Skocz do zawartości

ocieplenie..dylemat


Recommended Posts

Witam;)

Mam pytanie czy, a raczej jak duża jest różnica przewodności cieplnej pomiędzy styropianem o współczynniku 0,044 a 0,040. ponieważ cena jest dosyć spora. a nie wiem czy warto inwestować więcej pienędzy na zakup 0,040 ...czy jest taki sens???

z góry dzięki za info.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Witam;)

Mam pytanie czy, a raczej jak duża jest różnica przewodności cieplnej pomiędzy styropianem o współczynniku 0,044 a 0,040. ponieważ cena jest dosyć spora. a nie wiem czy warto inwestować więcej pienędzy na zakup 0,040 ...czy jest taki sens???

z góry dzięki za info.

pozdrawiam



Odpowiem trochę od drugiej strony:
taką samą izolacyjność cieplną ma 10 cm styropianu o lambdzie 0,040 W/mK oraz 11 cm styropianu o lambdzie 0,044 W/mK.
Jednak przeważnie styropian z lambdą deklarowaną 0,040 W/mK ma deklarowaną również wytrzymałość na rozciąganie równą 100 kPa - najczęściej pożądany parametr przy ocieplaniu ścian systemem ETICS (zwanym inaczej metodą lekką mokrą lub BSO). Dlatego m.in. styropian o lambdzie 0,040 W/mK jest rekomendowaną przez PSPS (w ramach Programu Gwarantowany Styropian) odmianą styropianu do ocieplania ścian.
Ważne jest również, aby sprawdzić, czy styropian rzeczywiście charakteryzuje się lambdą, którą deklaruje producent. Służy do tego prosty test polegający na ważeniu paczki styropianu przed zakupem. Więcej na www.producencistyropianu.pl.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...