Skocz do zawartości

malowanie pokoju dla dziecka


Recommended Posts

Takie bajkowe malunki mogą się podobać jak dziecko ma 2-3 latka, później już będzie na nie za duży i niestety będzie trzeba taką ścianę ponownie przemalować. Może to być problematyczne, gdyż pewnie ciężko pokryć wiele takich jaskrawych kolorów. Zamiast tego proponuję klasyczną tapetę w błękitno-szare pasy, która powinna starczyć na kilka ładnych lat.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Otóż to. Pokój musi "rosnąć" razem z dzieckiem, co zmusza nas do częstych zmian i nadweręża nasze budżety albo być urządzony tak, by za rok-dwa lata wciąż pasował, a zmianie uległy tylko np. mebelki.



Dokładnie icon_smile.gif Tym bardziej, że dziecku wszystko szybko się nudzi i takie bajkowe ściany po roku już się mogą nie podobać. Dobrym pomysłem są też tapety! Można je zmieniać spokojnie co kilka lat, co będzie chyba tańszą alternatywą niż zmienianie mebli ;)

Gdyby ktoś szukał, to Rasch ma bardzo fajną kolekcję dedykowaną własnie dzieciom - Kids Club.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Czy nie lepiej byłoby zrobić to w formie tapety/folii, którą później stosunkowo łatwo będzie usunąć? Dzieci szybko rosną, prędzej czy później zacznie się "wstydzić" takiego pokoju, wówczas całą rewolucję związaną z malowaniem będziecie musieli zrobić na nowo...dziecko teraz może być zafascynowane, lecz trzeba na to spojrzeć neutralnie i obiektywnie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja swojemu młodemu zafundowałem tapety - jak coś "zmaluje" to nie stanie sie krzywda - po prostu jak dorośnie zerwiemy tapetę;P A chłopak talent plastyczny ma, więc kredki i mazaki wcześniej czy później pójdą w ruch:P Obczaiłem dobrą opcję z darmową dostawą - przyoszczędziłem parę złotych (chyba właśnie na te kredki;P)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Zgadzam się z przedmówczynią, dlatego uważam, że zamiast wydawać dużo pieniedzy na malowanie, które zaraz się znudzi dziecku, proponuję naklejkę na ścianę czy meble. Niezależnie od jej wielkośic czy motywu, mozna stosować taki wzór wielokrotnie - przeklejać, ściagać, zakładać - koszt jeden a wiele możliwości! Jest to fajne, ponieważ dzieciaki często zmieniają zdanie co do stylu w jakim chciałyby mieć pokój. Dodatkowo taka dekoracja cieszy się ogromną odpornością na zabrudzenia oraz ma trwały kolor.
Link do komentarza
Cytat

Dobrym rozwiązaniem jest farba tzw. tablicowa, po której można rysować dokładnie tak samo jak po tablicy szkolnej. Rysunki można usunąć zwykłą ściereczką, nie narażając się na powstanie plam. Ścianę maluje się w dokładnie taki sam sposób jak zwykłą farbą.




tylko wszędzie jest kreda i pył
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...