Skocz do zawartości

Recommended Posts

Otóż mam działkę po rodzicach(świętokrzyskie) , na której jest zaczęta budowa domu(jakieś 6lat temu wymurowana piwnica ) chciałbym postawić parter w stanie surowym z gazobetonu . Powierzchnia piwnic 120m2 , do tego nie wiem jaki strop wybrać drewniany czy lany . najtańsze pokrycie dachu papa . stan surowy . ile za robotę ? czas trwania ? również chciałem zapytać ile kosztuje przyłączenie wody i kanalizacji ?
Link do komentarza
Cytat

u architekta jeszcze nie byłem ale mam plany tego domu bryła 10 na 12 ściany 2.6 wysokie


Tylko po co do architekta? Jak masz projekt. Mi chodzi o pozwolenie na budowę czy jest ważne . Co do reszty pytań to powinny być zawarte w projekcie ,nie do nas należy doradzanie jaki strop sobie zafundujesz a co do cen przyłączy to różnie bywa trza się dowiadywać na miejscu w wodociągach albo w gminie.
Link do komentarza
Cytat

, a widzę ze ton twojej wypowiedzi nie wróży owocnie .


icon_biggrin.gif Takie realia i nie po złośliwości piszę ale w dobrej wierze aby pomóc a czy mi się uda to nie wiem ,może przez głupotę udzielę dobrej rady icon_lol.gif
A tak na serio to między innymi miałem na myśli to o czym Draagon wspomniał.
Jak masz projekt to zrób fotki albo zeskanuj i wrzuć do tematu to wtedy bliżej będzie można określić koszta.I nie załamuj się będzie dobrze za niedługo Nowy Rok nowe nadzieje, nowe możliwości i nowe kłopoty :icon_biggrin2:
Link do komentarza
Cytat

Jak masz budowę to masz Dziennik Budowy i Pozwolenie na Budowę. Wpisy w DzB nie mogą być starsze niż 2 lata inaczej wygasa ci PnB


znaczy sie ze w dwa lata nalezy wykonczyc dom?
bo skoro zaczalem budowe 2 mce temu i teraz skonczylem sso(no i mam wpisy do sso)
to jak bede chcial konczyc za trzy lata to znowu po pnb do urzedu/starostwa?
Link do komentarza
Cytat

znaczy sie ze w dwa lata nalezy wykonczyc dom?
bo skoro zaczalem budowe 2 mce temu i teraz skonczylem sso(no i mam wpisy do sso)
to jak bede chcial konczyc za trzy lata to znowu po pnb do urzedu/starostwa?


To znaczy raz na dwa lata powinien być choć jeden wpis do dziennika,że coś się robiło bo innym przypadku traci ważność PnB.
Link do komentarza
Cytat

To co powinienem zrobić aby wznowić pozwolenie ? jakie tego koszta ? i ile kosztuje zamontowanie słupa elektrycznego ?


A bo co Ci słup? Płacisz za przyłącze ile kW zamówisz ,za 1 kW jest coś około 150 zł a jak Ci to podłączą to sprawa ZE.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...