Skocz do zawartości

Wyciszenie rynny


Recommended Posts

Napisano
Mam nadzieje z to odpowiedni dział, jeśli nie to przepraszam.

Chciałam zasięgnąć informacji, czy jest sposób na wyciszenie rynny. Jest ona umieszczona na zewnątrz bloku, jednocześnie jednak jest połączona z częścią rynny wbudowanej w ścianę.
Jakaś wada powoduje, iż po opadach odgłosy kapiącej wody utrzymują się nawet 3 dni, roznosząc się po całym mieszkaniu.

Może ktoś miałby jakieś sugestie, jak temu zaradzić?
Napisano
Jeżeli rura spustowa w scianie jest nieszczelna no to nie ciekawie. Jest jakiś dostęp do niej ? Z pewnością woda się gdzieś gromadzi i nie odpływa cała.
Napisano
Cytat

Jeżeli rura spustowa w scianie jest nieszczelna no to nie ciekawie. Jest jakiś dostęp do niej ? Z pewnością woda się gdzieś gromadzi i nie odpływa cała.



Są dwie rury:
- jedna odprowadza wodę z głównego dachu
- druga (jest wmurowana w ścianę) z tarasów powyżej.

Z tego co wiem w obu dachach są w montowane jakieś zabezpieczenia, w których gromadzi się woda, a później powoli spływa, co powoduje długotrwały hałas.

Właśnie hałas jest tutaj problemem, zwłaszcza w nocy. Jak zaczynają się roztopy to nie da się spać, bo ciągle słychać pusty nierównomierny dźwięk kapania w całym mieszkaniu, po kilku godzinach człowiek ma tak dość, że wolę nie opisywać.
Oficjalnie zostało mi powiedziane, że musiałabym wezwać rzeczoznawcę, który określiłby, czy dźwięk przekracza dopuszczalną normę. Ale jeśli słyszę to wyraźnie przez 2 ściany w mieszkaniu?

Już miałam kilka pomysłów od zalania tego betonem do rozwalenia całego tego poronionego pomysłu.
Napisano
Cytat

a co na to zarządca budynku ??


Ha! icon_rolleyes.gif

Do rynny ponoć został wprowadzony łańcuch który miał pomóc ale nic to właściwie nie dało.

Napisano
jak słyszysz kapanie to oznacza, że krople wody o coś się rozbijają, może to coś innego? no chyba, że wpust po prostu zamarza, a jak z niego kapie w rurze to wali o "zakręt"
zrób jakieś zdjęcia, inaczej to nic nie wnoszące gdybanie będzie
Napisano (edytowany)
Cytat

Ha!
Do rynny ponoć został wprowadzony łańcuch który miał pomóc ale nic to właściwie nie dało.



Trzeba znaleźć to miejsce gdzie woda musi "przeskakiwać" kapać w następne naczynie -rynna, rura i zamontować tam rurę spustową rynnę ,lub obróbkę blacharską żeby poprostu spływała . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Napisano
Tak to wygląda. Dźwięk dochodzi z połączenia rur. A jedna jest wbudowana w ścianę (co swoją drogą jest poronionym pomysłem)

DSC01446.jpg

Napisano
Cytat

Tak to wygląda. Dźwięk dochodzi z połączenia rur. A jedna jest wbudowana w ścianę (co swoją drogą jest poronionym pomysłem)



A o to chodzi to woda uderza w trójnik tu pomoże jedynie

obkucie rury wchodzącej do wnętrza budynku od ściany dookoła i zdylatowanie jej wełną .


Napisano
Faktycznie poroniony pomysł. Mostek termiczny że ho.ho. Najlepiej byłoby puścić 2 rurę na zewnątrz. A ja nie to tak jak mówi Animus ; odkuć i ocieplić np. pianką. Jan.
Napisano
Mostek mostkiem bo to całkiem inna sprawa, rura była już kilkukrotnie odkuwana bo tworzą się zacieki na ścianie (do pewnego stopnia, nigdy cała) została nawet uszkodzona przez wiertło, aż mi się źle robi na myśl o kuciu.

Problem jest taki że dźwięk dochodzi z części zewnętrznej i się rozchodzi, ewidentnie jest tam coś o co woda uderza (nie ważne jak mocny jest strumień wody).

Byłam dziś w administracji i oni udają że nic nie wiedzą i tak się to ciągnie :/

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...