Skocz do zawartości

styropian


Recommended Posts

Napisano
witam forumowiczów
takie pytanko mam przymierzam się do docieplenia domu styropian 10 cm z felcem i zastanawiam sie jaki jest najlepszy czy musi mieć jakieś parametry bo jeśli chodzi o cenę to rozbieżności jest około nawet 11zł na paczce to poradzcie jaki najlepiej wybrać
Napisano
rozstrzal na styro jest na poziomie 150-200%. Najgorsze mozesz kupic po 100 zl/m3,a te przyzwoite 300 zl/m3. Sam musisz sobie odpowiedziec co chcesz. Ja inwestowalbym w najlepszy mozliwy.
Przy 10 cm ocieplenia (czemu tak malo?) bym sie nawet zastanowil nad piankami, ktore maja duzo lepsze parametry,ale sa znowu drozsze.
Mozesz na styro wydac 5 tys lub 10. Zalezy na co sobie mozesz pozwolic.
Za robocizne i pozostale materialy do tego zaplacisz tyle samo bez wzgledu na grubosc czy jakosc izolacji.
Napisano
  Cytat

będe ocieplał nowy dom z gazobetonu i potrzebne mi jest około 60 paczek

Rozwiń  

Podstawowe pytanie - czemu taka (mała) a nie inna grubość ocieplenia?
To jedna z niewielu inwestycji która się dojść szybko zwraca w postaci znacznie obniżonych rachunków za ogrzewanie.
Napisano
Może ma tyle w projekcie i PB, ma wąską działkę i więcej nie wejdzie?

Bierz markowy o dobrych parametrach w przyzwoitej cenie. Nie ma sensu (wg mnie) przepłacać 2-3 razy za najlepszy dla 0,01 lambdy, ale nie warto tez specjalnie oszczędzać
Napisano
No nie wiem.
Dla ściany 24cm BK 600 + 10cm styropian λ - 0,038W/mK współczynnik przenikania ciepła obliczeniowo wynosi U=0,28W/mK.
Uwzględniając ewentualne błędy wykonawcze łapie się na idealnie na obowiązującą obecnie normę (U=0,3W/mK)

Dla tej samej ściany konstrukcyjnej + 10cm styropian λ - 0,031W/mK , współczynnik przenikania ciepła obliczeniowo wynosi U=0,24W/mK.
Uważam jest o co walczyć, czy to "λ" materiału izolacyjnego czy też jego grubością.
Przejście z zaprawy tradycyjnej cementowo-wapiennej na ciepłochronną również poprawi wynik "U" o kolejne ~0,02, więc ma nad czym myśleć.
Napisano (edytowany)
im mniejsze lambda tym większy opór przenikania ciepła, czyli mniej ciepła ucieka ci z chaty. W związku z tym lambda 0,4 jest gorsza niż lambda 0,35 a porównując do lambdy 0,3 to już kosmos

pojęcia



Krótko mówiąc aby uzyskać określone U dla ściany dajesz albo grubszą warstwę izolacji z większą lambdą, albo mniejszą grubość izolacji z mniejszą lambdą.

A U ściany przy określonej grubości będzie mniejsze (znaczy lepiej, cieplej) dla ściany "ocieplonej" materiałem o mniejszej lambdzie Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na wydzielonych obszarach, gdzie samosiew łąki nie zagrozi ogrodom.  Bo tu zdjęcie jednego z trawników zrobione 8 godzin temu:   Na szybko przejrzałam profil na FB Uniwersytetu w Oksfordzie i nigdzie się na chwalą widokiem owej łączki. Same wystrzyżone trawniki. Pewnie nie wygląda najlepiej.   W miejscach publicznych jak najbardziej łąki są do wprowadzenia. Ale Łuczaj skupił się na przydomowych ogródkach ze swoim apelem.  Trawnik nie jest łąką. Pełni inne funkcje. Zamiast zakazywać koszenia trawników należałoby się skupić na propagowaniu łąki jako elementu ogrodu/parku . 
    • Oferuje zapoznanie się z rzetelną i profesjonalną firmą świadczącą usługi elektryk warszawa. Zapraszam się do zapoznania z zakresem usług. Instalacje elektryczne, montaż alarmów, kamer CCTV, usuwanie i naprawa awarii prądu. Wszystko szybko rzetelnie i z głową.
    • Nowość w Osmo ,  Plamy na drewnianym parkiecie to zmora wielu właścicieli mieszkań i domów. Pojawiają się najczęściej w wyniku kontaktu drewna z wodą, metalem (np. spod mebli), a także w miejscach o zwiększonej wilgotności – przy wejściu, pod doniczkami czy wokół kuchni. Czy da się je skutecznie usunąć bez szlifowania i uszkadzania powierzchni? Tak!  Rozwiązaniem jest Osmo Odplamiacz 6602.
    • Mam garaz w trakcie budowy ktory nie ma w srodku chudziaka a jedynie nasypaną glinę zmieszaną z piaskiem. Stoi na wylewanej i zbrojonej ławie fundamentowej oraz tym scisnie fundamentowej z bloczka betonowego w ilości 6 warstw i dość gruba spoina ok 2-3cm. Chcialbym go z zewnątrz odkopac do spodu ściany fundamentowej (czyli ława bedzie nadal zasypana) i zasmarowac ściany izolacja oraz obłożyć styropianem. Czy w związku z tym ze w srodku jest zasypana glina na wysokości 5 bloczków nie dojdzie do jakiegoś obsuniecia, rozsunięcia bloczków betonowych? Druga sprawa wieniec na scianie fundamentowej robi sie chyba powyżej 6 bloczków prawda?  U mnie nie ma tego wieńca a zaobserwowałem kilka rys na bloczkach betonowych na stronie gdzie są dwa okna.  Nie pamiętam czy otwory okienne były zbrojone (zbrojenie pod okienne) ale chyba nie. Czy te rysy mogą być spowodowane występowaniem okien czy może braku wieńca?
    • Dzień dobry ! Czy ktoś jest w stanie polecić ekipę które przeprowadzi renowację kabiny prysznicowej, włącznie z czyszczeniem śladów po kamieniu na szybie kabiny prysznicowej? A może ktoś w Was wie jakie mocne środki użyć, aby albo usunąć smugi kamienia na dole drzwi kabiny? Nie wiem czy wymiana szyby jest konieczna, bo może nie. Podobno są jakieś specjalistyczne środki, które pozostawia się na szybie na kilka godzin. Środki typu Cif nie dają rady. Dzięki za pomoc!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...