Skocz do zawartości

Izolacja sufitu - czy konieczna


Recommended Posts

Cytat

Witam czy w przypadku wykonania sufitu podwieszanego bez ocieplania go wełna konieczne jest zastosowanie izolacji ??To zależy co jest nad stropem. Jeśli to pomieszczenie nieogrzewane, a strop nie jest ocieplony, to polecam zastosowanie wełny, by nie tracić ciepła. Jeśli pomieszczenie jest ogrzewane (taka sama temperatura jak pomieszczenia poniżej) to tutaj nie ma koniecznośc ze względów izolacyjności termicznej. Jednakże wtedy stosuje się wełnę w celu odpowiedniej izolacji akustycznej.
Link do komentarza
Cytat

masywny jest ale ocieplenie tego stropu to raczej daleka przyszlosc. Chodzilo głównie o obnizenie sufitów dlla celów podatkowych.

Dltego pytam czy stosowac jakąś paroizolacje


W przypadku obniżania sufitu sugeruję zastosować dla bezpieczeństwa paroizolację. Jeżeli w tym momencie nie wykrapla się żadna para wodna na zimnej powierzchni niezaizolowanego (zimnego) stropu to może być to spowodowane owiewem cyrkulującego powietrza, które osusza ewentualny kondensat. Jeżeli zabudujemy strop sufitem podwieszonym nie będzie już tak wydajnej cyrkulacji powietrza i dla zminimalizowania wilgoci w tej przestrzeni, która może się kondensować na zimnej powierzchni uważam, że dobrze jest ułożyć folię paroizolacyjną na suficie podwieszonym.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...