Skocz do zawartości

Kilka pytań dot. budowy ścian z silikatów


Recommended Posts

30 minut temu, stach napisał:

Wyluzuj... taki jest zenek :bezradny:

O zenku 

zenek jest mała ptaszyna,
zenek istota niewielka,
on brzydką fizykę pochłania,
Lecz nikt nie popiera zenka
Więc wołam: Czyż nikt nie pamięta,
że zenek jest druh nasz szczery?!
........................................................
kochajcie zenka, dziewczęta,
kochajcie do jasnej cholery!

na podstawie K.I.G  :icon_biggrin:

Link do komentarza
2 godziny temu, mhtyl napisał:

szczeliny są do 4

od cm do 4 , głownie te węższe - :14_relaxed: więc w miarę wąskie  - ale szczelina ma swoją długość - a tej nie znamy

2 godziny temu, mhtyl napisał:

Rysiu masz plusa za ten cytat

 

1 godzinę temu, stach napisał:

 

Za próbę prostowania masz plusika :icon_mrgreen:

 

Dołączam całuski -  :17_heart_eyes:  

Mam taką oto refleksję:

Toczycie batalię puste pionowe fugi w ściance działowej , jak by to miało spowodowac katastrofę budowlaną - ale proponujecie bez zastanowienia w małej ślepej łazience bez nawiewu mechaniczną wentylację wywiewną, co rzeczwiście zagraża bezpieczeństwu - i kto tu jest stupid!? 

Ja już wszystko napisałem, wyrywanie części cytatów to oznaka braku argumentów, a na wyzwiska nie odpowiadam, choć znam bardziej dosadne - bo po co chwaścić forum. Całuski :wallbash:

Aha - bardzo ładny cytat :

1 godzinę temu, stach napisał:

taki jest zenek :bezradny:

Taki jestem , właśnie :14_relaxed: 

1 godzinę temu, bajbaga napisał:

O zenku 

 

zenek jest mała ptaszyna,
zenek istota niewielka,
on brzydką fizykę pochłania,
Lecz nikt nie popiera zenka
Więc wołam: Czyż nikt nie pamięta,
że zenek jest druh nasz szczery?!
........................................................
kochajcie zenka, dziewczęta,
kochajcie do jasnej cholery!

na podstawie K.I.G  

 

Bajbago - bzykaczu

niedopowiedzeń graczu

bzykaczu niepospolity

ciebie kochają elity

mhtyl, stach, Redakcja, aru

- cóż , nie mam tego daru :zalamka:

na szczęście są dziewczyny

więc nie mam poczucia winy :14_relaxed:

                             (na podst. zenka)

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, zenek napisał:

od cm do 4 , głownie te węższe - :14_relaxed: więc w miarę wąskie  - ale szczelina ma swoją długość - a tej nie znamy

Nie nie znamy, tylko - nie znasz a piszesz.

My znamy - wysoka na 399 mm, głęboka na 115 mm, szeroka od 10 do 40 mm.

Napisał o tym "stawiacz" ściany - w pierwszym swoim poście.

 

1 godzinę temu, zenek napisał:

..........proponujecie bez zastanowienia w małej ślepej łazience bez nawiewu mechaniczną wentylację wywiewną, co rzeczwiście zagraża bezpieczeństwu - i kto tu jest stupid!? 

Kto proponował ten proponował.

Po drugie faktycznie jeśli wentylatorek o mocy kilku do kilkunastu Wat jest w stanie wytworzyć  niebezpieczne podciśnienie, powodujące prawie próżnię - to jest to niebezpieczne.
Tyle, że niebezpieczeństwo (dla życia, albo gorzej - jak pisałeś) nie polega na niedoborze tlenu, tylko na lewitującej, z kibla, desce klozetowej, wyrwanej przez huragan spowodowany nagłą różnicą ciśnień po otwarciu drzwi do przybytku.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
35 minut temu, zenek napisał:

 

Mam taką oto refleksję:

Toczycie batalię puste pionowe fugi w ściance działowej , jak by to miało spowodowac katastrofę budowlaną - ale proponujecie bez zastanowienia w małej ślepej łazience bez nawiewu mechaniczną wentylację wywiewną, co rzeczwiście zagraża bezpieczeństwu - i kto tu jest stupid!? 

 

Taka refleksja została już dawno napisana. Zostało stwierdzone, że ścianka nie została wymurowana wg sztuki budowlanej, koniec. Nikt nie pisał że się zawali i że zagraża bezpieczeństwu, większość proponowała jak z tego wybrnąć i to tez już zostało wyjaśnione,a autor pytania zapewne weźmie te porada sobie do serca i więcej takich błędów nie zrobi. Fakt też jest taki, że autor pytania nie zrobił tego specjalnie, wynikało to z jego braku wiedzy ale jak przeczyta Twoje porady to ...:zalamka:

Link do komentarza
15 minut temu, bajbaga napisał:

My znamy - wysoka na 399 mm, głęboka na 115 mm, szeroka od 10 do 40 mm

No to super! To OK! te wąskie są w większości - więc w czym problem. Tynk zamknie szczeliny skutecznie. Ale i tak lepiej wypełnić je - upieram się - pianką rozprężną z tuby, bo najłatwiej! Nie zaprzeczam, że lepiej było kleić jak w instrukcji - wybieram tylko naprawienie tego co jest i tyle! 

 

16 minut temu, bajbaga napisał:

Tyle, że niebezpieczeństwo (dla życia, albo gorzej - jak pisałeś) nie polega na niedoborze tlenu, tylko na lewitującej, z kibla, desce klozetowej, wyrwanej przez huragan spowodowany nagłą różnicą ciśnień po otwarciu drzwi do przybytku.

A o tym nie pomyślałem - widac mój wierszyk na twoją cześc uskrzydlił twoje myśli ! :14_relaxed:

A serio - w małej łazience zaparowane już dostatcznie wielu ludziom będzie brakowało powietrza - dodaj wentylatorek wywiewny - to pogłębisz ten stan. Jeden wytrzyma - drugi nie. 

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 24.05.2017 o 22:58, zenek napisał:

Wydaje mi się, że ważne dla statyki tej ściany - ściany działowej, nie konstrukcyjnej -   jest głównie łączenie ze ścianą poprzeczną do niej (żeby sie nie wywróciła) . I dalej - Jesli poziome fugi były dobrze klejone, nie "oszczędnościowo" - to wystarczy w te pionowe pianka montażowa, lub jakiś klej montażowy z tuby, żeby łatwo było w te szpary wcisnąć... 

pianka nie za bardzo, już lepiej klej - sam osobiście wciskałem montażówkę tesy w te wszystkie szczeliny

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...