Skocz do zawartości

Wera

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Wera

  1. Jedna rada: ogrodzenia od strony drogi nie buduj w granicy - odsun sie od niej, to zawsze bedzie twoj teren na bank nikt ci go nie odbierze, posiej trawke lub zrob kostke, mozesz nawet auto tam stawiac. Ludzie zwykle robia ogrodzenie w granicy bo szkoda im kazdego metra - potem narzekaja. Jak zaczna robic droge, gdy wiecej osob zaznie sie tam budowac to docenisz to rozwiazanie.
  2. Wera

    KOLEKTORY SŁONECZNE

    Czyli rozumie ze upieranie sie przy kolektorach nie ma sensu. A co powiecie o turbinach wiatrowych. Jako zródło energii odnawialnej na przyklad turbina wiatrowa WHI 500 o mocy max. 3 kW (jakies znalazlam na stronie windandpower). Koszt takiej okolo 7tys eu. Chcemy sie budowac w beskidach, teren otwarty, mocno nasloneczniony (stad pomysl z kolektorami), wietrzny..... nie umie jednak tego przeliczyc jak duza musi byc sila wiatru by to jednak mialo sens. Ma ktos turbiny? Warto? Wtedy instalacja grzewcza moglaby byc wlasnie tym zrodlem wspomagana. Dziekuje za odpowiedz. PS Szukam najlepszych rozwiazan, gazociagu u nas brak, pozostaje kociol na gaz ciekly, na paliwo stale odpada.
  3. Wera

    KOLEKTORY SŁONECZNE

    Nie napisalam ze jest niezbyt izolowany. Chyba ze w innych kategoriach odnosnie budynku rozumie to slowo. Prosze o wyjasnienie dlaczego w takim razie kolektory odpadaja. Dziekuje
  4. Wera

    KOLEKTORY SŁONECZNE

    A wiec prosze o rady bo juz nie wiem co wybrac... Moja sytuacja: dom 275m pu (389m pc). Najprawdopodobniej na calej powierzchni ogrzewanie podlogowe, ewentualnie tylko parter. Kociol kondensat na gaz ciekly, kominek z plaszczcem wodnym i kolektory. Bufor, zasobnik i nie wiem co tam jeszcze. Od poczatku zachecona reklama chcialam kolektory prozniowe jako ze bardziej wydajne, doradzono mi jednak plaskie, ze tansze a rownie wydajne. Co wybrac? Z uzytkowania ktorych kolektorow bede bardziej zadowolona? Dziekuje za rady.
  5. Wera

    Piwnica - za, czy przeciw?

    Witam. Kupilismy projekt gotowy bez podpiwniczenia, ale postanowilismy je doprojektowac pod czescia budynku. Mieszkamy w domu gdzie jest piwnica i znamy jej zalety. Wykonawca wstepnie wycenil nam budowe z podpiwniczeniem i bez. I o zgrozo koszt budowy z czesciowym podpiwniczeniem jest wiekszy o okolo 60tys Dodam ze grunt na naszej dzialce to glina, poziom wod nisko ale i tak nie obejdzie sie bez porzadnej izolacji.
  6. Wera

    KOLEKTORY SŁONECZNE

    Witam. Podciagam temat. Na przyklad kolektory prozniowe Vissmann, jako dodatkowe zrodlo energii wspomagajace ogrzewanie niskoteperaturowe zima, latem w.u. Wspolpracujace z kotlem vissmann i kominkem z plaszczem wodnym, w instalacji rowniez bufor. Dziekuje za opinie.
  7. A wracajac do tematu........ My zdecydowalismy sie na badania gruntowe. Wstepnie wiedzielismy ze to glina ale nie wiedzielismy na jaka glebokosc i co z poziomem wod gruntowych. Dodatkowo w nieduzej odleglosci od nas, nieco nizej w maju budowe rozpoczal inny inwetor. Juz przy kopaniu fundamentow mieli ogromny problem - w dolach zbierala sie woda i musieli uzywac pompy by sie jej pozbyc. Zalamalam sie troche..... Ale po badaniu geotechnicznym okazalo sie ze u nas poziom wod jest niski Poza tym grunt jest spoisty i nosny. Dzis architekt majac wiedze jaki jest przekroj gruntu moze zaproponowac najlepsze rozwiazania - szczegolnie w temacie izolacjii - dodam ze pod czescia domu bedzie podpiwniczenie. Wiem tez ze niestety przy takim gruncie nie moge miec POS z drenazem, musimy wiec szukac innych rozwian. Robcie badania gruntowe - wielu moze uniknac niespodzianek. Pozdrawiam.
  8. [quote name='Jacek K.' date='Jul 7 2006, 00:05' post='7370'] Solary do ogrzewania zimą? Przecież zimą jest zimno, bo słońce ledwo świeci. A co w nocy? Myslalam o kolektorach prozniowych... i nie jako glowne zrodlo energii lecz jako zrodlo dodatkowe do kotla i kominka. Dzieki za link, zaraz poczytam...
  9. Witam. Wyszukuje wypowiedzi na temat domow z basenami calorocznymi. Projekt naszego domu to 270m kw pu, czesciowe podpiniczenie (40m) plus budynek basenowy ok 70m (niecka 3x9). Budowe rozpoczniemy jescze w tym roku lub na wiosne. Moge cos wiecej wiedziec o instalacji basenowej u ciebie? Czy jest ogrzewany przez ten sam kociol co dom, czy przez inne zrodlo energii? Moc? Rozwiazanie problemu osuszania i wentylacji pomieszczenia basenowego? Odpowiedz prosze zamiescic tutaj lub na priv weronika321@poczta.fm. Z gory dziekuje. Pozdrawiam
  10. "Sprytne urzadzenie wiatrowe"? cos wiecej moze na ten temat... Nasza dzialka jest w otwartym terenie, w gorach i potrafi tam powiac.... Myslalam o ogrzewaniu niskotemperaturowym, wspomaganym przez solary... ale wiatraczek.... Tylko ponoc urzadzenia do wiatraczka sa drogie... Moze ktos cos poradzic w tej kwestii?
×
×
  • Utwórz nowe...