Skocz do zawartości

WM 08 /W.M.Pracownia Projektowania Miasta Gdańsk


WM 08

Recommended Posts

Cytat

Budujemy śliczny, funkcjonalny (oczywiście naszym zdaniem icon_biggrin.gif ) dom z WM Pracowni z Gadńska, szukamy "bliźniaków". Może ktoś już wybudował, albo zamierza budować? Chętnie podzielimy się doświadczeniami. 8)
[attachment=193:attachment]
[attachment=199:attachment][attachment=195:attachment][attachment=197:attachment



Ładny domek i garaż dwustanowiskowy, przyda się icon_smile.gif

Zastanawia mnie dlaczego daliście dwie pierwsze ścian warstwy z ceramiki, a reszte z bet. komórkowego.
Link do komentarza
Tak przewidywał projekt, 0,5 m wysokości muru z ceramiki. Pytałam wykonawcę dlaczego tak jest, odpowiedział, że to stara metoda teraz już niestosowana. Zrobił tak bo my prosiliśmy, aby wszystko było zgodnie z projektem. Teraz myslę, że to dobry pomysł, wkrótce będą robione wylewki i beton komórkowy nie będzie chłonął wilgoci. Garaż większy przyda się bo nie ma piwnicy i choćby rowery gdzieś trzeba będzie trzymać, nie mówiąc już o wrsztaciku dla mojego męża icon_smile.gif
Link do komentarza
Okna dachowe niestety czekają na wstawienie okien na parterze i drzwi, co nastąpi za kilka już dni. Też słyszeliśmy o licznych kradzieżach okin dachowych i nie zdecydowaliśmy się na pozostawienie. Otwory okienne zabezpieczone grubą folią obciągniętą na ramie drewnianej przetrzymały świetnie całą zimą. Wszystkie okna i drzwi wstawimy jednego dnia.
Link do komentarza
Cytat

Okna dachowe niestety czekają na wstawienie okien na parterze i drzwi, co nastąpi za kilka już dni. Też słyszeliśmy o licznych kradzieżach okin dachowych i nie zdecydowaliśmy się na pozostawienie. Otwory okienne zabezpieczone grubą folią obciągniętą na ramie drewnianej przetrzymały świetnie całą zimą. Wszystkie okna i drzwi wstawimy jednego dnia.



Przepraszam, ale dopóki jedna ekipa nie przypadnie na max. 2 otwory w ścianie, to nie jest możliwe wstawienie w jeden dzień PORZĄDNIE wszystkich okien i drzwi w domku jednorodzinnym. Po prostu przy takiej pracy trzeba zadbać o milion szczegółów. Złe wstawienie okien zniweczy cały trud przy "ocieplaniu" domu. O zniszczeniach nie wspomnę.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Panie Wentylek itp.! Nie rozumię co te wykłady mają do projektu domu WM 08 z Pracowni Projektowania Miasta? To jest miejsce do kontaktu z osobami budującymi taki dom i do wymiany doświadczeń w tym zakresie. Chyba Pan pomylił tematy albo ma Pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Link do komentarza
Jeszcze trochę czytam i wyczytałem, że TEN DOM JEST W BUDOWIE, Aanie stoi już 30 lat. Dlatego sobie pozwoliłem napisać, bo mam firmę budowlaną, budujemy domy w całej Europie i wiem, że dom powinien być izolowany (40 kW/h m2) i posiadać wentylację (15m3/h na osobę) A mogę z wieloletniego doświadczenia stwierdzić, że projekt powinien uwzględziać takie elementy.

By rozróżnić czy projektant jest prawdziwy czy "malowany" nie odpowie na dwa pytania
- jakie jest przewidywane zużycie energii ?
- co zapewni stały, niezależny od pory roku, czy temperatury dopływ świeżego powietrza w ilości 15m3/h na osobę.
Idę o zakład, że zamiast odpowiedzi będą inwektywy lub milczenie, mało tego wiem nawet dlaczego tak będzie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jako ze pracuje w pracowni ktora zaprojektowala dom WM 08 - Czajka odpowiadam na pytania
..............

7.1. Wentylacja nawiewna
Do wentylacji nawiewnej wszystkich pomieszczeń służą nawiewniki okienne umieszczone w górnej ramie okna .Dodatkowo dla wszystkich pomieszczeń sanitarnych zastosowano drzwi z kratka nawiewną dołem o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0.022 m2.

7.2. Wentylacja wywiewna
Do wentylacji pomieszczeń sanitarnych ( łazienka, w.c.), kuchni, garderób przyjęto wentylację wywiewną grawitacyjną kanałami prefabrykowanymi, o przekroju ř150mm każdy. Do wentylacji garażu oraz spiżarni przyjęto wentylację rurami wentylacyjnymi o przekroju ř150mm wyprowadzonymi normowo ponad połać dachu.
..............
..............
10.1. Właściwości cieplne przegród zewnętrznych i wewnętrznych
MZ2 - ściana zewnętrzna konstrukcyjna ocieplona-36 cm - k = 0.25 W/m2K
MW2 - ściana wewnętrzna ocieplona-28 cm - k = 0.48 W/m2K
MW5 - ściana wewnętrzna lekka -20 cm - k = 0.28 W/m2K
SD2 – dach ocieplony -k = 0.27 W/m2K
PG1-1 - posadzka mieszkania na gruncie ( I strefa ) -k = 0.29 W/m2K
PG1-2 - posadzka mieszkania na gruncie ( II strefa ) -k = 0.28 W/m2K

