Skocz do zawartości

Sauna mokra czy sucha - jaką wybrać?


Recommended Posts

Kąpiel w saunie oczyszcza oraz hartuje organizm i to wiadomo od dawna. Działanie sauny zgodne jest z ideą wellness, chociaż niektórzy jej użytkownicy na początku mają kłopoty z przywyknięciem do przebywania w wysokiej temperaturze i oddychaniem gorącym powietrzem. Ale zalety takich kąpieli są bezdyskusyjne i do wszystkiego można się przyzwyczaić.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/wellness/a/495-sauna-mokra-czy-sucha-jaka-wybrac

Link do komentarza
Gość arek zelski
Nie uwzględniliście w tym artykule moim zdaniem rozwiązania optymalnego, tj. sauny na podczerwień. Mam u siebie w domu saunę infrared. Uważam, że komfort korzystania z sauny suchej i tej jest bez porównania. To zupełnie inna bajka! W mojej saunie na podczerwień spędzam nawet pół godziny w czasie jednej sesji. Jestem wypoczęty... W saunie suchej miałem wrażenie, że zaraz wybuchnę. Polecam uzupełnienie tego artykułu ;-).
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Gość przemysław g.
Szanowny przedmówco: sauna infrared TO NIE SAUNA! Nie można ich zatem porównywać. Jedyne infrared łączy z sauną to drewniana konstrukcja, ale nawet gatunki drzewa są inne. Dlaczego? to już każdy kto zna się co nie co na saunie wie o czym mówię. Inne działanie, inne efekty, DWIE Różne rzeczy. Nie twierdzę, że infrared jest złe, wprost przeciwnie, ale w działaniu, nie ma co ukrywać - nie jest i nie będzie tak dobroczynna jak prawdziwa sauna fińska..
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość Renata
ja mam kabinę i nie zamieniłabym jej na nic innego, wygrzewam się i wypacam w relaksującej temperaturze a poza tym nie trzeba nic przygotowywać w domu, podłączyłam do gniazdka i już. Poza tym przy pękających naczynkach nie ma mowy, żebym korzystała z suchej czy mokrej sauny czy też zwykłych kabin na podczerwień - tam też przecież jest ponad 60 stopni!
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 1 rok temu...

Bardzo polecam saunę czy ta Infrared czy fińską nie ma większego znaczenia oba rodzaje są świetne. Nie chwaląc się mam dwa w jednym i nie zamieniłbym na nic innego. Wbrew pozorom sauna nie jesteś jakość bardzo droga i miejsca wiele nie zajmuje. Można ją wcisnąć we wnękę po szafie czy pod schody. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...