Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
WM 08

WM 08 /W.M.Pracownia Projektowania Miasta Gdańsk

Recommended Posts

Budujemy śliczny, funkcjonalny (oczywiście naszym zdaniem icon_biggrin.gif ) dom z WM Pracowni Projektowania Miasta z Gdańska, szukamy "bliźniaków". Może ktoś już wybudował, albo zamierza budować? Chętnie podzielimy się doświadczeniami. icon_cool.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

[attachment=199:attachment

DSC01446.jpg

Cytat

Budujemy śliczny, funkcjonalny (oczywiście naszym zdaniem icon_biggrin.gif ) dom z WM Pracowni z Gadńska, szukamy "bliźniaków". Może ktoś już wybudował, albo zamierza budować? Chętnie podzielimy się doświadczeniami. 8)
[attachment=193:attachment]
[attachment=199:attachment][attachment=195:attachment][attachment=197:attachment

Ładny domek i garaż dwustanowiskowy, przyda się icon_smile.gif

Zastanawia mnie dlaczego daliście dwie pierwsze ścian warstwy z ceramiki, a reszte z bet. komórkowego.

Tak przewidywał projekt, 0,5 m wysokości muru z ceramiki. Pytałam wykonawcę dlaczego tak jest, odpowiedział, że to stara metoda teraz już niestosowana. Zrobił tak bo my prosiliśmy, aby wszystko było zgodnie z projektem. Teraz myslę, że to dobry pomysł, wkrótce będą robione wylewki i beton komórkowy nie będzie chłonął wilgoci. Garaż większy przyda się bo nie ma piwnicy i choćby rowery gdzieś trzeba będzie trzymać, nie mówiąc już o wrsztaciku dla mojego męża icon_smile.gif

Witam,

bardzo ladny dom, buduje podobny w Borkowie.
Okna dachowe sa wstawione czy nie, a jezeli tak to jak zabespieczone ? Moj wykonawca stanowczo mi odradzil wstawiania okien, jak mu powiedzialem, ze chce sie wprowadzic dopiero na drogi rok.

Pozdrawiam

m.runowski@op.pl

Okna dachowe niestety czekają na wstawienie okien na parterze i drzwi, co nastąpi za kilka już dni. Też słyszeliśmy o licznych kradzieżach okin dachowych i nie zdecydowaliśmy się na pozostawienie. Otwory okienne zabezpieczone grubą folią obciągniętą na ramie drewnianej przetrzymały świetnie całą zimą. Wszystkie okna i drzwi wstawimy jednego dnia.

Cytat

Okna dachowe niestety czekają na wstawienie okien na parterze i drzwi, co nastąpi za kilka już dni. Też słyszeliśmy o licznych kradzieżach okin dachowych i nie zdecydowaliśmy się na pozostawienie. Otwory okienne zabezpieczone grubą folią obciągniętą na ramie drewnianej przetrzymały świetnie całą zimą. Wszystkie okna i drzwi wstawimy jednego dnia.

Przepraszam, ale dopóki jedna ekipa nie przypadnie na max. 2 otwory w ścianie, to nie jest możliwe wstawienie w jeden dzień PORZĄDNIE wszystkich okien i drzwi w domku jednorodzinnym. Po prostu przy takiej pracy trzeba zadbać o milion szczegółów. Złe wstawienie okien zniweczy cały trud przy "ocieplaniu" domu. O zniszczeniach nie wspomnę.

Do drzwi ma być jedna ekipa, a do okien 3 więc chyba sobie poradzą w jeden dzień? Okien jest 7 dzieląc to na 3 ekipy to chyba jest OK. Okna połaciowe są wprawione tylko przywieźć skrzydła.

