Skocz do zawartości

Sauna mokra czy sucha - jaką wybrać?


Recommended Posts

Kąpiel w saunie oczyszcza oraz hartuje organizm i to wiadomo od dawna. Działanie sauny zgodne jest z ideą wellness, chociaż niektórzy jej użytkownicy na początku mają kłopoty z przywyknięciem do przebywania w wysokiej temperaturze i oddychaniem gorącym powietrzem. Ale zalety takich kąpieli są bezdyskusyjne i do wszystkiego można się przyzwyczaić.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/wellness/a/495-sauna-mokra-czy-sucha-jaka-wybrac

Link do komentarza
Gość arek zelski
Nie uwzględniliście w tym artykule moim zdaniem rozwiązania optymalnego, tj. sauny na podczerwień. Mam u siebie w domu saunę infrared. Uważam, że komfort korzystania z sauny suchej i tej jest bez porównania. To zupełnie inna bajka! W mojej saunie na podczerwień spędzam nawet pół godziny w czasie jednej sesji. Jestem wypoczęty... W saunie suchej miałem wrażenie, że zaraz wybuchnę. Polecam uzupełnienie tego artykułu ;-).
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Gość przemysław g.
Szanowny przedmówco: sauna infrared TO NIE SAUNA! Nie można ich zatem porównywać. Jedyne infrared łączy z sauną to drewniana konstrukcja, ale nawet gatunki drzewa są inne. Dlaczego? to już każdy kto zna się co nie co na saunie wie o czym mówię. Inne działanie, inne efekty, DWIE Różne rzeczy. Nie twierdzę, że infrared jest złe, wprost przeciwnie, ale w działaniu, nie ma co ukrywać - nie jest i nie będzie tak dobroczynna jak prawdziwa sauna fińska..
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość Renata
ja mam kabinę i nie zamieniłabym jej na nic innego, wygrzewam się i wypacam w relaksującej temperaturze a poza tym nie trzeba nic przygotowywać w domu, podłączyłam do gniazdka i już. Poza tym przy pękających naczynkach nie ma mowy, żebym korzystała z suchej czy mokrej sauny czy też zwykłych kabin na podczerwień - tam też przecież jest ponad 60 stopni!
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 1 rok temu...

Bardzo polecam saunę czy ta Infrared czy fińską nie ma większego znaczenia oba rodzaje są świetne. Nie chwaląc się mam dwa w jednym i nie zamieniłbym na nic innego. Wbrew pozorom sauna nie jesteś jakość bardzo droga i miejsca wiele nie zajmuje. Można ją wcisnąć we wnękę po szafie czy pod schody. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Zaproponowano mi wyrównywanie chudziaka za pomocą styrobetonu, potem na to styropian 10 cm, ogrzewanie podłogowe i ok 7 cm jastrychu cementowego. Dowiedziałem się, że styrobeton będzie robiony z odpadów, za pomocą mielenia. Zapaliła mi się lampka ostrzegawcza. Czy słusznie?   Może lepiej warto się trochę pomęczyć i spróbować samemu robić styrobeton, zamawiając gotowy granulat? Czy wg Was warto? Pytam, bo prędzej czy później nadejdzie moment złożenia dokumentów w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie, a potem (a może wcześniej?) trzeba będzie zrobić audyt energetyczny. Pewnie będę musiał przedstawiać dokumenty potwierdzające zastosowane materiały izolacyjne i ich właściwości, bo raczej nikt mi nie wystawi papieru na zaufanie. Co w przypadku, jeśli materiał będę wykonywał sam? Mam złożyć oświadczenie, że materiał ma takie czy inne współczynniki? A może nie warto iść w styrobeton, tylko pomęczyć się równając posadzkę samym styropianem albo po prostu położyć ogrzewanie podłogowe na niewypoziomowany styropian i dopiero potem wyrównać jastrychem już pod płytki? Co radzicie?
    • Z tego co pamiętam to mi na 70m2 poszło chyba 5 wiader. Możesz zawsze dodać ciut wody aby się lepiej nakładało.   Dobra folia pcv 1mm to koszt ok 20zl/m2.
    • Dzięki za podpowiedź. Z tego co widzę - trzeba się nastawić, że jedno wiadro starczy na 10 m2. Czyli na parter trochę by tego poszło, a i roboty więcej niż przy rozkładaniu folii. Sam nie wiem...   Kiedyś używałem czegoś podobnego - hydroizolacji Ceresitu, na podłogę łazienki. Fakt, że po wyschnięciu była z tego naprawdę mocna warstwa - coś w rodzaju gumy. No ale malowanie 2x trochę czasu wtedy pochłonęło...
    • Cześć. Ja zastosowałem to co w linku https://allegro.pl/oferta/emulbit-hydroblock-w-10kg-izolacja-przeciwwilgociowa-przeciwwodna-15103807563 Można to stosować jako izolacja pod posadzkowa. Najpierw rozmieszałem trochę z wodą, zrobiłem taki a'la grunt. Później pomalowałem całą posadzkę dwa razy plus cały pierwszy pustak na ścianach. Przy malowaniu wydziela się zapach ale nie żaden drażniący. Po dwóch dniach zapach znika. Zależało mi na taki rozwiązaniu jak Tobie.
    • O takie wykonawcze szczegóły musisz osobiście wywołać największego praktyka, czyli animusa...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...