Skocz do zawartości

Podłączenie kotła gazowego z kominem turbo.


Recommended Posts

Do podłączenia kotła z zamknięta komorą spalania wykorzystuje się oferowany przez producenta kotłów zestaw powietrzno-spalinowy dostosowany do konkretnego typu kotła. Przy montażu należy zwrócić szczególną uwagę na
to, aby rury przyłączeniowe nie weszły zbyt głęboko w kanały kominowe , gdyż ograniczy to przepływ spalin i powietrza - kocioł może się wtedy samoczynnie wyłączać.
Link do komentarza
Witam
Na Pana to zawsze można liczyćicon_smile.gif
Dokładnie mówiąc jest to kocioł Ulrich wandich wa 24.
Przyglądając się dokładniej wyjściu spalin (miejscu połączenia kotła z kominem) to mam wrażenie, wkład kominowy ma wejść na zewnętrzną część tego wyrzutu spalin, a nie do jego środka.
Ciężko to opisać. bardziej wygląda to tak jakby miała wejść tam ta rura z uszczelką, ale wygląda jakby miała wejść końcem z kielichem.
Czyli potrzeba będzie pewnie rurki przyłączeniowej z 2-ma kielichami i 2 uszczelkami-na obu końcach.
Jeden kielich wciska się na wystający wyrzut spalin z kotła, a w drugi kielich po przeciwnej stronie tej samej rury montuje się pozostałe części wkładu kominowego.
Załęcze rysunek, żeby lepiej zobrazować o czym w ogóle tak chaotycznie klikam:)
Pozdrawiam

Wa_24.bmp

Wa_24.bmp

Edytowano przez Michał12 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Bez dokumentacji /instrukcji montażu kotła i konkretnego rodzaju komina trudno jednoznacznie dobrać elementy przyłączeniowe. Z rys. wynika, że kocioł ma rozdzielone kanały - powietrzny i spalinowy, zatem można poprowadzić je oddzielnie lub zamontować adapter umożliwiający podłączenie koncentrycznej rury powietrzno-spalinowej. Z reguły przy kotłach z wentylatorem przewody spalinowe łączy się kielichami "do dołu".
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Zamieszczam fotki-wybaczcie, że dopiero teraz:P

Jak sami widzicie połączenie gdzie przyłącza się komin ma 76 mm średnicy, a komin 80.
Jak rozwiązać te połączenie, oraz gdzie idzie nabyć taką redukcje/ przyłączkę?

Na drugim foto widoczny jest biały dekielek.
Po zdemontowaniu go można tą dziurą dostarczać powietrze.
Pytanie jak wyżej skąd i jaką przyłączkę zastosować, żeby połączyć to z rurą 80?
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłem temat.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Panowie nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie?


Kolego odpowiedź jest jedna. Trzeba wrócić tam gdzie kocioł zakupiłeś. Na pewno mają katalog elementów powietrzno spalinowych potrzebnych do połączenia tego kotła z kominem i na pewno coś Tobie dobiorą. Nie wiem w jakim rejonie mieszkasz ale wiedz że Michałowicach pod Warszawą jest bardzo duża firma zajmująca się wytwarzaniem wszelkiego rodzaju wyrobów z blachy nierdzewnej. Kilkakrotnie korzystałem z ich usług /robią rzeczy wg wymiarów klienta .Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • @retrofood Teraz zajmuje się prawą stroną kuchni (zdjęcia: kuchnia_prawa_strona.jpg/kuchnia_prawa_strona_2.jpg), gdzie mam ściankę działową 6 cm(bez tynku), chciałbym tu zastosować płytkie puszki lub bardziej prawdopodobnie nadtynkowe gniazda ukryte w meblach. Zastosowałem tu rurki RLM 16 mm, ponieważ nie wiem jeszcze jak ostatecznie będzie wyglądała moja kuchnia. Po pierwszych materiałach dot. instalacji dowiedziałem się, że najlepiej robić ją jak ma się już wybraną kuchnię, niestety nie mam na to czasu i nie wyobrażam sobie, że w środku remontu będę wybierał kuchnię, więc nastawiłem się tutaj na elastyczność. Jak już będę miał większe rozeznanie w kuchniach, to będę wprowadzał przewody... Niektórych pewnie nie wprowadzę. Natomiast w każdą rurkę wsadzę swojego pilota. Pytanie tylko czy prowadzenie przewodów można uznać za prawidłowe, wychodzą z górnej strefy? I tak od lewej mamy: - Przewód do roboczych gniazdek (w blacie), który będzie koło zabudowanego pionu, wyjście będzie pod blatem. - Ewe. zabudowany ekspres do kawy. - Przewód 12/24 V światła nadblatowe LED w dole górnych szafek. - Ewe. zabudowana mikrofalówka. - Podłączenie górnego sprzętu AGD w zabudowie (pion/komin/słupek), koncepcja jest taka, że nie wiem jeszcze na jakiej wysokości on się znajdzie. I dzięki rurce mogę w dowolnym miejscu go wyciągnąć (przy dostawaniu się do tego miejsca przewód będzie wycofany) i zainstalować gniazdko nadtynkowe. - Przewód 12/24 V dolna strefa LED, pod dolnymi szafkami. - Podłączenie dolnego sprzętu AGD w zabudowie (pion/komin/słupek) prawdopodobnie zmywarka.
    • 1. Poszukać lokalu o lepszym standardzie.   2. Wspomnieć  właścicielowi, że będziesz musiał poszukać innego mieszkania z powodu grzyba.   3. Kupić farbę przeciwplesniową, pomalować. https://allegro.pl/oferta/farba-przeciw-plesni-i-grzybom-galvi-9810352181   4. Kupić osuszacz na prąd, lub pochłaniacz wilgoci do łazienki i wymieniać co pewien czas wkłady. https://allegro.pl/oferta/duzy-pochlaniacz-wilgoci-osuszacz-powietrza-xxl-pilot-led-cichy-90w-2200-ml-14869498575   5.Pozostawiać klamkę w oknie w pozycji  rozszczelnienia - mikrowentylacja okna.     6. Wypić z co najmniej 10 schnapsów  i ręcznie wytłumaczyć szwabowi.  
    • Mieszkam na stałe w Niemczech, tu nie ma niestety takiego prawa…
    • Czyli jest to łazienka wygospodarowana w jakimś fragmencie innego pomieszczenia? Bo wg. prawa budowalnego łazienka bez wentylacji nie ma prawa istnieć. Właściciel takiej samoróbki jak to sobie wyobrażał funkcjonowanie takiej łazienki? IMHO - ty, jako wynajmujący powinieneś, zgodnie z prawem olać temat i zażądać naprawy od właściciela mieszkania. Bo zwalczanie grzyba to nie jest bieżące utrzymanie. To wada lokalu. Piszesz pismo o usunięcie usterki.
    • Czesc!Masz rację, elewacja drewniana to świetny wybór, który dodaje uroku każdemu domowi.Przy wyborze drewna warto zwrócić uwagę na jego odporność na warunki atmosferyczne oraz sposób konserwacji.Architekt pomoże dobrać odpowiedni gatunek i kolor, co jest kluczowe dla estetyki. ;)
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...