Skocz do zawartości

Ogrodzenie


Recommended Posts

Napisano
Witam,

Teraz mieszkam w Otwocku, woj mazowieckie 28 km do centrum W-wy - napisałem to tylko aby w odpowiedziach nie było : co za wiocha, zadupie itp. Kupiłem tu plac i usadowiłem już dom w stanie surowym zamkniętym 160 m2 a w Warszawie kupiłbym kawalerkę więc darujcie sobie docinki.

Proszę o fachowe doradztwo w sprawie budowy frontowego ogrodzenia.
Obecnie stojący płot wykonany jest z siatki i słupków bez podmurówki. Przyjmuję ,że siatka jest wymiarem zewnętrznym mojej " posesji ". Droga od frontu gruntowa i raczej w najbliższej dekadzie nie spodziewam się zmiany w jej nawierzchni.
Planuję postawienie płotu z cegły klinkierowej na podmurówce z przęsłami ze stali kutej.
Czy w tym przypadku wymiarem zewnętrznym będzie linia z przęseł poprowadzonych wzdłuż środka muru ?
Ta opcja spowoduje ,że mur z cegły bedzie na NIE MOJEJ posesji.Nie wiem czy jest to poprawne rozumowanie z mojej strony.
Czy wymiarem zewnętrznym ma być zewnętrzna strona muru ?

Za wszelkie sensowne odpowiedz dziękuję.
podzr.
Napisano
Czy wymiarem zewnętrznym ma być zewnętrzna strona muru ?
- Tak, będzie to zewnętrzna strona muru. Obrysu działki nie wolno przekroczyć żadnym elementem budowlanym! Ryszard
Napisano
Jedna rada: ogrodzenia od strony drogi nie buduj w granicy - odsun sie od niej, to zawsze bedzie twoj teren na bank nikt ci go nie odbierze, posiej trawke lub zrob kostke, mozesz nawet auto tam stawiac.
Ludzie zwykle robia ogrodzenie w granicy bo szkoda im kazdego metra - potem narzekaja.
Jak zaczna robic droge, gdy wiecej osob zaznie sie tam budowac to docenisz to rozwiazanie.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Prace budowlane można prowadzić wyłącznie na terenie co do którego się ma prawo do dysponowania.
odnośnie odsuwania się od drogi to jak chcesz - pamiętaj że zmniejszasz sobie działkę i zmieniasz zagospodarowanie - stosowny wniosek do starosty
  • 3 miesiące temu...
Gość polecam
Napisano
Jeżeli chodzi o elementy kute to polecam fachowca
www.taniespawanie.pl
potrafią zrobic naprawdę piękną ślusarkę ogrodzeniową i nie tylko
balustrady bramy ogrodzenia i wszsytko to co można wyspawać ze stali
firma mieści siekoło Sochaczewa
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
na początku zacznij rozmowę z sąsiadem, aby nie mieć innego ogrodzenia lub róbcie jeden wzór razem, pamiętaj też że do ogrodzenia należy tylko jedna strona, nie musisz sponsorować sąsiadów.
Pamiętaj też, aby nie wkroczyć ogrodzeniem na teren sąsiada lub dróg publicznych, bo może spotkać Cię głównie od tego ostatniego nie miłe przeżycie.

Pozdrawiam i zapraszam do mojej firmy po ogrodzenie. icon_smile.gif
Napisano
Z tego co piszesz ogrodzenie będzie ażurowe. Gdybyś na przęsłach chciał instalować 'sztachety' czy poziomo układane dechy, to dobrze by było sprawdzić w gminie czy nie mają odrębnych przepisów odnoszących się do procentowego prześwitu płotu czy też jego wysokości.


-------------------------
Napisano
Teraz mieszkam w Otwocku, woj mazowieckie 28 km do centrum W-wy - napisałem to tylko aby w odpowiedziach nie było : co za wiocha, zadupie itp. Kupiłem tu plac i usadowiłem już dom w stanie surowym zamkniętym 160 m2 a w Warszawie kupiłbym kawalerkę więc darujcie sobie docinki.


Witaj, wcale nie uważam że Otwock to wiocha i zadupię. Zawsze darzyłam tamte strony sentymentem icon_biggrin.gif i z wielka ochotą tam wrócę.
Pochodzę z Otwocka ale poszłam za mężem do Warszawy. Teraz kupiliśmy działkę w Józefowie, chcemy sie budować i wrócić w moje stare śmieci.

A piszę do Ciebie bo może masz namiary na solidnych wykonawców stanu surowego i na dach. Jeśli masz kogoś godnego polecenia to pochwal się.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...