_indukcja.jpg). Rozwiązanie to położenie tego na profilach g-k, pod wełną lub wybranie drogi w rurach rlm przy pionach. Wygodniej byłoby mi teraz poprowadzić to przy pionie ale...no właśnie ale. I ostatnie pytanie dotyczy gniazda które będzie nad blatem ale blisko pionów wod-kan(zdjęcie: gniazdo_przy_pionach.jpg), co prawda te piony będą w osłonie g-k i płyt(zdjęcie: pion_wod_kan_zabudowany.jpg) ale czy to jest wystarczające...co mówią przepisy na ten temat?
    • Nie wiem, w którym miejscu ją znalazłaś ale u mnie kilka ptaszków padło po uderzeniu w okno tarasowe lub duże okno w kuchni. Ciesz się z tej kostrzewy, bardzo ładna trawa. 
    • Wracajac do niechcianych roslin. Strasznie mi sie rozpanoszyla na dzialce kostrzewa sina, prawie calkiem wyparla moja sliczna trawe i mchy. Jej zywotnosc jest nieprawdopodobna. Z jednej strony domku jest kupa piachu, ktory zostal po wykopie pod fundamenty. Wiatr zawial na jej czubek mala kostrzewke, i ona sie zakorzenila i rosnie. W tym piachu, jej korzenie nie maja zadnej szansy dotarcia do gruntu, ale ma sie dobrze i rosnie.         Teraz juz wiem na pewno, ze mam nornice. Zeby nie podlewac roslin zimna, chlorowana woda, napelniam 6-ciolitrowe butle i woda nabiera mocy urzedowej tudziez temperatury otoczenia. Kilka dni temu znalazlam w jednej butli nornice - a moze to zwykla, polna mysz ?     Widok ten zasmucil mnie bardzo. Chcialabym, oczywiscie, zeby nornic nie bylo, ale wolalabym, zeby po prostu sie wyniosly, a nie w taki sposob... I kolejna smierc na dzialce - sliczna sojka. Nie wiem dlaczego, zadnej rany nie bylo widac     Reszta zwierzatek chyba ma sie dobrze. Niedawno widzialam jeza i kilka nietoperzy. Tych malych nie biore pod uwage, i nie licze (np. mrowek )
    • Tak, ale tylko z miejscowym, znającym lokalne układy. Autor nie pisze gdzie mieszka, a w tych sprawach lokalizacja bywa niezwykle istotna. Bo w niektórych miejscowościach nawet koloru elewacji nie można zmienić, ani kąta nachylenia dachu, a nie tylko okna. Wygląd elewacji jest święty i nietykalny. Natomiast w większości lokalnej Polski są to kwestie nieistotne, nie ma żadnych uchwał lokalnego samorządu w takich tematach. I nikt na to nie zwraca uwagi. Oddzielnym tematem jest też Zakopane, sami górale mawiają, że u nich "to całe Prawo Budowlane jakośik sie u nos nie psyjęło...". I nawet dobudowy kilku pięter urzędnicy nie zauważają. Taki Hotel Gołębiowski powstał w ogóle bez pozwolenia na budowę.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...