Skocz do zawartości

Przerobienie przyłącza (trójnika) w gotowym kominie


Recommended Posts

Witam

Mam problem icon_smile.gif Jestem szczęśliwym posiadaczem komina Schiedel Rondo (z przeznaczeniem pod kominek) wykonanego na gotowo, razem z klinkierem nad dachem. Niestety, przyłącze do kominka (trójnik) jest zamontowany za wysoko i ze złej strony. Czy istnieje możliwość zamontowania trójnika w innym miejscu? Zakładam, że robiła by to jakaś fachowa ekipa. Czy są jakieś gotowe zestawy naprawcze? I co, jeżeli podczas wykonywania nowego otworu pęknie ceramika w środku ?

irek

Dołączam zdjęcie. Musiałem wyciąć osobę, która nie zgodziła się na publikację wizerunku icon_smile.gif Planuję wysoki kominek z kafli z systemem częściowej akumulacji ciepła (w salonie nie ma stropu) ale mimo wszystko wlot jest o jeden pustak za wysoko i przede wszystkim nie dam rady postawić kominka z boku komina icon_evil.gif

irek

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Ze względów technicznych zadanie dość trudne. Trzeba dysponować otwornicą - najlepiej diamentową - pozwalającą na wykonanie nowego otworu do odprowadzenia spalin. Można też próbować podłączyć kominek do istniejącego otworu wykorzystując kolanka i rury ze stali żaroodpornej. W ostateczności rozebrać komin i postawić na nowo.
Link do komentarza
Girek jest to możliwe - na jednej budowie w Izabelinie zastosowaliśmy również trójnik z kątem prostym i okazało się, że finalnie potrzebny był pod kątem 45. Nasz klient kontaktował się z przedstawicielem, a konkretnie z przestawicielką z schiedla i sprawę załatwili - przyjechał serwisant, trójnik zakleił szamotem i wyżej przykleił taki jak miał być. Całej roboty na 2h i dali gwarancję na przeróbkę.
Lepiej samemu nie przerabiać takich rzeczy bo to jednak jest komin no i trzeba mieć te serwisówki do klejenia.

Link do komentarza
Cytat

Girek jest to możliwe - na jednej budowie w Izabelinie zastosowaliśmy również trójnik z kątem prostym i okazało się, że finalnie potrzebny był pod kątem 45. Nasz klient kontaktował się z przedstawicielem, a konkretnie z przestawicielką z schiedla i sprawę załatwili - przyjechał serwisant, trójnik zakleił szamotem i wyżej przykleił taki jak miał być. Całej roboty na 2h i dali gwarancję na przeróbkę.
Lepiej samemu nie przerabiać takich rzeczy bo to jednak jest komin no i trzeba mieć te serwisówki do klejenia.




Tak, potwierdzam. Dzwoniłem i jest to możliwe. Kosztuje parę stówek ale dobrze, że w ogóle da się zrobić.

irek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Tak przyznaje Racja tak było   Brak dostępu, balkon na piętrze, nie wychylę się na tyle by coś tam podziałać, ledwo odmalowałem pionową powierzchnię pomiędzy moim sufitem a podłożem balkonu piętro wyżej   Rozejrzę się, a może jakiś sprecyzowany pomysł ?   Co do uszkodzenia, podejrzewam że jak zacznę to usuwać to zejdzie mi cała warstwa tej emalii ftalowej, więc gładź na nowo ( tym razem rozejrzę się nad zewnętrzną ) i potem zamiast ftalowej tylko ta renowacyjna byłaby odpowiednia do pomalowania ?
    • Czyli (na szczęście oprócz farby) zastosowałeś materiały i technologię do robót wnętrzowych, a nie na zewnątrz.     To raczej nie farba, a gładź wymywana spod farby.     Każdy sposób na zabezpieczenie od wilgoci jest dobry. Można by nawet zmienić obróbki blacharskie krawędzi, aby uniemożliwić dostęp wody.     Musisz po prostu skierować wylot powietrza tak, aby nie trafiało na powierzchnię malowaną. Bo to nie tylko temperatura, ale i wilgoć. Trzeba zamontować jakąś osłonę, owiewkę czy coś w tym rodzaju.  A czym naprawić... Ja kiedyś stosowałem do napraw farby renowacyjne. Są bardzo drogie, ale skuteczne. Tylko nie można ich kłaść na powierzchnie złuszczające się.
    • Witam, opisze swój problem: Sufit na balkonie zaczął z czasem mocno się łuszczyć ( blok z lat 70 ) jako że długie szukanie fachowca do odnowienia nie przyniosło rezultatu ( w 95% rozmów słyszałem że za mała "robota" ) postanowiłem jako laik sam się tym zająć, po pierwsze skrobanie, po drugie gruntowanie, potem gotowa gładź szpachlowa Śmig S-50, szlifowanie i ponowne gruntowanie, całość pomalowana farbą fasadową śnieżka, efekt był zadowalający do pierwszego deszczu, gdzie krople trafiając na krawędź sufitu delikatnie rozpuszczały farbę i gładź brudząc cały balkon na biało, pomysł na naprawę to pomalowanie pasa zewnętrznego sufitu farbą ftalową Nobiles która została polecona w markecie budowlanym, efekt wizualny troszeczkę ucierpiał z powodu błyszczącego pasa, ale na brudzenie pomogło doskonale.... do czasu montażu klimatyzacji, po miesiącu używania stało się coś takiego jak na zdjęciu poniżej - podejrzewam że wylot ciepłego powietrza załatwił tą warstwę i pytanie następujące, jak to naprawić i zabezpieczyć na przyszłość
    • Wydaje mi się, że zamknięcie jakiegoś programu, w tym "Czyste Powietrze" wcale nie oznacza końca zajmowania się taką tematyką i końca promocji określonych rozwiązań przez władze państwowe. To tylko koniec jakiegoś etapu w danym temacie. Bo na przykład skończyły się środki przeznaczone na wspieranie działań. Poza tym, zamknięcie etapu to okazja do sporządzenia jakiegoś bilansu, do zanalizowania, czy założenia są realizowane właściwie, czy przynoszą spodziewane efekty, czy może dałoby się uzyskać więcej. Dlatego wierzę, że niedługo nastąpi otwarcie kolejnego etapu. Przykładem niech będzie program "Mój Prąd". Na szóstą wersję wpłynęło tyle wniosków, że planowana suma dotacji została rozdysponowana w kilka dni. Na szczęście, w reakcji na zainteresowanie odbiorców, wielkość funduszu została zwiększona i to znacznie.   
    • Ile osób skorzystało z tego programu? Jaką kwotą dysponował ten program? 100mld? Dobrze pamiętam? Ile więc zostało rozdysponowane? Biurokracja i papierologia - tym było odzwierciedlenie tego programu. Wiele osób było chętnych na wzięcie udziału ale się po prostu bali. Nikt nie dawał im gwarancji otrzymania dofinansowania.  Może ten program wróci ale w nowej odsłonie i skróconą drogą biurokracji.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...