Panie Wentylek itp.! Nie rozumię co te wykłady mają do projektu domu WM 08 z Pracowni Projektowania Miasta? To jest miejsce do kontaktu z osobami budującymi taki dom i do wymiany doświadczeń w tym zakresie. Chyba Pan pomylił tematy albo ma Pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Jeszcze trochę czytam i wyczytałem, że TEN DOM JEST W BUDOWIE, Aanie stoi już 30 lat. Dlatego sobie pozwoliłem napisać, bo mam firmę budowlaną, budujemy domy w całej Europie i wiem, że dom powinien być izolowany (40 kW/h m2) i posiadać wentylację (15m3/h na osobę) A mogę z wieloletniego doświadczenia stwierdzić, że projekt powinien uwzględziać takie elementy.

By rozróżnić czy projektant jest prawdziwy czy "malowany" nie odpowie na dwa pytania
- jakie jest przewidywane zużycie energii ?
- co zapewni stały, niezależny od pory roku, czy temperatury dopływ świeżego powietrza w ilości 15m3/h na osobę.
Idę o zakład, że zamiast odpowiedzi będą inwektywy lub milczenie, mało tego wiem nawet dlaczego tak będzie.

Jako ze pracuje w pracowni ktora zaprojektowala dom WM 08 - Czajka odpowiadam na pytania
..............

7.1. Wentylacja nawiewna
Do wentylacji nawiewnej wszystkich pomieszczeń służą nawiewniki okienne umieszczone w górnej ramie okna .Dodatkowo dla wszystkich pomieszczeń sanitarnych zastosowano drzwi z kratka nawiewną dołem o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0.022 m2.

7.2. Wentylacja wywiewna
Do wentylacji pomieszczeń sanitarnych ( łazienka, w.c.), kuchni, garderób przyjęto wentylację wywiewną grawitacyjną kanałami prefabrykowanymi, o przekroju ř150mm każdy. Do wentylacji garażu oraz spiżarni przyjęto wentylację rurami wentylacyjnymi o przekroju ř150mm wyprowadzonymi normowo ponad połać dachu.
..............
..............
10.1. Właściwości cieplne przegród zewnętrznych i wewnętrznych
MZ2 - ściana zewnętrzna konstrukcyjna ocieplona-36 cm - k = 0.25 W/m2K
MW2 - ściana wewnętrzna ocieplona-28 cm - k = 0.48 W/m2K
MW5 - ściana wewnętrzna lekka -20 cm - k = 0.28 W/m2K
SD2 – dach ocieplony -k = 0.27 W/m2K
PG1-1 - posadzka mieszkania na gruncie ( I strefa ) -k = 0.29 W/m2K
PG1-2 - posadzka mieszkania na gruncie ( II strefa ) -k = 0.28 W/m2K

10.2. Gospodarka cieplna budynku
Zaprojektowany budynek, dzięki dobraniu przegród budowlanych o wartościach współczynników przenika-nia ciepła poniżej wymaganych Rozporządzeniem M.S.W. i A. Z dn. 30 09 1007r. - Dz. U Nr 132 - zaliczyć można do energooszczędnych.
- Obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną, przy kubaturze ogrzewanej 318 m3 wynosi - 6452 W.
- Wskaźnik cieplny budynku Qv = 20,3 W/m3 .
- Wskaźnik rocznej sprawności urządzeń grzewczych c.o. wynosi -h = 0,80.

10.3. Wymagania dotyczące oszczędności energii
Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami izolacyjności cieplnej i innych wymagań związanych z oszczędnością energii według Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 września 1997 roku (poz. 878).
Powierzchnia okien wynosi Ao = 25.15 m2
Powierzchnia rzutu poziomego budynku wynosi Az = 205.45 m2
Projektowane okna spełniają wymagania przepisów Aomax < 0,15 Az
Należy zastosować okna o współczynniku przenikania ciepłą równym 2,0 W/(m2 K)
Powiększanie okien w ramach istniejącej powierzchni domu jest ograniczone normą.

......

