Skocz do zawartości

Częste błędy w montażu bramy garażowej


Recommended Posts

Napisano
fachowe i prawidłowe założenie bramy jest podstawą kiedy mamy w planach założenie napędu. ekipa która montowała u mnie bramę segmentową bardzo dobrze sie z tego wywiązała dzięki temu bez problemu i samodzielnie mogłem założyć napęd. świetna rzecz, szybki, cichy i niezawodny.ma elektroniczna kontrolę prędkości i możliwość ustawienia pozycji krańcowych bramy. wziąłem wersje z paskiem kewlarowym żeby jeszcze ciszej pracował..
  • 2 lata temu...
Napisano
przydatny poradnik. Trzeba też pamiętać, aby otwór montażowy był dobrze przygotowany. Np. węgarki muszą stać w linii prostej, nie mogą być względem siebie pochylone. To są takie szczegóły, ale od tych szczegółów zależy dobry montaż bramy garażowej.
  • 2 lata temu...
Gość Halina Pietrzok
Napisano

Mam zamontowaną bramę garażową marki Fill . Wkrótce po montażu zauważyłam na górnym panelu w centralnym miejscu niewielkie wybrzuszenie . Serwis producenta wymienił ten segment , ale w tym samym dniu zauważyłam takie samo zniekształcenie segmentu . Po kolejnej reklamacji ,pracownik serwisu stwierdził ,że przyczyną odkształcenia się panela jest żarówka umieszczona nad bramą ,która przy podniesionej bramie ,jest w odległości ok.5 cm od panela i ciepło żarówki powoduje te zmiany . Ani ekipa montująca bramę ,ani serwis nie zwrócił mi uwagi ,że ta żarówka może spowodować te zmiany .Obecnie producent żąda ode mnie zwrotu kosztów za wymianę panela . Chcę wiedzieć , czy ma na to podstawę prawną , w opisie bramy nigdzie nie znalazłam uwag ,dotyczących umiejscowienia żródła światła .

  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Gość Jarek77
Napisano
Witam co mozna zrobic zeby łancuch tak nie stukał podczas otwierania bramy , brama firmy Krispol

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry.   Dom parterowy, poddasze nieużytkowe. Obecnie budowany z Ytong.   Czy warto kombinować i zamienić ostatnią warstwę Ytong na Solbet? Podniesie mi to o 4 cm wieniec względem sufitu podwieszanego.  Dla Ytong wieniec zacznie się 4 cm wyżej niż linia sufitu, a dla Solbetu będzie to 8 cm. Czy ma to jakiś wymierny wpływ na izolacyjność termiczną?
    • Szanowny Panie,   Pański przypadek wymaga głębszej analizy, ponieważ z opisu wynika dość duży stopień skomplikowania. Możemy domyślać się, że w pewnych obszarach połaci dachowych lub bezpośrednio do nich przyległych znajdują się ściany budynku, które planuje Pan ocieplić warstwą termoizolacji. W takim przypadku sugerujemy wykonać minimum w postaci ocieplenia fragmentów ścian w obszarze styku z dachem. Należy pamiętać, że każda aktywność na dachu po jego ułożeniu może skutkować zniszczeniem pokrycia dachowego lub jego trwałym uszkodzeniem wymagającym wymiany. Wszelkiego rodzaju zaprawy, kleje i tynki mogą uszkodzić powłokę lakierniczą doprowadzając do jej zniszczenia. Powstałe na późniejszym etapie prac dociepleniowych uszkodzenia mechaniczne profilu do nieszczelności. Jest wiele zagrożeń wynikających z czynnika ludzkiego, które należy brać pod uwagę. Jest więc możliwe wykonanie docieplenia a w późniejszym czasie pokrycia dachowego, wiąże się to jednak z dużym ryzykiem jego uszkodzenia i/lub z niemożliwością jego wykonania. Rekomendujemy w pierwszej kolejności wykonanie docieplenia na całym obszarze ścian, a w kolejnym etapie dopiero montaż pokrycia dachowego. ___________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510, Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Ok  tak to wygląda . Jednym słowem mówiąc bajazol . Chciałem zdystansować podłogę od wełny o jakieś 3 centymetry. Natomiast nie wiem, co z tymi ścianami szczytowymi. ? Zdejmować to robić najpierw jakiś stellarz. Na ścianie też mu chciały mieć jakąś półkę, a popakanie niespodzianka myślałem, że zostawią je gołe.
    • Komentarz dodany przez Mciek: Zdecydowanie odradzam
    • Hurtownia budowlana: OLI - Tomasz Kraska Województwo: lubelskie Miasto: Puchaczów Pełny opis hurtowni pod adresem: https://budujemydom.pl/hurtownie-budowlane/lubelskie/oli-tomasz-kraska
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...