Skocz do zawartości

Ogrzewanie


Recommended Posts

Witam.
Jestem właścicielem mieszkania w kamienicy o pow 98m2, przeprowadzam gruntowny remont i stoję przed trudnym wyborem.
jednym z nich to piecyk gazowy (nie wiem jaki) piecyk będzie w piwnicy pod mieszkaniem, ogrzewanie podłogowe w łazience, kuchni, przedpokój i salon w salonie dodatkowo 2 grzejniki (łączna pow ok 60m2) sypialnia i pokój córki grzejniki
- Czy jeśli obniżając sufit o ok 20cm i umieszczając tam watę bądź inny izolator zaskutkuje to w lepszym utrzymaniu ciepła? (nie mogę więcej obniżyć ponieważ mam okna bardzo wysokie)
- Stolarka okienna będzie wymieniona na nową, potrójne szyby + rolety zew.
- Słyszałem że można do piecyka podłączyć taki bojler na wodę jak jest w piecach węglowych, oraz ze są takie piece które przepalają ponownie spaliny i z tej mocy on podgrzewa tą wodę w bojlerze, przy czym odkręcając ciepłą wodę w mieszkaniu piecyk się nie uruchamia, a pobiera tylko wodę z bojlera wcześniej zagrzaną spalinami z "odzysku"

Znalazłem piecyk taki:
http://allegro.pl/kociol-piec-gazowy-konde...2569257017.html
Ze względu na wielkość mieszkania byłbym za piecem kondensacyjnym aby zmniejszyć koszty eksploatacji, ale proszę was o opinie oparte doświadczeniem.
Pozdrawiam Edytowano przez Gawlo_ (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Kocioł kondensacyjny to bardzo dobry wybór.
Sprawdzona technologia gwarantuje trwałość i ekonomiczne użytkowania.

20cm ocieplenie stropu na pewno poprawi bilans cieplny mieszkania, tylko czy taka grubość jest w ogóle zasadna
ekonomicznie?
W połączeniu z ciepłymi oknami wydaje się zasadne, ale co zresztą przegród zewnętrznych?
"Nad sobą" masz pomieszczenia ogrzewane, czy nie?
Jeśli ogrzewane, to taka grubość izolacji cieplnej jest całkowicie niezasadna ekonomicznie żeby tylko "nie grzać stóp" sąsiadowi.
Jeśli to nieogrzewany pustostan lub strych musisz izolację dodatkowo zabezpieczyć folią poroizolacyjną.
Link do komentarza
Cytat

jednym z nich to piecyk gazowy (nie wiem jaki) piecyk będzie w piwnicy pod mieszkaniem,



a to można piecyki gazowe budować w piwnicy?!?
wydaje mi się że nie można gazu stosować poniżej poziomu terenu...
Link do komentarza
Obniżać sufit i tak będę po to aby go wyprostować, pomieszczenia nad moim są zamieszkałe i ogrzewane.
Co do piecyka w piwnicy to można tak robić, w tej chwili tam jest piec na gaz ale już ma prawie 20 lat, znajomy też ma piecyk w piwnicy pod mieszkaniem i nikt nie ma do tego żadnych zastrzeżeń.
Prosiłbym o opinie na temat tego pieca który wpisałem na początku, jest to piec kondensacyjny a jego cena jest nie wielka w porównaniu z innymi i to mnie zastanawia, czy będzie tak dobry jak go opisuja.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Odświeżam.
nowe pytanie.
jakie rozwiązanie będzie lepsze?
Czy kupić piecyk 1-funkcyjny i podłączyć do niego zasobnik ok 150l
czy
Kupić piecyk 2-funkcyjny
proszę o opinie oszczędności jak ze i bardzo ważne używalności, jak mają sie w praktyce takie zastosowania.



Jescze jedno pytanie, czy istnieje taki piec abym nie musial instalowac wkladu kominowego z kwasowki, czy raczej mnie to nie ominie, komin ok 16mb :/ Edytowano przez Gawlo_ (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

W przypadku kotła kondensacyjnego mogą być stosowane kominy plastikowe.
Producenci takich kotłów maja w swojej ofercie certyfikowane takie kominy.
Temperatura spalin w kotłach kondensacyjnych wyposażonych w kominy plastikowe nie przekracza 70 oC.
Systemy takie są dopuszczone do stosowania na terenie Unii, ale w Polsce dalej budzą kontrowersje.
Najlepiej się wywiedzieć w lokalnej Izbie Kominiarskiej.

z12056414F,Przyklad-gotowego-zestawu-poziomych-przewodow-powietrzno-spalinowych.jpg


Oczywiście można postawić systemowy komin ceramiczny przystosowany do współpracy z kotłami gazowymi.

Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Odświeżam.
nowe pytanie.
jakie rozwiązanie będzie lepsze?
Czy kupić piecyk 1-funkcyjny i podłączyć do niego zasobnik ok 150l
czy
Kupić piecyk 2-funkcyjny
proszę o opinie oszczędności jak ze i bardzo ważne używalności, jak mają sie w praktyce takie zastosowania.


Jeżeli dobrze wywnioskowałem, to Twoja rodzina liczy 2+1. Moim zdaniem wystarczy zasobnik 100l, a do tego jeżeli będziesz miał kondensat ze sterownikiem umożliwiającym ustawienie ładowania zasobnika w określonych godzinach - zastosujesz w ten sposób ekonomiczne rozwiązanie.
Link do komentarza
Moja rodzina liczy 2+2 ;)
Wnioskując z tego co piszecie to piec kondensacyjny 1-funkcyjny będzie najlepszy, zasobnik mam ale nie pamiętam dokładnie jego pojemności, a co do wkładu kominowego to dowiem się w izbie kominiarskiej, ale z tego co mówi Pani Zarządca powinien być wkład kwasoodporny.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Moja rodzina liczy 2+2 ;)
Wnioskując z tego co piszecie to piec kondensacyjny 1-funkcyjny będzie najlepszy, zasobnik mam ale nie pamiętam dokładnie jego pojemności, a co do wkładu kominowego to dowiem się w izbie kominiarskiej, ale z tego co mówi Pani Zarządca powinien być wkład kwasoodporny.



1 funkcyjny w zupełności powinien wystarczyć.

Czy zdecydowałeś się już na jakiś konkretny model ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Muszę jeszcze wybrać fugi. Czy warto kupować epoksydową do łazienki czy jednak zdecydować się na ceramiczną? A może jeszcze inna? Na balkon to chyba cementowa?
    • Robię listę rzeczy, które muszę spakować na tygodniowy wyjazd pod namiot, aby pobyt był maksymalnie komfortowy. Stacjonować będę na polu namiotowym z dwoma dużymi węzłami sanitarnymi (toalety+prysznice) Nie chciałabym obudzić się na miejscu z brakiem czegoś, czego kupienie będzie problematyczne na miejscu. Jeśli przyjdzie wam do głowy coś, co jest ważne, a przegapiłam, albo może ułatwić pobyt, proszę o info namiot - to najważniejsze, już kupiony Taki:  https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempingowy-quechua-arpenaz-4-1-f-b-4-osobowy-1-sypialnia/_/R-p-177332 materac + śpiwory stolik +  krzesła niewielka tekstylna szafa turystyczna na ubrania spray przeciw owadom elektrofumigator turystyczny na komary w namiocie mini-regalik składany z trzema poziomami - postawię obok materaca, będzie można na nim położyć okulary, telefon, książkę lampki LED na baterie do zawieszenia pod sufitem zatyczki do uszu zestaw turystycznych garnków, naczyń i sztućców + kuchenka turystyczna krem z filtrem mokre chusteczki (te dla dzieci są bardzo uniwersalne) odzież na każdą pogodę klapki gumowe duże stojące lusterko ręczniki własnej roboty zestaw solarny do "robienia" prądu + akumulator powerbank Tyle mi przychodzi do głowy .... coś pominęłam? Rady wskazane .... sto lat nie byłam pod namiotem
    • Czy wyjazd pod namiot osoby z entomofobią może się udać? Odpowiedź: musi się udać, gdyż namiot już zakupiony, a termin urlopu zaklepany. Przeszkodą jest tylko lęk przed owadami Wnętrze namiotu przed komarami zabezpieczy mi urządzenie zwane elektrofumigatorem turystycznym. Niewielkie, z wbudowanym wiatraczkiem i paskowym wkładem, nasączonym środkiem odstraszającym komary. Działa na baterie, co jest cennym rozwiązaniem na polu namiotowym z utrudnionym dostępem do prądu w gniazdku. Mam nadzieję, że da radę.   Ale co z owadami, dostającymi się do namiotu po ziemi? Mrówki, kleszcze ... i inne pełzające potwory. Wymyśliłam, że kupię granulat na mrówki i rozsypię w trawie dookoła namiotu, tworząc zaporę przed wszystkim, co pełza. Powstaje pytanie - czy to się sprawdzi, i co najważniejsze - czy to jest bezpieczne? Czy nie zatruję się?   Może ktoś podzieli się sprawdzonymi sposobami na owady na biwaku?  
    • Tyle, że taką perforację (potrzebną przecież), bardzo lubią osy na przykład.  kilka lat temu musiałem czekać na zimę, żeby dostać się do lampy umieszczonej zbyt blisko takich dziurek.
    • Można również zastosować podbitkę z blachy trapezowej TP-7P z perforacją, która może być wykonana na dowolny wymiar. Więcej informacji na naszej stronie internetowej:  https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/podbitka/podbitka-z-blachy-trapezowej-tp-7p-z-perforacja/  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...