Skocz do zawartości

Płyta indukcyjna obok zlewu


Mika_

Recommended Posts

w projekcie kuchni mamy płytę indukcyjną obok zlewu

Brak obrazka

nie możemy zlewu przesunąć w prawo do rogu, bo tam będzie łączenie płyt blatu i zlew mógłby być niestabilny.
Zastanawialiśmy się jakby to wyglądało odwracając zlew o 90st. czyli ociekaczem do ściany.

I w ogóle to nie mam pojęcia czy takie położenie zlewu nie będzie źle wpływało na płytę.

Proszę o opinie w tej sprawie.
Link do komentarza
Mnie się w ogóle nie widzi zlew obok kuchenki czy płyty. Mam tak w tym mieszkaniu i w poprzednim i jeszcze wcześniejszym wynajmowanym i jest do dla mnie bardzo nieporęczne. A nie możecie w ogóle tego zlewu przenieść na blat pod okno, bądź chociaż zrobić zlew rogowy i blat bez łączenia akurat w tym miejscu? Przy płycie przydałby się blat, na jakąś miskę z ciastem na naleśniki, talerze z panierką do kotletów itd.

Jeśli nic się nie da z tym zrobić to wolałabym ociekacz przy płycie.
Link do komentarza
Cytat

w projekcie kuchni mamy płytę indukcyjną obok zlewu



nie możemy zlewu przesunąć w prawo do rogu, bo tam będzie łączenie płyt blatu i zlew mógłby być niestabilny.
Zastanawialiśmy się jakby to wyglądało odwracając zlew o 90st. czyli ociekaczem do ściany.

I w ogóle to nie mam pojęcia czy takie położenie zlewu nie będzie źle wpływało na płytę.

Proszę o opinie w tej sprawie.



Wstawiasz skośny blat tak jak na rysunku :

Brak obrazka Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jeśli nic się nie da z tym zrobić to wolałabym ociekacz przy płycie.



no to by było racjonalne rozwiązanie, bo nie możemy przenieść zlewu na prawo, na drugi blat koło okna, bo tam będzie zmywarka, a znów zmywarka nie zmieści się obok płyty.

animus - co do rogowego - fajnie wygląda, ale nasz budżet jest sztywny i nie możemy sobie na to pozwolić


Cytat

Na wakacjach miałem w kwaterze płyte zaraz obok zlewu, chlapało sie na nią dość mocno, a olej ze smażenia pryskał na świeżo umyte naczynia


naczyń umytych to raczej tam nie przewiduję, bo będzie zmywarka, ten zlew to tak w sumie do umycia kubka czy nalania wody do czajnika. Wiem, że to niepraktyczne ale mamy nieustawną kuchnie i jakieś rozwiązanie trzeba znaleźć
Link do komentarza
Na pewno widziałam je w IKEI, tam też były jakieś różne kształty i inne bajery. A to jest o tyle fajne, że już nie musisz kupować deski. Ściągasz tą i możesz użyć gdzie indziej w kuchni albo też na zlewie pokroić jakieś warzywka itd. W małej kuchni na pewno się sprawdzi coś takiego. icon_smile.gif
Link do komentarza
u mnie było to rozwiązane tak, że kuchnia - 20 cm przestrzeni i zlew.
nie było gdzie pracować, średnio się gotowało i naprawdę jeśli ktoś nie je tylko z mikrofalówek to było bez sensu
udało się wygospodarować przestrzeń przed kuchnią i zrobiliśmy barek taki wąski, ale w końcu było gdzie poszaleć kulinarnie icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...