10.2. Gospodarka cieplna budynku
Zaprojektowany budynek, dzięki dobraniu przegród budowlanych o wartościach współczynników przenika-nia ciepła poniżej wymaganych Rozporządzeniem M.S.W. i A. Z dn. 30 09 1007r. - Dz. U Nr 132 - zaliczyć można do energooszczędnych.
- Obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną, przy kubaturze ogrzewanej 318 m3 wynosi - 6452 W.
- Wskaźnik cieplny budynku Qv = 20,3 W/m3 .
- Wskaźnik rocznej sprawności urządzeń grzewczych c.o. wynosi -h = 0,80.

10.3. Wymagania dotyczące oszczędności energii
Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami izolacyjności cieplnej i innych wymagań związanych z oszczędnością energii według Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 września 1997 roku (poz. 878).
Powierzchnia okien wynosi Ao = 25.15 m2
Powierzchnia rzutu poziomego budynku wynosi Az = 205.45 m2
Projektowane okna spełniają wymagania przepisów Aomax < 0,15 Az
Należy zastosować okna o współczynniku przenikania ciepłą równym 2,0 W/(m2 K)
Powiększanie okien w ramach istniejącej powierzchni domu jest ograniczone normą.

......

Jesli pan Panie Wentylek ma jakies jeszcze pytania to prosze pytac smialo:)

pozdrawiam
Hubert Kowalski
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Odpowiedź pierwsza -  jak piszesz na starych tematach to bywam. Odpowiedź na pytanie  drugie - nie nie robiłem iniekcji , a te w ścianach wręcz usuwałem . jeśli piszesz o iniekcjach w grunt za ścianą to spotkałem się z tym rozwiązaniem - ale nie robiłem . Odpowiedzi kolejne : Tak na chłopski rozum 1 - jako że iniekcję robisz w grunt to nie powinno to tworzyć interakcji z wcześniej zastosowaną chemią . Tak na chłopski rozum 2 - jeżeli cieknie to nie może być mega twardo bo cieknie czyli w tych miejscach glina musi być płynna . Tak na chłopski rozum 3 - rozumiem że już zrobiłeś jakieś rozpoznanie w dostępnej chemii i masz faworyta - czyli telefon do przedstawiciela regionalnego tej firmy - ściągnięcie go na obiekt i totolotek - będzie uczciwy czy tylko będzie chciał sprzedać .  Wiele razy kontaktowałem się z przedstawicielami regionalnymi różnych firm w zakresie chemii zabezpieczającej przed wodą i nie zostałem wsadzony na minę . jeżeli czegoś nie wiedzieli to otwarcie mówili że nie wiedzą  ( czyli metoda organoleptyczna w ograniczonym zakresie ) . Tak na chłopski rozum 4 - zadasz właściwe pytania dostaniesz właściwe odpowiedzi . W temacie pytań  jako że nie znam obiektu nie jestem w stanie pomóc . W temacie preparatów tego zakresu - brak wiedzy i doświadczenia czyli nie pomogę.   Nie mniej jednak nie  święci garnki lepią czyli życzę powodzenia
    • Jak tu czasami jeszcze bywasz Panie kolego, to zapytanie mam czy robiłeś kiedyś iniękcję? Odkopałem to co wyżej, bo tak naprawdę niewiele, ale woda się sączy, a docelowo jak mam kłaść wylewkę, to chciałbym zlikwidować to sączenie. Są trzy miejsca gdzie ta woda się sączy i przyszło mi już jakiś czas temu do głowy, żeby zrobić w tych miejscach iniękcję. Tylko pytanie, czy zadziała to w glinie? Jest tam mega twardo, także tylko ostry kilof to ruszy, więc może zadziała. Teraz pytanie czy jakiś preparat polecasz, albo ktoś mógłby polecić coś, z czym miał już do czynienia? Albo słyszał, że ktoś to czy tamto stosował? Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Jeśli ściana między mieszkaniami jest nośna, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę oraz wykonanie projektu przez inżyniera budowlanego. W przypadku ściany działowej wystarczy zgłoszenie do starostwa. Typ ściany można sprawdzić w dokumentacji technicznej budynku lub konsultując się z konstruktorem.  
    • Samo kupienie typowych rozwieranych drzwi łazienkowych 60 cm to żaden problem. Nie trzeba ich robić na wymiar są w ofercie nawet marketów budowlanych.  Takie wąskie drzwi łazienkowe są dość często w starych mieszkaniach. Sam kiedyś takie miałem w mieszkaniu z końca lat 60-tych. problemem mogą być natomiast minimalnie różniące się zawiasy w takich starych ościeżnicach. Rozstaw jest ten sam co obecnie. Ale zawiasy są minimalnie bliżej ościeżnicy. Nie mają przy tym regulacji. Ja swoje musiałem odciąć i zastąpić nowymi, przykręconymi na podkładce. 
    • Szczególnie jak się chce sikać, a zapinka się zablokowała.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...