Skocz do zawartości

Ogrodzenie


Recommended Posts

Witam,

Teraz mieszkam w Otwocku, woj mazowieckie 28 km do centrum W-wy - napisałem to tylko aby w odpowiedziach nie było : co za wiocha, zadupie itp. Kupiłem tu plac i usadowiłem już dom w stanie surowym zamkniętym 160 m2 a w Warszawie kupiłbym kawalerkę więc darujcie sobie docinki.

Proszę o fachowe doradztwo w sprawie budowy frontowego ogrodzenia.
Obecnie stojący płot wykonany jest z siatki i słupków bez podmurówki. Przyjmuję ,że siatka jest wymiarem zewnętrznym mojej " posesji ". Droga od frontu gruntowa i raczej w najbliższej dekadzie nie spodziewam się zmiany w jej nawierzchni.
Planuję postawienie płotu z cegły klinkierowej na podmurówce z przęsłami ze stali kutej.
Czy w tym przypadku wymiarem zewnętrznym będzie linia z przęseł poprowadzonych wzdłuż środka muru ?
Ta opcja spowoduje ,że mur z cegły bedzie na NIE MOJEJ posesji.Nie wiem czy jest to poprawne rozumowanie z mojej strony.
Czy wymiarem zewnętrznym ma być zewnętrzna strona muru ?

Za wszelkie sensowne odpowiedz dziękuję.
podzr.
Link do komentarza
Jedna rada: ogrodzenia od strony drogi nie buduj w granicy - odsun sie od niej, to zawsze bedzie twoj teren na bank nikt ci go nie odbierze, posiej trawke lub zrob kostke, mozesz nawet auto tam stawiac.
Ludzie zwykle robia ogrodzenie w granicy bo szkoda im kazdego metra - potem narzekaja.
Jak zaczna robic droge, gdy wiecej osob zaznie sie tam budowac to docenisz to rozwiazanie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość polecam
Jeżeli chodzi o elementy kute to polecam fachowca
www.taniespawanie.pl
potrafią zrobic naprawdę piękną ślusarkę ogrodzeniową i nie tylko
balustrady bramy ogrodzenia i wszsytko to co można wyspawać ze stali
firma mieści siekoło Sochaczewa
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
na początku zacznij rozmowę z sąsiadem, aby nie mieć innego ogrodzenia lub róbcie jeden wzór razem, pamiętaj też że do ogrodzenia należy tylko jedna strona, nie musisz sponsorować sąsiadów.
Pamiętaj też, aby nie wkroczyć ogrodzeniem na teren sąsiada lub dróg publicznych, bo może spotkać Cię głównie od tego ostatniego nie miłe przeżycie.

Pozdrawiam i zapraszam do mojej firmy po ogrodzenie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Z tego co piszesz ogrodzenie będzie ażurowe. Gdybyś na przęsłach chciał instalować 'sztachety' czy poziomo układane dechy, to dobrze by było sprawdzić w gminie czy nie mają odrębnych przepisów odnoszących się do procentowego prześwitu płotu czy też jego wysokości.


-------------------------
Link do komentarza
Teraz mieszkam w Otwocku, woj mazowieckie 28 km do centrum W-wy - napisałem to tylko aby w odpowiedziach nie było : co za wiocha, zadupie itp. Kupiłem tu plac i usadowiłem już dom w stanie surowym zamkniętym 160 m2 a w Warszawie kupiłbym kawalerkę więc darujcie sobie docinki.


Witaj, wcale nie uważam że Otwock to wiocha i zadupię. Zawsze darzyłam tamte strony sentymentem icon_biggrin.gif i z wielka ochotą tam wrócę.
Pochodzę z Otwocka ale poszłam za mężem do Warszawy. Teraz kupiliśmy działkę w Józefowie, chcemy sie budować i wrócić w moje stare śmieci.

