Skocz do zawartości

Dom w technologi energooszczędnej


Recommended Posts

Napisano

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Witam oto wstępny projekt mojego domu jeszcze mam czas na zrobienie drobnych poprawek.
Chciałbym wybudować dom w systemie energooszczędnym i prosił bym o porady z jakich materiałów budować

opis rysunków, parter: wejście, po lewej kuchnia z jadalnią, salo z kominkiem, pokój dzienny, i po prawej od schodów łazienka. Poddasze: 4 pokoje

na razie plan jest taki:

Płyta fundamentowa (styropian 15cm)

Ściany porotherm, +20cm styropianu ocieplenia

Okna 3 szybowe na profilu veka softline Uw= 0,7, rolety podtynkowe


Dach deskowany +papa +dachówki ocieplony 35cm wełny

ogrzewanie gazowe +kominek w dużym salonie .

Dom ma 120 m2 bez garażu i kotłowni, z poprawek które zauważyłem to szerokość drzwi tarasowych chciałbym zmniejszyć z szerokości 3m do 2,5 i będą to drzwi przesuwne i w poddaszu użytkowym może jeszcze małą łazienkę.
Jeszcze takie pytanie mając dostęp do ciepłej wody miejskiej lepiej ciągnąć ciepłą wodę z miejskiej sieci czy piec kondensacyjny z zasobnikiem??

prosił bym o porady co mógłbym jeszcze udoskonalić, lub zmienić z góry dziękuje i pozdrawiam Kacper




  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Dom może być również wybudowany w technologi szkieletowej. Najłatwiej w tej technologi zbliżyć się do prawie pasywnego domu. Tu jest więcej możliwości i wychodzi też sporo taniej.
Napisano
Cytat

Dom może być również wybudowany w technologi szkieletowej. Najłatwiej w tej technologi zbliżyć się do prawie pasywnego domu. Tu jest więcej możliwości i wychodzi też sporo taniej.


zalamka.jpg
Zlituj się i nie pisz więcej takich głupot.
Napisano (edytowany)
Właśnie o to mi chodziło,szkoda ,że nie pogrubiłem tego tekstu oraz to ,że jest "więcej możliwości" icon_smile.gif
Dom pasywny czy energooszczędny można zaadoptować prawie do każdego projektu i technologii budowania (piszę ,że prawie do każdego bo kto jest w temacie to wie jakie domy spieniają te warunki a tu nie ma sensu się rozpisywać) .

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Rozważyłbym beton komórkowy - nieskomplikowana architektura tego projektu powinna pozwolić na spore oszczędności kosztów robocizny przy takim rozwiązaniu, dodatkowo mniejszy odpad i sprawniejsze kucie np. pod instalacje elektryczną.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Napisz trochę o wentylacji - czy są nawietrzniki w oknach, czy może wentylacja nawiewną... Od której strony świata jest ta zewnętrzna, najbardziej "zainfekowana" ściana, jak ocieplony budynek, a czy za tą wewnętrzną nie ma łazienki czy instalacji wodnej w kuchni...   Bo te kropki to na 99%  czyli wilgoć, zimne ściany i nie działająca wentylacja...
    • Cześć, Tło: Kupiłem miesiąc temu mieszkanie z 2008-go roku. To co dziś zauważyłem, to niepokojące czarne/szare kropki w szczelinach w ściankach kamiennych. Te ścianki są dekoracyjne, nie wiem co to za materiał - jakiś kamień. Jedna ze ścian to ściana zewnętrzna budynku (tzn. nie ma sąsiada już od tej strony). Druga ściana to ścianka działowa. Moje obawy dotyczą - czy to nie wilgoć? Co to może być? W mieszkaniu ogólnie nie czuć ani wilgoci ani innego podejrzanego zapachu. Nie widzę też nigdzie śladów wilgoci (na moje oko i mój nos). Natomiast może te kropki to ślady kleju? Nadmienię - te kropki są tylko w pomiędzy niektórymi "kafelkami" kamienia, ale jeśli są to tylko pomiędzy (na brzegach).  
    • 🏡 Twoja wizja. Nasza realizacja.   Masz projekt lub dopiero planujesz budowę domu? Zajmujemy się kompleksową organizacją budowy domów jednorodzinnych – od pierwszego telefonu po stan deweloperski. Jesteśmy generalnym wykonawcą – współpracujemy ze sprawdzonymi podwykonawcami, ale cały proces trzymamy w ryzach i kontakt z Tobą prowadzimy od początku do końca.   Budujemy w standardzie: ✔️ SSO – stan surowy otwarty ✔️ SSZ – stan surowy zamknięty ✔️ stan deweloperski   Technologie, w których pracujemy: 🔹 murowana 🔹 szkieletowa drewniana 🔹 CLT (Cross Laminated Timber)   📍 Działamy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Realizujemy maksymalnie kilka budów rocznie – nie idziemy w masówkę, tylko stawiamy na dopilnowanie każdej inwestycji.   📞 Zadzwoń: 698 200 139 📧 Napisz: sprzedaz@rewelacyjnydom.pl 🌐 www.rewelacyjnydom.pl   ✅ Bezpłatna wycena Twojej budowy – w 48 godzin! Napisz lub zadzwoń – wszystko zaczyna się od rozmowy. Zobaczmy, czy do siebie pasujemy.
    • W sypialni zrobiłem sufit napinany, to teraz chciałbym wyprowadzić sufit w salonie, ale czymś innym.   Wygląda to tak, malowane 5 razy najtańszym Decoralem akrylowym 60zł/5L. Podłoże to tynk, bez gładzi.   Czym można to pomalować aby było ładnie? Farba strukturalna, czy może jakaś premium ultra matowa wystarczy?   Potrzebuję inspiracji. Może ktoś ma jakiś pomysł, np. kasetony, tapeta, fornir kamienny itp. Lubię niestandardowe rozwiązania.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...