Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
Wełna mineralna i styropian to najpopularniejsze materiały termoizolacyjne. Każdy ma zarówno gorących zwolenników, jak i przeciwników. Co oczywiste przedstawiciele producentów i handlowcy gotowi są dowodzić wyższości „swojego” materiału nad oferowanym przez konkurencję. W rzeczywistości żaden nie jest idealny i najlepszy w każdej sytuacji.

Pełna treść pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/12620-welna-czy-styropian
Napisano
zdecydowanie wełną mineralna: ogniodporna, izoluje od hałasu i przepuszcza powietrze chroniąc przed zwilgoceniem.
Napisano (edytowany)
zdecydowanie styropian - dużo tańszy niż wełna, izoluje od hałasu,a sprawna wentylacja załatwia resztę Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Napisano
  Cytat

Najlepiej połączyć oba.
Tak by optymalnie wykorzystać ich właściwości.

Rozwiń  

Tak oczywiście takie DWA W JEDNYM icon_lol.gif
  • 2 lata temu...
Gość Pomysłowy_Maciek
Napisano
zgadzam się styropian, oprócz tego, że cena samego styropianu jest niższa od wełny dodatkowo trzeba dołożyć na materiały np. na tynk,który styropian toleruje każdy w przeciwieństwie do wełny. A sam styropian również nie przepuszcza wilgoci.
  • 2 lata temu...
Napisano
Ja wcale nie jestem zwolennikiem łączeniu obu, ponieważ to dodatkowe koszty. Poza tym jest odmiana wodoodpornego styropianu, który sprawdza się w niższych partiach budynku.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Styropian to idealny materiał do zewnętrznych ociepleń elewacji budynku – głównie ze względu na jego nienasiąkliwość i niewielką wagę. Dobrej jakości, atestowany styropian fasadowy ma także tą zaletę nad wełną mineralną, że posiada znacznie lepsze parametry wytrzymałościowe, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany również na podłogi czy do ocieplania fundamentów. Jest ponadto bardzo trwały, nie ulega starzeniu czy aktywności mikroorganizmów, nawet po upływie wielu lat nie traci swoich pierwotnych wymiarów i doskonale izoluje. Teraz w ofercie Knauf Therm znalazła się nowa płyta grafitowa ETIXX o udoskonalonej stabilności wymiarowej P5 i współczynniku lambda 0,031 W/m2K

  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Szanowni Państwo,

zarówno wełna, jak i styropian mają swoje zalety. Wybór konkretnego rozwiązania i jego parametrów powinien być określony w projekcie budowlanym lub (w przypadku starego budownictwa) dopasowany do specyfiki obiektu i materiałów, z którego wykonane zostały ściany zewnętrzne.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

Napisano
  Dnia 13.06.2017 o 07:56, kurczaczek napisał:

Wełnę mineralną można zastosować od wewnątrz, styropian od zewnątrz.

Rozwiń  

Ale takiej potrzeby zdaje się nie ma. Jeśli zastosujemy styropian szary to dom spełni normy przewidziane na wejście za kilka lat. Oczywiście liczą się też okna, drzwi i dach oraz ocieplenie od gruntu. Ale ściany jak najbardziej można ocieplać tylko jednym z tych materiałów.

Gość mhtyl
Napisano
  Dnia 31.07.2017 o 19:43, kolanko17 napisał:

 Ale ściany jak najbardziej można ocieplać tylko jednym z tych materiałów.

Rozwiń  

Czyli którym? styropianem czy wełną?

Napisano
  Dnia 31.07.2017 o 21:48, kolanko17 napisał:

Miałem na myśli styropian. Niemniej zapraszam do komentowania :D

Rozwiń  

Do komentowania? czego? Może z łaski swojej wyjaśnisz dlaczego tylko styro jest jedynym słusznym materiałem do ocieplenia ścian zewnętrznych a wełna nie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...