Skocz do zawartości

WM 08 /W.M.Pracownia Projektowania Miasta Gdańsk


WM 08

Recommended Posts

Cytat

Budujemy śliczny, funkcjonalny (oczywiście naszym zdaniem icon_biggrin.gif ) dom z WM Pracowni z Gadńska, szukamy "bliźniaków". Może ktoś już wybudował, albo zamierza budować? Chętnie podzielimy się doświadczeniami. 8)
[attachment=193:attachment]
[attachment=199:attachment][attachment=195:attachment][attachment=197:attachment



Ładny domek i garaż dwustanowiskowy, przyda się icon_smile.gif

Zastanawia mnie dlaczego daliście dwie pierwsze ścian warstwy z ceramiki, a reszte z bet. komórkowego.
Link do komentarza
Tak przewidywał projekt, 0,5 m wysokości muru z ceramiki. Pytałam wykonawcę dlaczego tak jest, odpowiedział, że to stara metoda teraz już niestosowana. Zrobił tak bo my prosiliśmy, aby wszystko było zgodnie z projektem. Teraz myslę, że to dobry pomysł, wkrótce będą robione wylewki i beton komórkowy nie będzie chłonął wilgoci. Garaż większy przyda się bo nie ma piwnicy i choćby rowery gdzieś trzeba będzie trzymać, nie mówiąc już o wrsztaciku dla mojego męża icon_smile.gif
Link do komentarza
Okna dachowe niestety czekają na wstawienie okien na parterze i drzwi, co nastąpi za kilka już dni. Też słyszeliśmy o licznych kradzieżach okin dachowych i nie zdecydowaliśmy się na pozostawienie. Otwory okienne zabezpieczone grubą folią obciągniętą na ramie drewnianej przetrzymały świetnie całą zimą. Wszystkie okna i drzwi wstawimy jednego dnia.
Link do komentarza
Cytat

Okna dachowe niestety czekają na wstawienie okien na parterze i drzwi, co nastąpi za kilka już dni. Też słyszeliśmy o licznych kradzieżach okin dachowych i nie zdecydowaliśmy się na pozostawienie. Otwory okienne zabezpieczone grubą folią obciągniętą na ramie drewnianej przetrzymały świetnie całą zimą. Wszystkie okna i drzwi wstawimy jednego dnia.



Przepraszam, ale dopóki jedna ekipa nie przypadnie na max. 2 otwory w ścianie, to nie jest możliwe wstawienie w jeden dzień PORZĄDNIE wszystkich okien i drzwi w domku jednorodzinnym. Po prostu przy takiej pracy trzeba zadbać o milion szczegółów. Złe wstawienie okien zniweczy cały trud przy "ocieplaniu" domu. O zniszczeniach nie wspomnę.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Panie Wentylek itp.! Nie rozumię co te wykłady mają do projektu domu WM 08 z Pracowni Projektowania Miasta? To jest miejsce do kontaktu z osobami budującymi taki dom i do wymiany doświadczeń w tym zakresie. Chyba Pan pomylił tematy albo ma Pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Link do komentarza
Jeszcze trochę czytam i wyczytałem, że TEN DOM JEST W BUDOWIE, Aanie stoi już 30 lat. Dlatego sobie pozwoliłem napisać, bo mam firmę budowlaną, budujemy domy w całej Europie i wiem, że dom powinien być izolowany (40 kW/h m2) i posiadać wentylację (15m3/h na osobę) A mogę z wieloletniego doświadczenia stwierdzić, że projekt powinien uwzględziać takie elementy.

By rozróżnić czy projektant jest prawdziwy czy "malowany" nie odpowie na dwa pytania
- jakie jest przewidywane zużycie energii ?
- co zapewni stały, niezależny od pory roku, czy temperatury dopływ świeżego powietrza w ilości 15m3/h na osobę.
Idę o zakład, że zamiast odpowiedzi będą inwektywy lub milczenie, mało tego wiem nawet dlaczego tak będzie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jako ze pracuje w pracowni ktora zaprojektowala dom WM 08 - Czajka odpowiadam na pytania
..............

7.1. Wentylacja nawiewna
Do wentylacji nawiewnej wszystkich pomieszczeń służą nawiewniki okienne umieszczone w górnej ramie okna .Dodatkowo dla wszystkich pomieszczeń sanitarnych zastosowano drzwi z kratka nawiewną dołem o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0.022 m2.

