Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Sauna-Art

Uczestnik
 • Posty

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Sauna-Art

 1. Tak się tworzy mity, że samemu zrobi się tanio. Dziś są inne ceny, mimo że rok 2012 nie jest odległy. Drewno 1500 zł? Z wymiarów wynika, że to około 20 m.kw. po 45 zł za m.kw. Przede wszystkim, gdy kupuje się boazerię przeznaczoną (i suszoną) specjalnie do sauny to trzeba się liczyć ze stratami więc trzeba doliczyć około 10%. A gdzie koszt kantówki na konstrukcję ścian, gdzie koszt wełny, folii aluminiowej? Taśmy do łączenia folii? Wkręty, gwoździe? A gdzie koszt drewna na ławki? A profile konstrukcji do ławek? Listwy wykończeniowe (maskujące). Widzę drewniane panele na podłodze, te
 2. Nie ma tematu, że "sauna nie lubi skośnych dachów". Sauna nie lubi radosnej twórczości architektów. Bo na projekcie się "zmieści" Sauna to piec (i wymogi bezpieczeństwa), ciąg komunikacyjny, lokalizacja ław. Skosy są jak najbardziej dopuszczalne, ale pod pewnymi rygorami. Wyobraźmy sobie saunę z jedną skośną ścianą. Piec pod skosem? Nie, bo spali skośny sufit. Piec na wysokiej ścianie? Nie, bo gdzie damy ławkę i którędy będziemy wchodzić? Ławka pod skosem, żeby wpełzać na nią na czworaka? Wszystko ma mieć ręce i nogi.
 3. Czy do sauny chodzisz z komórką i laptopem by załatwiać pilne sprawy i robić interesy? Sauny nie można traktować z pośpiechem, jakoś tak między jednym telefonem a drugim. Albo nie daj Boże w przerwie reklamowej TVN. Dzulka, to jedno z niewielu miejsc gdzie jesteśmy jak nas natura stworzyła i nie musimy się spieszyć, by załatwiać naglącą sprawę. Ja wydzielam sobie 2-3 godziny na seans i nie ma takiej siły by ten seans przerwać. Dzięki temu wychodzę z sauny całkowicie odstresowany i zregenerowany. OK, Twoja decyzja.. Zrób saunę w łazience i po 3 miesiącach podziel się doświadczeniem.
 4. Dla ludzi z chorobami krążenia nie jest wskazany hardcorowy sposób korzystania z sauny. Na pewno nie można kłaść się na górze w 110 stopniach na 15 minut i skakać do lodowatego jeziora w wyrąbanym przeręblu. Umiar, dolna półka, krótszy czas, letnia a nie lodowata woda i można korzystać z sauny.
 5. Właśnie wyjście na zewnątrz to jest relaks. W domu nie słyszysz grającego telewizora, nikt Ci nie przerywa i nikt nie puka że akurat mu się zachciało kupę zrobić. A gdzie chcesz odpoczywać między kolejnymi wejściami?? Siedząc na kibelku? Czy w salonie przed włączonym telewizorem? Sauna to nie tylko pomieszczenie 1,4 x 2 metry. To cała filozofia korzystania z niej. Zarezerwowany czas na pobyt, odłożenie wszystkich spraw. W zewnętrznym domku jesteś sam na sam ze sobą, z temperaturą, aromatami. Cisza i spokój sprzyja odprężeniu. Można wrzucić tylko cichutką muzykę relaksacyjną.
 6. Przykro, może nie jest tak źle z połowicą?? Zawsze można wejście moderować czasem pobytu w saunie, wilgotnością i temperaturą. Są korzystający z sauny hardcorowo (wysoka temperatura przez 15 minut i lodowaty basen) i lightowo (5 minut na dolnej półce i letni prysznic) Hotele z reguły saunę oferują w cenie pokoju. Ale publiczna to nie swoja własna
 7. Gdybym miał w domu warunki (lub w wymarzonym budynku 30-40 m2 w ogrodzie) to zrobiłbym obie sauny. Jeżeli miałbym ochotę na inhalację to do mokrej, chciałbym się wygrzać to szedłbym do suchej.
 8. Mój sąsiad stawia garaż, kazali mu się w urzędzie odsunąć od mojej działki o 3 metry. I nie ma, że ja wyrażę zgodę. Lata z papierami do geodezji a urzędasy trzymają go krótkim chwytem za nabiał. Nie dość, że robi plany z pełnym wypasem, to jeszcze wcześniej geodeta robił odwierty i analizę gruntu. Głupota, a jakby co to zrobią taką liberalizację prawa budowlanego, że sąsiad bez zezwolenia na budowę będzie mógł w granicy 3 piętrowy budynek postawić i nie będę miał nic do gadania. Tak przynajmniej ma to wyglądać w przyszłości.
 9. W ogrodzie możesz taką saunę postawić obok ogrodzenia i nie martwić się o odległości od granicy. Takie domki nie są trwale związane z gruntem i prawo budowlane nie zabrania postawić go koło ogrodzenia. Domek 12 metrów z bali 4x3 metry (sauna + przedsionek) ładnie wkomponuje się w działkę i masz saunę jak się patrzy. Poza tym sauna to w pewnym sensie rytuał, wychodzisz z domu gdzie ciągle coś się dzieje, ktoś Cię może odrywać od relaksu. A łazienka? Domownicy docenią wygodę jaką da niezmniejszone pomieszczenie..
 10. Witam Dla wszystkich saunowiczów oferujemy gotowe sauny fińskie lub wykonane na konkretny wymiar, gotowe kabiny IR lub gotowe sauny ogrodowe Porady, konsultacje, wykonanie, sklep z akcesoriami. Zapraszam na stronę http://www.sauna-art.pl
 11. Ja raz w tygodniu ale regularnie. Częstsze saunowanie nie szkodzi ale nie daje już dodatkowych efektów. Tak samo jak 4 i 5 wejście do sauny też nic nie daje. Góra trzy wejścia po 15 minut. Poza tym policzcie ile sauna konsumuje prądu. Piec 8kW nagrzewa saunę około 45 minut. Potem w przez dwie godziny pracuje około 25% czasu by utrzymać żądaną temperaturę. Więc po 3 godzinach od włączenia mamy zużyte około 10kW. Codziennie czy co drugi dzień dałoby istotny efekt w postaci podwyższonego rachunku.
 12. Sauna wejdzie bez problemu, wentylacja to też nie jest problem, skoro w łazience, o której mówisz jest jak rozumiem prawidłowa cyrkulacja powietrza. Zwłaszcza, że skoro robisz remont możesz coś zrobić extra w tej kwestii jeżeli zajdzie taka potrzeba. Pytanie tylko, czemu chcesz zmniejszać sobie łazienkę z 8m2 na 5,5m2. Nie po to ma się w domku łazienkę, żeby była taka jak w bloku. Ja mam 2,85 x 4,10 i nie narzekałbym gdybym miał dodatkowe 2-3 m2. I czemu sauna akurat 2 x 1m?? W małym pomieszczeniu sauna z pełną ławką do leżenia jest praktycznie bez sensu. Ciężko umieścić w takiej saunie pie
 13. Dla ludzi z nadciśnieniem sauna IR, dla zdrowszych i hardcorowców tradycyjna sauna sucha
×
×
 • Utwórz nowe...