Jesli pan Panie Wentylek ma jakies jeszcze pytania to prosze pytac smialo:)

pozdrawiam
Hubert Kowalski

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Najnowsze posty

• Gość Miszaxxx
      Skad mieliście te wyceny matoły z redakcji za 100 tysięcy można postawić dom w surowym stanie o tej samej powierzchni metrażowe!!!
    • Gość Desperado
      retrofood, swoimi głupimi wywodami filozoficznymi siejesz zamęt na forum w Elektrodzie.pl, więc proszę zostaw ten portal w spokoju i idź sobie na "swoją" elektrodę!!!, tu są NORMALNI ludzie.
    • Szkoda, że dopiero teraz trafiłem na ten temat. Za rzadko zaglądam, brak czasu. MrTomo, pewnie już jest po ptakach i zrobiłeś wszystko... Blok rozdzielczy rozwiązuje problemy podłączenia wielu przewodów do jednego punktu. Nie warto kupować markowego bloku rozdzielczego, bo kosztuje duuuużo, podczas gdy noname to koszt około 40zł. Kabel 10mm2 - ja problem rozwiązałem montując małą rozdzielnicę obok - właściwie megakostkę - obok właściwej rozdzielnicy i tam przeszedłem z kabla ziemnego na przewody. Poza tym chcąc budować zgodnie ze sztuką: w rozdzielnicy wszystkie połączenia powinno się robić przewodem czyli linką czy jak zwał, ale nie kablem jednożyłowym. I co ważne: końcówek przewodu nie lutujemy, bo temperatura iskrzenia potrafi topić cynę. Należy końcówki okuwać takimi 'wsuwkami' jakby. Dodatkowa zaleta stosowania przewodu zamiast kabla jest taka, że przewód przy tej samej średnicy co kabel ma większą wytrzymałość prądową czy obciążalność czy jak zwał - po prostu więcej zniesie. W połączeniu równoległym niby nie ma znaczenia kolejność, ale jak pomyśleć, że gruchnie piorun i popędzi po kablach, to lepszy fengszuj będzie jeśli w tej równoległości najpierw damy odgromniki, a potem całą resztę. Zresztą popatrz jak się robi rozdział N na PE i N: niby teoretycznie kolejność nie ma znaczenia, ale powiedziane jest: podłączyć PE jak najkrótszym odcinkiem, czy jakoś tak (pewnie chodzi o te setne ułamki sekundy w przepływach). Więc i ta równoległość podłączenia odgromnika ma swoje priorytety.
    • Szybko się nie da zbudować niczego dobrego - chociaż pewnie zaraz się odezwą prefabrykaciarze, że mieszkają w domu stawianym 3 m-ce  Mój dom (murowany) był stawiany 14 miesięcy - od wykopów pod fundamenty do stanu pod klucz (już po wykończeniówce ofkors). To i tak bardzo szybko - przed zimą dało się zrobić SSZ tylko dlatego, że była łagodna zima i murowałem z pustaków na sucho (dryfix), więc nie było dużo suszenia. Normalnie trzeba liczyć jakieś 1,5 roku minimum... Bale i prefabrykaty zrobisz szybciej, ale pytanie czy to będzie lepszy dom od murowańca...  I co to znaczy w ogóle "lepszy"...
    • Dom murowany z podpiwniczeniem i garażem poza bryłą nie może być tańszy niż dom szkieletowy w zwartej bryle, bez piwnicy. Ale to akurat nic nie zmienia, bo dom się buduje raz w życiu (najczęściej) i trzeba to zrobić dobrze, a nie tanio  Moim zdaniem technologia murowana jedna ma więcej plusów niż szkielety - lepsza akustyka, łatwiejsze wykonawstwo, większa swoboda wyboru technologii i formy architektonicznej... Co do ceny to ja akurat przed budową robiłem rozeznanie w tej sprawie i porównywałem Porotherm kontra prefabrykaty i bale. Ceramika wychodziła najdrożej, a budowa była najdłuższa. Ale jakość i parametry takiego domu były zdecydowanie najlepsze. Tak więc zdecydowałem się na technologię murowaną... Szkielet zrobię, bo mnie kusi ta technologia :-) Ale to może w przyszłości jako domek w górach
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi