Skocz do zawartości

Instalacja odgromowa


Recommended Posts

Cytat

Witam

Stoję przed dokonaniem wyboru czy robić czy nie:) instalację odgromową.
Rzadko widuje domki z takowa instalacją, śmiem twierdzić że to rzadkość.

Ciekawią mnie wasze opinie na ten temat oraz ilu z was zdecydowało sie wykonać intalację odgromową.



Witam,osobiscie nie mam takowej ale mysle czy sie nie skusic,a przyczyna bardzo prosta,jestem naocznym swiadkiem ze piorun w domu sasiada,obok mojego,szalal po kablach a ze na szczescie w swiezo wybudowanym domu nie bylo jeszcze sprzetu RTV itp. ,wystrzelila tylko jedna lampka ledowa w podwieszonym suficie nie palac(topiac)kabli instalacji.Fakt ze sasiad ma domek parterowy z poddaszem lecz dach jego jest zakonczony wyraznym czubkiem jak piramida,na dachu dachowka ceramiczna.
Link do komentarza
Cytat

Witam

Stoję przed dokonaniem wyboru czy robić czy nie:) instalację odgromową.
Rzadko widuje domki z takowa instalacją, śmiem twierdzić że to rzadkość.

Ciekawią mnie wasze opinie na ten temat oraz ilu z was zdecydowało sie wykonać intalację odgromową.


Mam ale nie widać jej bo to dach blaszany uziemniony w 4 miejscach , na razie nie działała dzięki Bogu, no ale jest
Link do komentarza
Tu stawka chodzi o duże pieniądze ,a koszt odgromówki w stosunku do całości to grosze, więc nie ma co się zastanawiać tylko zakładać ale poprawnie bo zrobiona byle jak może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
Link do komentarza
No ja nie zrobiłem"narazie" jednak elektryk który będzie robił mi całą instalacje a wiem że jest dobry i ma porzadna ekipe bardzo mnie zachęcał do odgromówki. Mówił że sam by to robił-estetyka itd i koszt w granicach 1500-2000zł więc nie wiele a zawsze dodatkowe zabezpieczenie.

Chyba się skusze:) Edytowano przez Przemo1977 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przypominam, że właśnie chodzi o naprawę i wyrównanie powierzchni.      No właśnie. Kostka. Policz brutto, nie netto. Dostawa trzy razy tyle co towar. A pod kostkę też trzeba kleje i zaprawy.     Policzono. Dwa razy więcej kasy. Co najmniej.       Dokładnie o to chodzi. Wszystko jest chodnikiem, Tylko co na chodnik poza odcinkiem pod dachem, tego jeszcze nie wiem. Najpierw muszę wyrównać i nie mogę go podnosić zbyt wiele. Ta tarasowa jest rzeczywiście niezbyt tania, a chodnik długi. Czyli nikogo w błąd nie wprowadzałem. To Ci się tylko wydaje.     Nie wiem, czy kumam, dla mnie ta dyskusja jest pozytywna.    11 x 9,43 = 103,73 z dostarczeniem dokładnie w miejsce, gdzie będzie układane. Koszty ułożenia żadne, a przytnę se sam.  Do betonu trzeba kupić kostkę, przywieźć, rozładować i zamówić ekipę do układania. Nie wiem jak liczysz koszty.   Czytaj pierwszy post. Napisałem, że "część jest pod dachem, ale zdecydowana większość na świeżym powietrzu". I wcale nie mam zamiaru tych podestów dawać poza dachem, nie konfabuluj. 
    • Kombinujesz jak Kopcia koń pod górkę Chcesz, abyśmy upewnili Cię w tym co i tak masz już niemal postanowione...   A tu dochodzi i kasa - no chyba, że to Ty zgarnąłeś ostatnią kumulację z Jackpota...   Zrób tak jak ja radzę, a będziesz zadowolony   1 m2 Twojego wynalazku to ponad 125 zł,    A kostka betonowa:       Do tego 2 obrzeża       I taczka suchego betonu...   Pod furtkami rzucisz na chudy beton - ewentualnie podocinasz do słupków - po 4 płyty,.. (nawet jak popękają, to i tak wiatr ich nie wywieje)     Bez kupy roboty i kasy na wyrównywanie podłoża... To Twoje wytrzymało tyle lat - wytrzyma i kostkę...     A poza tym - sam porównaj swój pierwszy post (chodzi o zawarte w nim informacje o "lokalizacji" problemu), w którym apelujesz o pomoc:     a postem #29, w którym nieco inaczej i szerzej opisałeś problem...   A my już po pierwszym dywagujemy,,, Kumasz o co mi chodzi?   Rób jak uważasz - Twoja decyzja, Twoje małpy w Twoim cyrku...    
    • Jak posadzisz rośliny błotne to tej wody może być 5 cm nad poziomem gruntu. Ale sam piach spowoduje, ze rośliny nie będą rosły, bo skąd miałyby czerpać substancje odżywcze? Chyba, ze robiłbyś torfowisko wysokie z rosiczka
    • Jedna płytka ma co najmniej 50 punktów podparcia, bo zaczepy są wydłużone na dół i krawędzie na nich się opierają, aby boki się nie uginały.
    • Nie macie racji bo nie znacie budowy tej płytki. Ona pod spodem ma kratownicę, w narożnikach której znajdują się nie punkty, tylko takie wysunięte rurki i to na nich wspiera się cała płytka. Tych rurek jest ponad 30. Cała płytka jest więc uniesiona 4 mm nad powierzchnią podłoża i pod spodem swobodnie przepływa powietrze, Poza tym, boki płytek nie przylegają do siebie, oddzielone są tymi zaczepami, którymi się je łączy. Właśnie dlatego nie chciałem deski kompozytowej, bo deska ma płaszczyzny, wprawdzie rowkowane, to jednak. Te "rurki", czyli takie słupki mają 8 mm średnicy każda i to jest cała powierzchnia do której może nie być dostępu powietrza. Może, a nie musi, bo przecież beton nie jest super szczelny, z czasem i spod nich wilgoć wywieje.   Dla mnie, po przemyśleniach, najważniejszą rzeczą jest wytrzymałość dodanej warstwy naprawczej na betonie, bo właśnie krawędzie tych rurek - słupków będą przy nacisku atakowały tę powierzchnię. Płytki nie mocowane, mogą się minimalnie przemieszczać, więc ścinanie na krawędziach może być duże I tego sie obawiam, nie wilgoci.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...