Skocz do zawartości

Cegła na ścianę


sylwia_g

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
Można pójść krok dalej i wykorzystać do aranżacji produkty Wood Collection. Stegu oferuje, poza cegłą, również takie rozwiązanie. Po slajdach na stronie głównej widać, że Wood Collection to wiele możliwości aranżacji wnętrza.

Jeden z przykładów aranżacji ściany w kuchni.


Wracając do pytania Przedmówcy. Płytki przypominają produkt Stegu : Parma z fugą

Proponuję więc skorzystać z listy dystrybucji na stronie Stegu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cegła na ścianę wnosi do mieszkania prawdziwą magię icon_smile.gif Ludzie zaczynają odchodzić od wszędzie obecnej tandety, czy też sztucznie wyglądających, jednakowych płytek.

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie ręcznie formowanych płytek ceglanych - każda z nich jest unikalna, niepowtarzalna. Dodatkowym atutem jest ich niewielki rozmiar w stosunku do całych cegieł - pozwala to na zaoszczędzenie bezcennej przestrzeni w mieszkaniu.

Polecam Wam płytki ceglane z CEGLANEGO WNĘTRZA.


Realizacje można sprawdzić w galerii strony, bądź tego odwiedzając bloga.


Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Remonty idą pełną parą :) Ciekawe, która z poniższych płytek cegłopodobnych w tym sezonie będzie cieszyła się największych zainteresowaniem :) 

  1. betonowy Boston z fugą: http://stegu.pl/produkt/boston-z-fuga/
  2. betonowa Country: http://stegu.pl/produkt/country/
  3. betonowe Metro z fugą: http://stegu.pl/produkt/metro/
  4. czy gipsowa Parma z fugą: http://stegu.pl/produkt/parma-z-fuga/

Warto też pamiętać, że płytki betonowe nadają się także idealnie na elewację :) 

Boston 1.jpg

Country 1.jpg

Metro.jpg

Parma 1.jpg

Link do komentarza

Ja zainwestowałem  w płytki cięte z prawdziwej cegły rozbiórkowej. Długo się zastanawiałem nad imitacjami, płytkami ręcznie formowanymi itp. Przejrzałem dokładnie ofertę Stegu, Bauherra, Elkamino, Retrocegły, Retrocegiełki itd. Dostawców jest multum. 

Wybór padł na Retrocegiełkę. Mieszkam w okolicach Warszawy więc mogłem podjechać do nich i na żywo zobaczyć jak to wszystko wygląda. Oferowali mi też bezpłatne próbki ale jednak kilka pytek to nie to samo. Dojazd w piątek - tragedia. Zdecydowanie odradzam podróż w tym dniu. Korek nie ma końca. Podobno w tygodniu jest o wiele lepiej. Tyle z narzekania.

004.thumb.JPG.88d8b3063a0c0bdb9a1dd48c2ac7b959.JPG naturalnego efektu.

 

Polecam

002.JPG

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  Dnia 14.06.2013 o 10:44, sylwia_g napisał:

Boazerii mówię stanowcze nie. Do dzisiaj słabo mi się robi jak wchodzę do domu moich dziadków i na każdej ścianie jest właśnie TO. Szukam pomysłu na ciekawe wykończenie ściany w salonie ( który jest połączony z kuchnią). Ma ktoś u siebie w domu czerwoną cegłę?

Rozwiń  

W salonie cegła super, możesz wybrać prawdziwą, możesz imitację, a jak Ci się znudzi czerwona pomalować i też będzie wyglądać fajnie. Tylko z praktycznego punktu widzenia nie dawałabym w pobliżu kuchenki, myslę że tłuszcz zmyć z tego to istna katorga.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  Dnia 29.06.2017 o 20:06, Geenger napisał:

W salonie cegła super, możesz wybrać prawdziwą, możesz imitację, a jak Ci się znudzi czerwona pomalować i też będzie wyglądać fajnie. Tylko z praktycznego punktu widzenia nie dawałabym w pobliżu kuchenki, myslę że tłuszcz zmyć z tego to istna katorga.

Rozwiń  

Warto przypomnieć, że jeśli chcemy pomalować (szczególnie gipsową) płytkę to wpierw koniecznie należy ją zagruntować by gips nie wchłonął nam świeżo naniesionej farby.

Natomiast jeśli chodzi o zastosowanie płytek cegłopodobnych (z gipsu np. Parma z fugą lub betonu np. Boston z fugą) to zdecydowanie można montować je w pobliżu kuchenki, ale oprócz impregnacji płytek polecamy dodatkowo montaż tafli szklanych, które będą bezpośrednio chronić płytki np. przed pryskającym tłuszczem i innymi, potencjalnymi zabrudzeniami. To bardzo praktyczne rozwiązanie i w wielu przypadkach wygląda wyśmienicie w kuchni.

Pozdrawiamy :)

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Jeśli o mnie chodzi to o wiele bardzije podoba mi się kamień elewacyjny. Rozwiązanie eleganckie, poza tym łatwiej strukturę i kolor kamienia dopasować do rodzaju pomieszczenia,do jego wystroju.Cegła jest charakterystyczna Będzie pasowała do wnetrz industrialnych. Kamien można dopasować do o wiele większej ilości typów wnętrza

Tak więc jest bardziej uniwersalny. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...