A piszę do Ciebie bo może masz namiary na solidnych wykonawców stanu surowego i na dach. Jeśli masz kogoś godnego polecenia to pochwal się.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam taki problem w mieszkaniu - spod okna było czuć, że lekko wlatuje powietrze. Majster stwierdził, że jak przyjdzie podłoga, to problemu nie będzie. Podłoga już jest, jednak teraz jest bardzo zimno w pokoju, a podłoga przy oknie (fragment zaznaczony) jest też zimna, dużo zimniejsza niż w innych pomieszczeniach. Co teraz można z tym zrobić? Podłoga weszła pod ościeżnice okienną, tak że z chyba jak już to odciąć 2 cm, uszczelnić (ale czym?) i włożyć tam listwę przypodłogową? Jest to budynek 17 piętrowy, nowe budownictwo. W innych pokojach tego problemu nie mam
    • Mam zestaw wc - misa bezkołnierzowa Koło, stelarz Geberit. Myślałem, że jak wezmę coś "markowego" to będzie ok, a jednak zawsze chlapie przy spłukiwaniu, pomimo opuszczania klapy. W innym mieszkaniu mam bezkołnierzową misę i stelarz z Omniresa i nic nie chlapie. To jak to jest - chlapanie jest wynikiem wadliwego produktu, czy montażu? Jeśli produktu, to nie robią testów jakościowych czy co? Ja tego nie montowałem, a majster. Nie wiem, czy wszystko zrobił prawidłowo. Mam tu jeszcze jakąś możliwość podziałania z tym? Czytając internet natknąłem się na 3 rozwiązania: a) Misa ma określone parametry spłukiwanej wody i trzeba wyregulować ciśnienie wody w stelażu. Z tego rozumiem, że mniej wody będzie przelewane do misy b) Trzeba dodać kryzę na wlocie do misy (konieczność demontażu misy) c) Do regulatorów spustowych w gebericie (do koszyczka) włożyć regulator przepływu. Geberit produkuje to do końca 2023, teraz rozwiązaniem na to będzie wymiana całego zaworu Podpowiecie czy któraś z tych opcji ma sens? Zestaw: https://www.leroymerlin.pl/ceramika-lazienkowa/wc/zestawy-podtynkowe/zestaw-podtynkowy-wc-geberit-unifix-modo,p446857,l1646.html  
    • ktoś coś? zima idzie, znów zimne ściany mam
    • Updeate nowy. Bez zmiany - wszystko jest okej. Nic nie skrzypi, nie łapie wilgoci, dobrze jest ocieplone.   Chciałem podziękować wszystkim którzy uczestniczyli w temacie. Jestem wdzięczny, mega przydały mi się Wasze podpowiedzi, pomoce i otucha, bo nie wierzyłem że dam sobie z tematem radę i będzie po jakimś dłuższym czasie okej. Córunia wdzięczna za pokój
    • Przede wszystkim proszę dokładnie sprawdzić co zapisano w decyzji o warunkach zabudowy. Sytuacja jest o tyle dla mnie niezrozumiała, że jeżeli decyzja przewiduje możliwość użytkowania na cele inne niż rolnicze i możliwość wykorzystania działki pod zabudowę mieszkaniową, to możliwość wyłączenia przynajmniej części gruntu  pod planowanymi budynkami) jest dopuszczalna niejako z definicji. Nawet niezależnie od klasy gruntu. Inaczej przecież przyjmowanie planów zagospodarowania przestrzennego oraz wydawanie decyzji o warunkach zabudowy nie miałoby sensu.  Być może w decyzji o warunkach zabudowy przewidziano jakieś dodatkowe ograniczenia, np. wyłącznie zabudowę zagrodową (w ramach gospodarstwa rolnego). W związku z tym trzeba bardzo dokładnie sprawdzić treść decyzji o warunkach zabudowy.  Sama procedura wyłączenia gruntu z produkcji rolniczej w przypadku budownictwa indywidualnego , gdy jest już MPZP lub decyzja o warunkach zabudowy nie jest specjalnie skomplikowana. Mniej więcej opisano ja na stronach rządowych: https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/283   PS. Budowa domu do 70 m2 powierzchni zabudowy nic tu nie zmienia. Nie można przy tej okazji naruszać innych przepisów. W tym przypadku ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych oraz zapisów decyzji o warunkach zabudowy.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...