Skocz do zawartości

Odstraszacze gryzoniów, kuny, myszy


Piatal1981

Recommended Posts

Napisano
Witam....czy ktos kiedykolwiek stosował odstraszaczy ultradźwiekowych na myszy i kuny?
Ociepliłem sobie poddasze, a słyszałem ze u sasiada ostro grasuja. Nie chce miec szkód w nowej izolacji.
A może jakies inne skuteczne domowe sposoby ktos zna? Dziekuje z gory za porade
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Witam....czy ktos kiedykolwiek stosował odstraszaczy ultradźwiekowych na myszy i kuny?
Ociepliłem sobie poddasze, a słyszałem ze u sasiada ostro grasuja. Nie chce miec szkód w nowej izolacji.
A może jakies inne skuteczne domowe sposoby ktos zna? Dziekuje z gory za porade


KOT
Napisano
Kolega pyta czy ktoś stosował .. Miło mi być jedynym naiwnym człowiekiem na forum. Nasza miała działać nie tylko na myszy itp, ale też na komary, muchy - no idealne do domku na wieś.

Kosztowało to coś około 400 zł. Nietrafiona inwestycja. Linku jakoś znaleźć nie mogę, a nazwy firmy nie pamiętam.

Ktoś mi wspominał o tym, że: na myszy działają szczury, na szczury kuna, a na kunę - zapach psa. Wystarczy wyczesać jakiegoś, sierść zwinąć w kulki i poupychać w kątach. Jeszcze nie próbowałam, ale psa już "zbieram do kupy " ;)
Napisano
Nie. Kuna itp zrobi sobie gniazdo w takim miejscu, że pies tam nie wlezie. Wystarcza jej to, że nie spotka go pyskiem w pysk, jako sąsiada zza ściany jak najbardziej go toleruje. Piesek na podwórku czy w domu odpada, dlatego właśnie sierść trzeba wtyka w różne zakamarki. Tylko po raz kolejny mówię - to jest metoda zasłyszana.
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 lata temu...
Napisano
Cytat

Kolega pyta czy ktoś stosował .. Miło mi być jedynym naiwnym człowiekiem na forum. Nasza miała działać nie tylko na myszy itp, ale też na komary, muchy - no idealne do domku na wieś.

Kosztowało to coś około 400 zł. Nietrafiona inwestycja. Linku jakoś znaleźć nie mogę, a nazwy firmy nie pamiętam.

Ktoś mi wspominał o tym, że: na myszy działają szczury, na szczury kuna, a na kunę - zapach psa. Wystarczy wyczesać jakiegoś, sierść zwinąć w kulki i poupychać w kątach. Jeszcze nie próbowałam, ale psa już "zbieram do kupy " ;)



U mnie tez ostatnio grasuje jakieś zwierzę, czytając różne forma prawdopodobnie to kuna, choć na oczy jeszcze stwora nie widziałem...a propo tego zapachu psa? Nie chce żadnego kupować, nie chce też instalować odstraszacza, bo ktoś mi mówił, że słychać dźwięki po załaczeniu, a mam dom z poddaszem użytkowym i martwię się, ze wszystko będzie słychać. A czy odstraszacz zapachowy da radę, znalazłem Odstraszacz na kuny w spryskiwaczu.
Może jakbym przy oknach i pod dachem popsikał to by dało radę. Używał ktoś zapachowych odstraszaczy na kunę?
Napisano
Na kune dobre też podobno są odchody lwa czy tygrysa, do pozyskania z zoo. Rozkładasz na strychu, do tego te woreczki z sierścią i liczysz że cholerstwo pójdzie precz...
Napisano
Racja, głupia sierść psa może pomóc, spotkałem się z takim przypadkiem. Trzeba jednak pamiętać, że kuny potrafią wracać, więc warto dalej oznaczać teren, nawet jak się wydaje że przeszła... A te zapachowce to o kant tyłka można sobie rozbić, chyba byś wszystko musiał opsikać.
  • 10 miesiące temu...
Napisano (edytowany)
U mnie ciągle było słychać jakieś odgłosy w podłodze lub suficie, dopóki nie pojawił się w domu kot. Sam pies nie wystarczy. Teraz od czasu do czasu coś skrobie, ale szybko milknie, nie wiem, czy ucieka, czy kot zjada. Edytowano przez Leśny (zobacz historię edycji)
  • 5 tygodnie temu...
Napisano
Przede wszystkim kuna omija wszystko, w co może sie złapać, więc zapomnijcie o wszelkich klatkach, żywołapkach - to na nic się nie zda. Osobiście polecam ultradźwięki + jakiś preparat oparty na Geraniolu (np. kemo lub troche slabszy, ale tańszy antibissan).
  • 1 rok temu...
Napisano

Cześć, też mam podobny problem, ale chciałbym go rozwiązać pokojowo, czyli bez drutów kolczastych i ultradzwięków ponieważ mam psa :) co proponujecie? I jeszcze pytanie, jak duże szkody może wyrządzić to zwierzątko. W tym momencie biega między sufitem na poddaszu a dachem :/

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Szkody mogą być takie że dach będzie do wymiany, 

jak już kuna jest na poddaszu to trzeba ją złapać i wywieźć , 

a dom najlepiej zabezpieczyć pastuchem na kuny 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...