Skocz do zawartości

Jak wyjście do pokoju


Miejscov

Recommended Posts

Rozsuwane Ci nie wejdą skoro jest to wejście na rogu. Jedynie rozsądne rozwiązanie to zamówić drzwi na wymiar a boki zamaskować w tym przypadku dość szeroka ościeżnicą. Pisze,że szeroka bo drzwi 80 w zupełności Ci wystarczą a wnęka ma 132 cm to zostaje jakieś 52 cm czyli po 26 cm na stronę. Ewentualnie te 52 cm zamurować i kupić drzwi standardowe.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość stach
Cytat

A jak tą ościeżnicę można przymocować na rogu?


A jakie masz ściany? Tzn z czego sa postawione?

Łapiesz ościeżnicę kotwami do ściany jednej, potem drugiej, mocujesz pianką, piankę trochę podcinasz, maskujesz jakimś tynkiem (np. gipsowym), wygładzasz, malujesz - zupełnie tak samo, jak mocuje się ościeżnicę na ścianie prostej, no, może z małymi zmianami icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

to tak, jedna jest murowana, a druga to taka drewniana kratka, na zdjęciu widać


icon_eek.gif Nie myślałem, że aktualne jest to zdjęcie z początku ubiegłego roku icon_eek.gif

Do murowanej tak jak pisałem - ukosem, kotwami, z drugiej strony należałoby postawić belkę, przymocowaną do podłogi i tej belki pod sufitem (myślę, że ta belka jest mocno przymocowana do ścian).
Przy murowanej ścianie wykończyć tak, jak pisałem - pianką, gipsem, a do belki pionowej jakimiś wkrętami (do tej nad ościeżnicą też). Tą kratkę zastąpisz pewnie jakąś ścianką z płyty gipsowej, czy może OSB, to samo z tą przestrzenią nad górną belką - aby uzyskać jakeś tam odizolowanie przestrzeni obu pomieszczeń...
Dookoła ościeżnicy pewnie trzeba będzie zamocować opaskę, maskującą szczeliny wokół tej ościeżnicy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
A masz możliwość zrobienia 2 węgarków? Po jednym na stronę oczywiście z przykręceniem do ściany.
Zwęzisz otwór, będzie gdzie wejść z ościeżnicą, bo do tek drewnianej kratki to ciężko będzie przymocować ościeżnicę.
Szerokość węgarka ustalasz na podstawie tego, czy chcesz np. ościeżnicę prostą czy opaskową, jakiej szerokości. Możesz dobrać też grubość do ściany którą już masz.
Niestety więcej pracy ale za to efekt trwalszy.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

A masz możliwość zrobienia 2 węgarków? Po jednym na stronę oczywiście z przykręceniem do ściany.
Zwęzisz otwór, będzie gdzie wejść z ościeżnicą, bo do tek drewnianej kratki to ciężko będzie przymocować ościeżnicę.
Szerokość węgarka ustalasz na podstawie tego, czy chcesz np. ościeżnicę prostą czy opaskową, jakiej szerokości. Możesz dobrać też grubość do ściany którą już masz.
Niestety więcej pracy ale za to efekt trwalszy.


Kolego już ponad rok minął od zadania pytania. Jakby autor tematu czekał to by się doczekał icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

drzwi rozsuwane to nie głupi pomysł, zależy też jaki to pokój bo może w ogóle drzwi nie są ci potrzebne. w mojej kuchni drzwi nie posiadam tak samo sytuacja się kształtuje w dużym pokoju.


Tylko ,że kuchnia czy duży pokój inaczej salon nie jest miejscem, że tak powiem intymnym i tam drzwi nie muszą być ale do pokoju już raczej są wskazane.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, zakupiłem projekt domu modułowego do własnego montażu na https://zmontujdom.pl i obecnie jestem w trakcie budowania płyty fundamentowej. Zastanawia mnie projekt gdyż jest w nim brak folii PV pod styrodurem. Folia za to jest na styrodurze i idzie bezpośrednio pod beton, czy to jest poprawnie gdyż ja myślałem że fola musi również iść pod XPS.? Dzieki za odpowiedzi 
    • Ja bym to nawet skrócił i napisał "W magazyn energii warto zainwestować, żeby zwiększyć  autokonsumpcję".  Bo naczelną ideą energetyki rozproszonej, w postaci m.in. fotowoltaiki  czy energetyki wiatrowej jest właśnie zużywanie energii w miejscu jej wytwarzania. I wtedy to się opłaca bez względu na sposoby rozliczeń z energetyką zawodową.   Próby zarabiania na sprzedaży wytworzonej energii będą zawsze nieopłacalne, gdyż wymaga to przesyłu, który kosztuje i ktoś musi za niego zapłacić. 
    • Nie DO sąsiada, tylko wzdłuż granicy działki sąsiedniej (od"zachodu" działki) i odpływu w stronę rzeki...
    • Obejrzałem te krzywki z linku z Alliexpressu i na tymczasem pozycja nr 6 wystarczyłaby... Dwa takie elementy wkręcone w miejscu zaworków ( pewnie z pomocą przedłużek) tak, aby z rozetami, osłaniającymi otwory w glazurze, znalazły jak najbliżej ściany - załatwiłby sprawę... Jedynie czas transportu jest dość długi Na Allegro jest coś podobnego, o większym rozstawie osi otworów, sporo droższego, ale dostępnego prawie na już...   Te krzywki nieźle wyglądają i mogłyby być dobre...
    • W magazyn energii warto zainwestować wtedy gdy nie jesteśmy w net-meteringu,  a w net-billingu (obowiązywać zaczął po 1 kwietnia 2022 roku), żeby zwiększyć  autokonsumpcję.   Dzięki magazynowi  energii nadwyżki, zamiast być sprzedane po bardzo niekorzystnym kursie a może to być nawet 5 groszy za 1 kWh, (energia wprowadzona do sieci jest przeliczana  po cenie rynkowej, a od lipca 2024 r. będzie ustalana co godzinę i może być nawet ujemna), zostaną wykorzystane w godzinach kiedy nie ma już nasłonecznienia i fotowoltaika nie produkuje prądu, wtedy trzeba odkupować prąd znacznie drożej.   Pół biedy jak sprzedając 1 kWh, możemy za tą kwotę  odkupić przynajmniej połowę kWh, ale  jak wyjdzie, że odkupimy 1/10 kWh, albo oddamy w godzinach południowych kWh za darmo.   Cena sprzedaży energii do sieci (RCEm) - net-billing były ustalane miesięcznie   Dla energii.    Skorygowana [zł / MWh]                               Skorygowana [zł / kWh] kwietnia 2024.                            253,69.                                                       0,2537 marca    2024.                             249,12                                                         0,2491 lutego    2024.                             324,25                                                        0,3243   Teraz będą ustalane godzinowo, więc w okresach dużego nasłonecznienia oraz silnego wiatru będą skupowane za grosze albo nawet operator wyłączy zdalnie falownik w twoim mieszkaniu, jak będą ujemne.   Magazyn energii nie powinien być też zbyt duży, albo drogi,  stopa zwrotu powinna wynosić maksymalne  do 5 lat, magazyny energii  wytrzymują w dobrej kondycji do 10 lat, potem trzeba wymieniać. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...