7.2. Wentylacja wywiewna
Do wentylacji pomieszczeń sanitarnych ( łazienka, w.c.), kuchni, garderób przyjęto wentylację wywiewną grawitacyjną kanałami prefabrykowanymi, o przekroju ř150mm każdy. Do wentylacji garażu oraz spiżarni przyjęto wentylację rurami wentylacyjnymi o przekroju ř150mm wyprowadzonymi normowo ponad połać dachu.
..............
..............
10.1. Właściwości cieplne przegród zewnętrznych i wewnętrznych
MZ2 - ściana zewnętrzna konstrukcyjna ocieplona-36 cm - k = 0.25 W/m2K
MW2 - ściana wewnętrzna ocieplona-28 cm - k = 0.48 W/m2K
MW5 - ściana wewnętrzna lekka -20 cm - k = 0.28 W/m2K
SD2 – dach ocieplony -k = 0.27 W/m2K
PG1-1 - posadzka mieszkania na gruncie ( I strefa ) -k = 0.29 W/m2K
PG1-2 - posadzka mieszkania na gruncie ( II strefa ) -k = 0.28 W/m2K

10.2. Gospodarka cieplna budynku
Zaprojektowany budynek, dzięki dobraniu przegród budowlanych o wartościach współczynników przenika-nia ciepła poniżej wymaganych Rozporządzeniem M.S.W. i A. Z dn. 30 09 1007r. - Dz. U Nr 132 - zaliczyć można do energooszczędnych.
- Obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną, przy kubaturze ogrzewanej 318 m3 wynosi - 6452 W.
- Wskaźnik cieplny budynku Qv = 20,3 W/m3 .
- Wskaźnik rocznej sprawności urządzeń grzewczych c.o. wynosi -h = 0,80.

10.3. Wymagania dotyczące oszczędności energii
Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami izolacyjności cieplnej i innych wymagań związanych z oszczędnością energii według Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 września 1997 roku (poz. 878).
Powierzchnia okien wynosi Ao = 25.15 m2
Powierzchnia rzutu poziomego budynku wynosi Az = 205.45 m2
Projektowane okna spełniają wymagania przepisów Aomax < 0,15 Az
Należy zastosować okna o współczynniku przenikania ciepłą równym 2,0 W/(m2 K)
Powiększanie okien w ramach istniejącej powierzchni domu jest ograniczone normą.

......

Jesli pan Panie Wentylek ma jakies jeszcze pytania to prosze pytac smialo:)

pozdrawiam
Hubert Kowalski
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przepisy ppoż. mówią, że tak blisko granicy nie wolno stawiać domu. O płocie niczego nie mówią.  A skoro dom się jednak postawił, to niech teraz dom się martwi przepisami. Płot nie musi.
    • Najwyższy czas zlikwidować tę służebność, niestety to droga sadowa. Pamiętaj jednak, ze działka ze służebnością mocno zmniejsza swoją wartość.
    • Nie mam zamiaru się gniewać z sąsiadem, ma służebność nie wiadomo po co, ponieważ posuada swój własny wjazd z innej strony i dodatkowo nie respektuje żadnych zasad mimo rozmów z nim. Przekracza służebność, obiecuje że nie będzie tego robił a za chwilę jest to samo
    • U mnie było podobnie. Działki po bokach ogrodzone, bez zgody właścicieli abym mógł do swojej działki doprowadzić media, nie naruszając tych ich. Wymyśliłem że zrobię toew tej drodze ze służebnością. Kosztowało mnie ogromne ilości alkohol aby się integrować, kupowanie roślin fajnych do nasadzenia w miejscu odkładanych przez koparkę z wykopu ziemi, pogodzenia się że kiedy już za swoją ciężką kasę zrobiłem dojazd, wciąż parkowali mi on i jego goście pod bramą wjazdową, że nie mogłem wyjeżdżać i musiałem prosić aby mi na to pozwoli. Nauczyłem się jednego. Nigdy! Nigdy nie kupiłbym więcej działki, do której dostęp miałbym tylko wtedy, gdy ktoś mi na to pozwoli.     Nie gniewaj się z sąsiadem. Zgodzę daj na sprawy mało istotne. Trawa odrośnie. Rośliny nasadzisz. Ale będziesz miał pewność że kiedy pojedziesz na narty, do Egiptu latem, czy teściów odwiedzić na Wielkanoc, sąsiad zajrzy czy ktoś się nie szwęda na posesji, podkarmi kota, a nawet gdy zaufasz i się zaprzyjaźnisz - podleje w domu kwiaty 
    • Dla większości inwestorów dach to pokrycie. Dlatego interesuje ich głównie kolor i wzór blachy czy dachówki. Ukryta pod pokryciem konstrukcja, najczęściej w postaci drewnianej więźby, już tak ciekawa nie jest, a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/51002-wiezba-dachowa-wazny-element-dachu
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...